Recommended Posts

tema je svakako otisla u drugom pravcu...

Na osnovu cega si zakljucio da je ulje "neuporedivo bolje"? Vrsio si analize jednog i drugog ulja, pre sipaanja u motor i nakon zamene? Otvarao si motor nakom zamene? Nesto trece?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 61
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Rad motora, mada je to subjektivan osecaj. Potrosnja je neuporedivo manja (gradacija ista), narocito kada se predje par hiljada kilometara. Kilometraza posle koje je pocelo da crni.

Sve je na strani ovog iz Delte.

513_BMW-Quality_Longlife-01_0W-40_b.jpg

Pre 3 godine kada sam ga kupio i menjao kod Bate, rekao je da je tada prvi put video ulje sa ovakvom nalepnicom. Da li se zezao ili ne, pitajte njega.

P.S. Na fotografiji je 0w40 a ja sam sipao 5w30 sa istom nalepnicom. To je ulje koje BMW preporucuje za moj motor i koje je LL01 a ne LL04 kao sva druga koja se mogu kupiti kod nas.

EDIT :

Ovo u sredini sam sipao. Kostalo je u Delti preko 2000 dinara i pre 3 godine.

b5bd2a8s-960.jpg

Link to post
Share on other sites

kakvo je onda ono u line-u 1000i nesto litra?

ja sam poslednje 2 zamene sipao to BMW,sve ok po meni,menjam na 10k(desno na slici 5w30)

Link to post
Share on other sites

Da li je bmw ulje koje drugi proizvodjaci ulja pune toliko bolje od kastrola ili mobila, iste gradacije i specifikacije, tj podleze li nekim visim normama i standardima, ili je samo do subjektivnog osecaja zbog bmw znaka na flasi?

Link to post
Share on other sites

Nema veze za temu :) uvijek ce mi biti smjesno kako svaka tema koju neku postavi ode u potpuno drugom pravcu ili krene rasprava ili neko pita nesto sasvim deseto :D sto se auta tice evo link samo moram da se raspitam na koji nacin da ga dovedem iz Njemacke

http://www.autoscout24.com/offers/bmw-730-d-individual-m-paket-voll-1-hand-top-fahrzeug-diesel-blue-255518153

Link to post
Share on other sites

Znaci kad sam ga vidio odusevio sam se i kad sam preveo sta je napisano a vidi se da je auto odlican samo da vidim od papira sta treba ne bi trebalo da bude nekih posebnih ogranicenja izmedju drzava EU

Link to post
Share on other sites

i cijena mu je vrhunska :D mada to znaci da nije krs neki nego da mu je to zaista prava kilometraza ako uspijem da ga dovedem do penzije cu ga vozit :) ali sa osmjehom na licu :D

Link to post
Share on other sites

Ova ulja sa slike su istorija.BMW od ove godine ima druga ulja u saradnji sa ellom,pakovanje je u flai tamno plave boje.Ranije je u ova ulja sa slike bio Castrol.BMW je imao problema sa tim uljem,potronja,brže se začepljava DPF filter,brže strada turbina.Zbog toga su sva ulja stara kao sa slike u kojima je bio Castrol stavljena na rasprodaji i mogla su se naći u svakoj buvari je je to ulje jeftinije od većine ostalih marki.Ovo to je ostalo se vie NE PROIZVODI.Veliki broj je sa isteklim rokom upotrebe.

Link to post
Share on other sites

ŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠ.

Link to post
Share on other sites

Ś

Ш, ш - ,

Ш :D

ŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠ.

Šabani... :P

;)

Link to post
Share on other sites