E39 520D RADNA TEMPERATURA


Recommended Posts

Postovani forumasi,

Da li je normalno da motor ne postigne radnu temperaturu posle 8 km GRADSKE JUTARNJE SPIC voznje (Banjica - Trg republike). Ne predje ni drugu crtu na pokazivacu. Ako iskljucim grejanje malo je bolja situacija ali nista specijalno. Napominjem da dok su bile malo vece spoljne temperature vozilo je postizalo radnu temperaturu.

HVALA!

Link to post
Share on other sites

Kad je egr zatvoren sporije postize radnu temperaturu, ali razlika nije velika, a covek kaze da mu je jedva izaso iz plavog

Ja sam vozio dizel sa zatvorenim i otvorenim egr ventilom, skoro da nisam primetio razliku u postizanju radne temperature

Link to post
Share on other sites

Meni na e60 u voznji kad je zagrejan padne na 60 stepeni a ne bi trebao spustiti ispod 80. Mozda mi zato vise i trosi jer motor dobija info da je hladan pa kao da vozim pod saugom stalno. Jel to znaci da su mi riknuli termostati?

jedan je ostao otvoren

obicno se kod tih motora kuciste termostata polomi, tj onaj drzac koji drzi termostat, i sam termostat se zakrivi i ostane malo otvoren, zato pada temp ili uopste ne moze da izadje iz plavog

ovo je kod glavnog, a egr jednostavno crkne...........

Link to post
Share on other sites

Isti auto imam i ne prelazi mi 1/4 kazaljka, greje slabo. Prethodni vlasnik je kaze iskljucio egr. Ne znam da li je do toga. Ne bih sam da cackam... Jedno crevo hladno, drugo toplije, dok ne izadje iz plavog, a posle su oba topla, ali ne dolazi do polovine kazaljka, osim kada je napolju 35 stepeni. Preporucite nekog majstora da mi to ispita i resi? Bg.

Link to post
Share on other sites

jel ti zatvoren egr ventil

Neznam , kad sam menjao oba majstor mi nista nije rekao, valjda je sve fabricki.

Veceras malo brzom voznjom u startu brze mi se zagrejao auto. Mislim da mi na leru ne bi uopste ugrejao auto ni za pola sata.

Link to post
Share on other sites

Termostat egr-a ti je u problemu

Ista prica kod mene bila prosle zime,leti to i neprimetis,cim zahladi dosta mu znaci kad je ispravan.

Meni auto dodje na radnu za 10min po ovakvom vremenu. Promenio sam oba,al samo je ovaj od egr pravio problem

Link to post
Share on other sites