Recommended Posts

Aj sto auto ima problem sa kocnicama nije toliko strasno jer nikako ne ide pa i nemam sta da zaustavljam :-D Problem je sledeci. Kad sam kupio auto turbina mu se nije palila i curilo gorivo na bos pumpi. Osposobi se turbina, u pitanju je bio neki vakum ventil koji je zapusio nacisto, zamene se neke gumice na bos pumpi i nemam pojma sta jos pa vise ne curi, auto je osetno bolje isao ali ja imam utisak da to mora bolje ali je bas treso na leru i kada se gas drzi ravnomerno u voznji je seckao nekako tj treso. Prestelovali su mu paljenje na bos pumpi pomerali je, nemam pojma sta sve radili, i sad auto pali na pola kljuca, radi kao sat ne trese ali ide kao da ima 50 konja i to polu mrtvih :-D Kazu mi da mi je bos pumpa losa, ali meni nije jasno kako moze da pali kao nov auto i da radi ko sat a da bos pumpa nije dobra, da nije mozda nesto drugo? Jel imao neko slicnih iskustava i kako je resio problem? Ja polideh vise od ovog auta :-D

Link to post
Share on other sites
  • Replies 74
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pa ne znam da li je do pumpe problem ili do neceg drugog, ja sam naveo simptome samo i sta je misljenje majstora. Samo meni nije jasno kako auto pali bez ikakvih problema i hladan i vruc, radi mirno bez bilo kakvih trzavica a da je bos pumpa losa. Jeste da se vuce ko prebijena macka ali ne znam da li je moguce da to bude zbog pumpe. Kad su mu nesto stelovali iso je osetno bolje ali je treso na leru ko golf 2 ?

Link to post
Share on other sites

Gledaj ako su ti pomerali ugao ubrizgavanja, ako je mnogo u rano onda motor bolje pali i mirnije radi ali slabije ide, moze da pojavi i belkasti cur na auspuhu, ako je u kasno ubrizgavanje onda radi nemirnije ali sa znatno vise snage, to je moje iskustvo sa Opel Kaddetom ako ti nesto znaci...

Link to post
Share on other sites

Moje iskustvo, sa benzicem/plincem doduše, je da na ranijem paljenju ide bolje tj. više momenta je ranije dostupno ali se zato na višim obrtajima ranije gubi snaga. Takođe ler gas je veći a rad mirniji.

Link to post
Share on other sites

Ne da ide slabije nego se jedva vuce... Pa sta je bio problem kod tebe, losa bos pumpa ili nesto drugo?

ma moj auto nije hteo da pali pa sam ga ja gurao (pomerao momenat ubrizgavanja) u napred, tako sam resio problem paljenja ali to je bilo zato sto je ma mom autu bio los motor...

Sad na ovom BMW-u iz potpisa imam nekako cudan problem, kad ga palim posle vise sati stojanja, ili moram dugo da ga drizm na kljuc (oko 3 kruga) ili da ga verglam dva puta, cim prvi put upali ako ga iste sekunde ugasim i zaverglam ponovo pali na pola kljuca... E sad sve bi bilo manje vise jasno da on ovako ZNACI IDENTICNO ne pali i na +15 i na -15C, znaci da mu je spoljnja temperatura nebitna, kad je vruc motor pali isto na pola kljuca.

- proverio grejace, svi ispravni i dobijaju struju od releja

- stavio na inpu i prijavljuje gresku 66 Control unit DDE (EEPROM and configuration)

- auto je cipovan, skinuo tu mapu i ubacio fabricku mapu, ponasa se isto, vratio tjuningovanu mapu jer sa fabrickom se auto vuce ko baba...

- auto kida u voznji (od kad sam primetio da je bilo puklo vakum crevo turbine i zamenio ga)

- promenio protokomer i izkodirao ga tako da sad daje normalna ocitavanja

- sutra idem na BOSCH dijagnostiku da vidim sta ce ona da kaze

- ako ni tu nista ne resim SKIDAM DIZNE, TESTIRAM NJIH I MERIM KOMPRESIJU

umoran sam vise od ovog auta!!!

Link to post
Share on other sites

Oteran je auto kod majstora i na dijagnostici ne pokazuje nijednu gresku. Problem je izgleda u turbini (izgoreo rotor) koja se cuje da radi ali ocigledno ne radi svoj poso. Kaze mi majstor da duje creva tek preko 3500 obrtaja. Ona se i cuje da radi do nekih 1500-2000 obrtaja posle je ne cujem uopste. Inace ne trosi ulje, ne dimi i td ali i ne ide auto :mega_shok: . Trebalo bi da se proveri kod nekog sto radi turbine ali ja nemam u Leskovcu nijedan turbo servis da se vidi u cemu je tacno problem. Moracu da uzmem drugu polovnu jer mi se cini kao najpametnija opcija posto za remont nemam para trenutno. Moj majstor je zvao Zokija u Sapcu koji je rekao da je turbina ista kao i na tds-u tako da ako neko ima 100% ispravnu turbinu za e39 tds neka mi se javi. Ja iskreno ne znam da li postoji varijanta da moze i nesto drugo da bude u pitanju da ne ispadne da smo promenili turbo a da sve ostane isto? Ova moja je izgleda stradala zbog nekog vakum ventila koji nije bio ispravan.

Link to post
Share on other sites

Ovaj moj je lenj i do 2000 i posle 2000 obrtaja, totalna crkotina kako ide, ja mislim da yugo 45 ide brze od ovoga... Pogledali su valjda sva creva kad su proveravali turbo, lik sprema kola za drift, cisto sumnjam da je propustio neki vakum ili sta vec. On mi je rekao da treba da se skine i proveri turbina cisto da bi bio 100% siguran ali da 99% sumnja na nju. Ja nemam gde da je proverim ovde kod mene, to bi trebalo da saljem nekom turbo servisu ali sta da saljem kad nemam nameru da radim remont jer nemam para za remont, pa mi je jedina opcija druga polovna ali ispravna u svakom smislu. Samo moram da nadjem nekog ko bi mi izaso u susret u smislu da mi proda stvarno potpuno ispravnu turbinu, da zna da je 100% ispravna i da ukoliko se meni ne resi problem zamenom turba prihvati da mu se vrati nazad ili zameni za to nesto drugo sto ne valja pa auto ne ide (bos pumpa ili nemam pojma sta je u pitanju). Zato sam se i obratio ovde na forumu a ne preko oglasa jer verujem da smo ovde da se pomazemo :drinks:

Link to post
Share on other sites

Kolko turbina puni mozes videti na skoro svakoj live dijagnostici, obicno se zove boost preasure... Nema potrebe za nagadjanjem, to skupo kosta...

Poslato sa P6-U06 uz pomoć Tapatoka

Link to post
Share on other sites

Pa dijagnostika ne sluzi samo za citanje gresaka, tu mozes da vidis i pritisak u usisnoj grani i momenat ubrizgavanja i kolicinu goriva koja se ubrizgava i pritisak goriva i jos mnogo toga....

Poslato sa P6-U06 uz pomoć Tapatoka

Link to post
Share on other sites

Ja se ne razumem u to, ovo nije CR dizel nego ima bos pumpu i napred mu je stari tip dzeka za dijagnostiku tako da ne znam da li se to na ovom autu moze ocitati. Da moze ovi bi sigurno ocitali ili nemaju odgovarajuci komp, nemam pojma...

Link to post
Share on other sites

svaka Autocom, Delphi i slicna univerzalna dijagnostika ima Live data, ti upalis motor i vide se parametri...

Uzgred bio na BOSCH dijagnostici i parametri su mi da kazem ok, prijavljuje istu gresku kao i INPA i Delphi i sve druge dijagnostike i sad nisam pametan dalje, probacu sa GT1-DIS-om ako i to ne pomogne sledi skidanje dizni pa redom...

ovo su slicice sa dijagnostike:

https://www.dropbox.com/s/42prcnx9kj16p4o/BOSCH.rar?dl=0

Link to post
Share on other sites

Ovo je tek predigra kakva te jebacina ceka sa tim tds-om. Ja znam da postoji samo jedan dobar tds, a taj je dobar jer je u motor skrkano para koliko vredi ceo tvoj auto. Juan isto hvali njegovog, al taj nisam video.

Link to post
Share on other sites

Licno iskustvo. Vozio 318tds, dok je isao bio super auto. Onda krenulo karanje, te pali vruc, te ne pali, te pali hladan, te ne pali, ma sta da ti kazem. Mislim da ti je neisplativa adekvatna popravka za taj auto.

Link to post
Share on other sites

Ovaj moj od starta ne ide tako da meni moze da usledi samo prijatno iznenadjenje kad proradi :D Nadam se samo da je turbo i da zavrsim sa ovom agonijom jer ja sa paljenjem nemam za sad nikakav problem

Link to post
Share on other sites