Recommended Posts

M50B25, čist benzin (uvek samo 98 sipan, barem otkad je kod mene), nikad havarisan (prilikom detaljne provere sumnjam na naletanje na ivičnjak po ispravljenom gužvanju na podu vozačeve strane, ali ništa ozbiljno), u ozbiljnijem stanju tako da je auto pogodan za jedan lep projekat.

Za uraditi:

- mali servis (sa Castrol 10w-60 uljem)

- popravka ABS-a i tempomata

- sređivanje enterijera, presvlačenje istog u kožu ili eko-kožu (neki plastični delovi, nebo, sedišta i tapacirunzi, ručica menjača, patosnice)

- sređivanje sitnih ogrebotina na farbi (od parkiranja)

- nabavka prikladnih felni od 17" sa letnjim gumama

Ide veoma dobro i drži se sa svačim sem specijalizovanih sportskih modela.

2rejg2e.jpg

Više slika uskoro.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 85
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Lepo spolja izgleda. Stavi slike enterijera da bi se videla razlika pre i posle presvlačenja. I nemoj da presvlačiš sa eko kožom odnosno skajem enterijer upropastićeš auto.

Link to post
Share on other sites

Lepo lepo, svidja mi se bas. :) mada ga ove felne mnoooogo nagrdile. :)

Sent from my LG G2 using Tapatalk

Hvala. Skazem se ali zima, sta da se radi. Inace ove felne izgledaju mnogo bolje uzivo.

Lepo spolja izgleda. Stavi slike enterijera da bi se videla razlika pre i posle presvlačenja. I nemoj da presvlačiš sa eko kožom odnosno skajem enterijer upropastićeš auto.

Stavicu. Zasto tako mislis?

Link to post
Share on other sites

Jevreme ako se uradi enterijer sa skajem mnogo jeftino izgleda. Ko cipele sa buvljaka. Znam dosta ljudi koji su upropastili svoja kola radeći enterijer sa skajem. Pare su uvek problem. Nije nimalo jeftino uraditi kompletan enterijer sa kvalitetnom kožom. Moj savet ti je da potražiš preko oglasa polovna kožna sedišta, stranice od vrata. Najisplativija varijanta . Samo treba biti strpljiv da nalete baš očuvana.

Link to post
Share on other sites

Iskreno - bezao bih od skaja zato sto znam da puca. A ja koristim auto svaki dan tako da bi to izgledalo lepo samo jednu-dve sezone. A za novac koji bi ulozio u to bi mogao dosta toga uraditi.

A pre bi uzeo M3 sedista nego sto bi radio kozu, mada kada bi se to desilo onda bi menjao i motor (stavio bi S50), a ako bi to uradio onda bi i menjac menjao jer bi zeleo sestostepeni a imajuci u vidu koliko novca za to treba onda bi radije kupio M3 i resio problem (sto nije iskljucena opcija).

Link to post
Share on other sites

91 nisi ni mogao da kupis M3 e36 koliko je meni poznato... Nije to vazna, lep je auto nek te lepo sluzi, samo mi se svetla ni prednja ni zadnja uopste ne dopadaju...

Послато са SM-N910C уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites

I ja smatram da ga kvare ti ksenoni ali sta ces.

A to su sve aftermarket delovi, 91. nisi mogao da kupis auto sa M branicima i sl. a da nije M.

ja sam samo napisao sta je 'm paket', odnosno na sta se misli kada se to kaze, a ne sta je moglo 91 kako je izasao iz fabrike

ja to ne bih nazvao aftermarket

Link to post
Share on other sites

Aftermarket je sve sto ti dodajes a sta nije spadalo u fabricki paket opreme. Pod fabrickim M paketom se samo podrazumeva M SPORT oslanjanje (za e36).

Svi branici, volani, sajtne, rubovi i sl. su kopiranje M-a a ne M paket. M paket nije postojao u tom obliku pod kojim se danas podrazumeva. U prevodu - hoces M, kupi pravi M.

To sto danas svaka marka muze lovu prodajom M, AMG, S-line opreme ne znaci da se tako radilo pre. Stoga kad ja kazem fabricki M paket, znajte da ne mislim na branike i ostalo.

Sto se svetala tice rekao sam da mi se ne svidjaju posto nisam ljubitelj aftermarket delova ali sam svestan da ga nisam novog kupio i da je 25 godina star automobil koji je u veoma dobrom stanju za taj model, u prevodu nisam imao izbora da biram i da propustam prilike zbog svetala. Uostalom, lako je to vratiti na fabriku ako je to uopste i bitno.

Link to post
Share on other sites