e24 635CSi, e32 735iA


Recommended Posts

vakum je nama u glavi svima, izgleda... :D

stigli amortizeri haube. Jednostavno moraš volit firmu koja radi djelove za modele stare i više od 30 godina...

106dfa08.jpg

2d9d506d.jpg

Link to post
Share on other sites
  • Replies 171
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

10 + i svaka casta na svemu .... ALI veliku gresku ces napraviti sa zatamnjivanjem stakala. Ta zelenkasta + ta braon zlatkasta boja mu savrseno leze.....

pogledaj na prethodnim stranama neko od clanova je stavio kockicu u istoj boji sa zelenkastim staklima...savrseno izgleda !!!

p.s. koliko para ce te izaci ovaj projekat ako nije tajna...jednog dana bih i ja neki ovako projekat da uradim.

Link to post
Share on other sites

Ja baš ne želim zelena stakla na tom autu sada, zbog toga i ide folija.

O troškovima je teško pričati, jer se tu uglavnom radi o ručnom radu i stotinama radnih sati. Ali u grubo, zajedno s kupovinom auta (koji je bio u dobrom stanju i relativno povoljan, davne 2004) negdje između 25 i 28 tisuća eura. to očekujem do kraja ovog projekta.

Link to post
Share on other sites

lepa para ali vredece na kraju ! ..Imas li neku okvirnu cifru koliko ce taj m30 sa turbakom imati ks itd ?

ako treba pomoc oko slaganja boja unutra tu sam, sobzirom da se bavim dizajnom.

Uopće ne gledam koliko to vrijedi ili ne... Da te novce vrijedi danas, ne vrijedi jer ih teško možeš dobiti. S druge strane, za te novce ne mogu kupiti ništa što me toliko "ispunjava", tako da ga ne bih ni prodao da mi ih netko i ponudi. :)

Ne znam kolika će biti max. snaga, to ćemo vidjeti na valjcima. Ovako, po grubom računanju najslabija karika kaže cca 600ks, odnosno nekih 165ks/litra. Ali neću ići za tim, i 400+ks će mi biti sasvim dovoljno.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

još jedan dan... složena i stražnja stakla sa mehanizmom.

acfc93e9.jpg

900715df.jpg

Mehanizam je zamjenjen "novim", koji je na prvu u dosta boljem stanju.

a73fc65e.jpg

pribavljen i original kabal za akumulator u gepeku!

31b90ec6.jpg

Pa smo malo mudrovali i oko zvučnika. Kako ove Sony-e imam već duže vrijeme, i kako sam zvukom zadovoljan (free-air setup), samo me kirbajski izgled malo počeo živcirati...

aae80307.jpg

d408f655.jpg

...tako smo opet uz pomoć Goge se malo poigrali.

b90c5c54.jpg

89b3f074.jpg

efec2bf9.jpg

534b7b31.jpg

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

danas pretresena cijela el.instalacija auta. Uz nekoliko desetaka metara nepotrebnih žica (30 godina je donjelo brojne majstore i rješenja spajanja zvučnika, antena, svjetala itd...), pokazalo se da je intalacija besprijekorna.

Ovo je najveći problem:

de716961.jpg

Idući put: stavljanje tepiha i početak kraja u sklapanju interijera.

Link to post
Share on other sites

Očišćen diff i pripremljen za novo ulje.

f8ab0c3c.jpg

cc053180.jpg

Nisam neki stručnjak, ali kako nema niti jednog risa nigdje, niti ikakvih znakova trošenja na zubima, rekao bih da je diff u top stanju.

Link to post
Share on other sites

danas išao promjeniti poklopac diferencijala, kad ono ne paše...

0ea6aa04.jpg

ispada da je ovaj diff famozni 210, odnosno najveći diff koji je BMW stavljao na svoje nadrkane modele. Serijski na autu je 188.

Sada će biti i malo kemije oko stražnjeg nosača koji se nalazi na poklopcu, a nije na istom mjestu (par cm razlike), ali to neće biti neki veliki problem.

Link to post
Share on other sites

još jedna možda nekome korisna informacija...

188 diferencijali su deklarirani do 475nM

210 diferencijali su deklarirani do 780nM

Ovo je za omjer 3.46, ne znam ima drugačiji omjer kakvog utjecaja.

Link to post
Share on other sites

složen gepek...

a218ce49.jpg

i počelo se sa slaganjem interijera. Ovako će to nekako izgledati na kraju...

5ffef3f2.jpg

f569948a.jpg

2037f47a.jpg

01432f7c.jpg

746956a1.jpg

31aa819e.jpg

..ali kad sam stavio sjedalo, postalo je fuj! :) ipak ću na kraju ići na smeđe siceve.

df1443e1.jpg

e38c6040.jpg

UV Clear folija na šajbi je do jaja!

d1ba8f8a.jpg

c5071a48.jpg

Link to post
Share on other sites

na red došao stražnji most. Kako imam dva za rezervu, najlakše mi je jedan pripremiti za swap na auto. Znači, rastavljanje. čišćenje, pjeskarenje, farbanje, novi seleni i manžete, novo ulje u diffu.

IMAG1298.jpg

IMAG1299.jpg

sredstvo za odmašćivanje + 150*C čuda čine!

IMAG1300.jpg

IMAG1302.jpg

i tvornička zaštita je skinuta

IMAG1304.jpg

IMAG1303.jpg

Dok ne nađem poklopac koji paše na 210 diff, ostaje stock 188 LSD

IMAG1305.jpg

IMAG1306.jpg

Temeljito očišćen i ocjeđen od starog ulja

IMAG1307.jpg

IMAG1308.jpg

IMAG1309.jpg

i sve spremo za sutrašnji transport meštru!

IMAG1310.jpg

Link to post
Share on other sites