Recommended Posts

Ma ovo je nemoguce, svima pocrcase pumpe, sutra-prekosutra najkasnije skida jednu VP44 sa drugarove Astre DTI majstor iz komsiluka, skroz stao auto vise ne pali uopste. Imacu prilke da se upoznam sa tom cuvenom :( pumpom uzivo a remont do 550e u Stopanji...

Izgleda da je to najveca mana BMW dizela do 2002 godine...

Link to post
Share on other sites

kod mene verglanje nije kilavo, vergla super ne muci se nego to traje duze, na 10 zub hvata. Ne lici mi bas na grejace na +20 stepeni.

isto i kao kod mene sto je bio problem...Kad navergla tj kad upali izbaci malo vise plavog dima..

I meni je majstor govorio da su grijaci al ja nisam vjerovao da ih koristi cak i leti na +30. na kraju mi je to ostalo da uradim i kad sam uradio problem sam rijesio,

Link to post
Share on other sites

@slavisa

Ako je sa motorom sve u redu ne treba da pali grejace do -5C uopste, tek ispod toga...

Meni ovo nesto sumnjivo da se ovoliko ljudi pojavilo sa slicnim problemom ovde na forumu u zadnjih 3 meseca i plus sto znam par ljudi u mom malom gradu sa Ford Fokusima , Vektrama i Astrama koje boluju od ovakvih problema... Dal nesto ne promenise u sastavu goriva nisam vise pametan...

Link to post
Share on other sites

Kod mene je na autu stavljan dodatni relej sa tajmerom na 5 sekundi koji sece senzor za temeraturu i kad kompijuter ne moze da ocita temperaturu motora on smatra da je -18 i pali grejace nakon 5 sekundi relej okine i kompijuter ocita temeraturu motora dalje grejace pali / gasi po potrebi ...

(tako meni mastor objasnio)

IMG_20160119_135832.jpg

Link to post
Share on other sites

E ovako u pitanju je bmw e39 520d. Zasto mi prvo jutarnje paljenje duze vergla, od prilike 10 zub tek hvata? Da li su u pitanju grejaci ili nesto drugo?

Isto mi se desilo. Resio sam problem:

Otisle gumice ( o-ring) na bos pumpi. Iste zamenjene bez skidanja bos pumpe.Takodje zamenjena i prelivna creva i jos neke gumice na pumpi radi preventive. Sve to uradjeno kod Pere (MN AUTO) u Jovanke Radakovic na Karaburmi.

Ako nekog zanima sve to je kostalo 75 EUR.

Link to post
Share on other sites

Jedno pitanje, da li si prethodno proveravao releje pumpe i grejaca?

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites