Recommended Posts

Od skoro sam vlasnik bmw e60, 520d, sa automatskim menjacem. Kad je hladan salta perfektno. Kad se zagreje krene da zeza. Kada se vozi na vise od pola gasa, do kikdauna ili na kikdaun lepo presalta do krajnje brzine, mislim da ih ima 6. 

Problem najcesce pravi izmedju 1500 i 2200 obrtaja. Kada se oduzmem gas i obrtaji dodju ispod 2000, krenu da variraju 100-200 gore dole, kao da sam dodaje i oduzima gas, i tako dok ne zabodem kocnicu i spustim obrtaje u ler na 800. Znaci na motornom kocenju a ispod 2200 sam krene da dodaje i oduzima a time i cima auto. 

Sledeci problem je kod saltanja. Iz prve u drugu, a mislim i iz druge u trecu presalta odlicno. U rasponu izmedju 50km/h i 90km/h a kada obrtaji dodju izmedju 1600 i 2200 nećka se da presalta. U istom polozaju papucice gasa krenu obrtaji da variraju 200 gore dole, auto da se cima a iz menjaca vibracije. U tom slucaju ili moram da oduzmem malo gasa da bi presaltao u sledecu brzinu, ili dodam pun gas da bi presaltao u sledecu brzinu. Kad ubaci u zadnju brzinu a to je na preko 100km/h radi normalno. Znaci tada je motor na preko 2000 obrtaja. Znaci da ne bi bilo vibracija ili neckanja da presalta uvek moram  da mu doziram gas prema menjacu, a kada oduzimam uvek noga na gasu i sam spustam obrtaje na osecaj da ne bi cimao  

U servisu mitic su prethodnom vlasniku dolili 2l ulja u menjac, i pokusali da mu osveze softwer, ali ih je sistem nesto zezao pa nisu uspeli. Sta dalje?

pokusacu da nadjem neki klip na youtube kako izgleda sve ovo sto objasnjavam

Link to post
Share on other sites

Jako je cudno to dolivanje 2l ulja u menjac? Znaci da je nesto napravilo vec problem ,cim je falilo 2l u menjacu.

Zaboravio sam koliko ulja ide ,ja mislim 7l,ali se staro ispusta i sipa se novo i menja filter komplet.

 

Link to post
Share on other sites

I meni je cudno da su to radili u servisu, mada prethodni vlasnik ima 60god i pojma nema da li su i koliko dolili ulje. Ja sam vlasnik 10-ak dana pa pokusavam da udjem u problem. Odakle da krenem

Link to post
Share on other sites

Nema ni jednu gresku na dijagnostici, ni motor ni menjac. 

Kad ga izbacim u ler obrtaji stoje mirno tako da mislim do je ipak do menjaca nesto. Pokusavao sam sa originalnom mapom motora, posto mu je izvadjen dpf pa su ga i softverski ugasili, ali nista se ne menja. 

Pokusao sa i sa zatvorenim egr-om, proveravao dizne, turbinu, protokomer, skoro sve u voznji, ali sve deluje ok na dijagnostici. Moj majstor sumnja na wandler (ili vangler) ali nema dovoljno iskustva sa automatskim menjacima. Ovlasceni servis nije zabelezio nijednu gresku ni na menjacu ni motor, pokusali su da zamene softver menjaca ali su imali problem sa serverom pa nisu uspeli. Ima li ko kakvo iskustvo sa automatskim menjacem

Link to post
Share on other sites
14 hours ago, aritonce said:

Ako mislis na onu klapnu ispred egr-a, izdzekao sam i nju pa provozao. Nema promena

Pa sta dobijas ako je izdzekas?Nista,ako je neispravna isto ti se hvata :)

Link to post
Share on other sites

posle izbrisanih gresaka i testiranja od sat vremena nije ponovo izbacio greske.

Na inpi dok se prati u toku voznje, a kada se aktivira (open cirkuit) opcija torque converter, auto krene da zeza, tj kao na snimku da skacu obrtaji, da malo zazuji ili zakrci (ne mogu tacno da opisem) negde valjda iz menjaca, u delu izmedju 1700 i 2200 obrtaja necka se kao da presalta.

Kada je opcija torque converter iskljucena (closed), radi normalno.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
17 hours ago, aritonce said:

Naravno zamenjeno i uljr u menjacu, filter dihtung itd. tako da sada klizi bez problema. Drugi auto u voznji

Ja sam ovo skakutanje kazaljke primetio na svom autu, ali u blazoj formi i ne uvek, ponekad samo. Posto mi je auto trenutno na servisu, jel taj WANDLER u menjacu? Da ga menjam kad je vec rasturen?

Link to post
Share on other sites

Izguglah, to je u stvari konverter obrnog momenta, nije jeftin uopste. Ja skidam lanac , motor napolju, radim zamenu ulja i filtera menjaca, mislio sam da je taj wandler pumpa za pritisak ulja ili nesto slicno. Posto kolega rece da ga dijagnostikom u voznji iskljuce. 

Konverter u principu non stop radi i prenosi obrtni moment motora na menjac i kompenzuje ga. Zato pomislih da je nesto drugo.

konverter se moze zameniti i bez servisa menjaca ako je ovaj dobar, a kosta polovan od 200 pa do 800€ koliko sam video. Ne znam moze li se servisirati konverter. 

Link to post
Share on other sites

Moze da se servisira i cena je od 300 do 600e, zavisi ko radi remont. Ja sam imao srece pa sam naisao na slupani e60 sa 80.000km na satu i kupio vandler koji su prvo testirali. servis menjaca sam radio cisto iz predostroznosti. Ali je definitivno drugi auto sada, mekse menja brzine, bolje vuce, manje trosi

Link to post
Share on other sites

Provalio sam sta je kod mene u pitanju, *ebiga, ja naucio na citroenu pisale brzine u instrument tabli i to krupne cifre, ovde nema toga. Danas posle servisa kad sam ga vozao obratim paznju da li se to desava i ukapiram da u stvari tad prebacuje u nizu brzinu kad usporavam pa tad skala poskoci malo :D A posto mi auto potpuno nov za mene tek se navikavam na svapsku filozofiju nisam odmah ukapirao.

Link to post
Share on other sites