Recommended Posts

Pre neki dan sidjem kod drugara u kanal da zamenim filter goriva i malo vizuelno proverim auto odozdo, auspuh i sl, i skontam da na kardanu uospte nemam hrad gumu, niti postoji ikakav trag da je tu nekada bila. Nekako do sad nikada nisam ni zagledao, niko od majstora do sada nije nsiat ni primetio pa sam mislio da je sve ok, ali bas pre neki dan uzemm da proverim osmice, nosace, hard gumu, creva i tako to, kad imam sta i da vidim. E sad, pitanje je, da li je moguce da na E34 520 90 nije ni fabricki isla hard guma, i i kako uospte radi normalno a da ne lupa ili sl? 

Link to post
Share on other sites

To su mi svi i rekli, ali eto, nema je. :) Niti ikakav trag da je bila. Nista ne lupa, nikakav problem, auto sasvim dobro sluzi, redovno se odrzava, do sad nekih 50k za 3 god. Razmisljam da je stavim ali mi nije jasno kakvu ulogu ima kad bez nje sasvim normalno radi? O.o

 

Link to post
Share on other sites

Hocu, zaista, cim ugrabim priliku. Mi smo ostali u čudu! Ali, stvarno izgleda kao da nikada nije bila tu. Ponavljam da prenos radi savršeno i da nista ne lupa, zato i pisem ovde da vidim ima li ko slicna iskustva. 

 

Link to post
Share on other sites

ЈА до сада нисам видео крадан без КРСТОВА,није битно да ли је аутоматик или мануелац...ко је возио Ладу зна шта су мукеее xD Али добро,за све постоји први пут :D

Link to post
Share on other sites

VIN broj ukazuje da je moj auto od pocetka manuelac i sve od opreme se poklapa, nije nikakava budzevina. Ali sad mi tek nista nije jasno. Na slici na fans-u stoji da je bez gume onaj za automatik, a sami kardani su razlicite duzine, posebno ako je auto sa klimom, mada je moj od starta nije imao iako je kasnije ugradjena kompletno sa elektro instalacijom, ali to sad nema veze. Jel to onda znaci da je kardan kod mene sa automatika ili da jednostavno radi bez gume, sto je tesko zamislivo? I sto Boban pita, nema gumu na sredini, izgelda sve kao gore na slici kod Stunter-a. 

O.oO.o

Link to post
Share on other sites