Recommended Posts

Pozz evo nocas sam krenuo iz njemacke i negde u madjarskoj sa nekih 180kmh sam udario u neku rupu na putu od tad imam oko 1cm lufta u volana i samo mi auto bezi levo desno stalno moram da ga ispravljam dali ima negde oko sid-a neki majstor koji moze da mi resi ovo

Link to post
Share on other sites

Druže, ja sam išao iz Podgorice u Čačak samo zbog toga. Nemoj da ti bude žao malo goriva da ti se to uradi kako treba. Može posle da te izadje mnogo skuplje.

Sent from my SM-G900L using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Ma nije meni zao vec prvo moram videti koliko košta meni je isplatljivije prodati ga za delove nego ulagati u njega taj auto u Njemačkoj trenutno vredi oko 3000e, a sta je bilo tacno na tvome autu i koliko je koštao popravak

 

Link to post
Share on other sites

Otkinuo stabilizator, iskrivio rame i razbio letvu. Stabilizator i rame oko 70 eura. Remontovana letva, moju ostavio 200 eura. Ruke 50 eura. Reglaza obavezno odmah.

Sent from my SM-G900L using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
58 minutes ago, vranjin said:

Otkinuo stabilizator, iskrivio rame i razbio letvu. Stabilizator i rame oko 70 eura. Remontovana letva, moju ostavio 200 eura. Ruke 50 eura. Reglaza obavezno odmah.

Sent from my SM-G900L using Tapatalk
 

Ko ti je radio? ?

Link to post
Share on other sites

Ja stvarno neznam ali mislim da je puno dati 200e za remont letve kada nova Kosta oko 250e ali opet ok razumem da nije isto u Srbiji i u Njemačkoj meni se vise isplati dati ovaj auto za 2000e nego dati 500e za oporavak 

Evo cene nove letve da ne bude cuo Reko http://www.bandel-online.de/lenkung_/_achsaufhaengung/lenkgetriebe/lenkgetriebe_servolenkung_bmw_1er_e81_e82_e87_e88_3er_e90_e91_e92_e93_x1_e84_i54_39822_0.htm

Link to post
Share on other sites

Za peticu nije baš 250 eura nova letva. Ne znam šta da ti kažem, ti znaš svoju racunicu. Sa druge strane, ako opet uzmeš neki polovan auto, možda je trenutno trap dobar ali velike su šanse da ti brzo dodje na red. Opet ista priča. E, ako je nova letva 250 eura onda remont ne može biti 200. Nazoves i vidiš. Da sam na tvom mjestu ja bih sredio trap i znao bih na čemu sam.

Sent from my SM-G900L using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Mo ok ovo je cena za trojku za peticu nisam gledao ali opet da se nelazemo letvi je ta cena e sad da se to odradi u Njemačkoj e to je onda lepa cifra . koliko si ti imo lufta u volanu kod mene je oko 1cm i kako je se kod tebe ponasao auto opet mislim da sa 1cm lufta nebi smeo toliko da je nestabilan

 

Link to post
Share on other sites

Nisam merio luft [emoji4] . Meni se pokazalo kao lupanje na neravnine. U mestu kad motam osetio se neki đavo. Nije mi bio nestabilan i nije šetao po putu. Nemoj gledati kako se kod koga ponaša. Letva koju sam uzeo je rađena u Nemačkoj. Vidi da to što pre uradiš jer možeš samo napraviti još više štete.

 

Sent from my SM-G900L using Tapatalk

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites
On 3/31/2018 at 11:42 PM, E91 crni said:

Ja stvarno neznam ali mislim da je puno dati 200e za remont letve kada nova Kosta oko 250e ali opet ok razumem da nije isto u Srbiji i u Njemačkoj meni se vise isplati dati ovaj auto za 2000e nego dati 500e za oporavak 

Evo cene nove letve da ne bude cuo Reko http://www.bandel-online.de/lenkung_/_achsaufhaengung/lenkgetriebe/lenkgetriebe_servolenkung_bmw_1er_e81_e82_e87_e88_3er_e90_e91_e92_e93_x1_e84_i54_39822_0.htm

Ja koliko sam uspeo da razaznam, i to je remontovana letva (nije nova). Posto im se ostavlja depozit od 150e dok se ne vrati stara ... koliko vidim 70% je stare, 30% delova u letvi je novo ...

Link to post
Share on other sites
56 minutes ago, E91 crni said:

Da sada i ja vidim nisam gledao komplet tekst ali da ne stavljam linkove na eBay ima po cenama od 230+-e i novih 

Ja kada sam gledao za suraka, ispod 650e nisam nasao novu ... pre mozda godinu dana. Pricam o e46ici. On je na kraju kupio drugu polovnu, i za sada nema primedbi. Covek jednostavno nije pametan ... 

Ja sam jednom remontovao na e36ici u Zemunu i crnom neprijatelju ne bi preporucio taj remont kod njih. Pored izgubljenih para (zavarenog podesavanja visine volana, da zavarili) i reklamacija jedno 4-5 puta bez preterivanja. Na kraju sam isterao svoje, ali bas pred kraj zivaca. Problem kod nasih majstora (cast izuzecima ako postoje), je sto uglavnom zamene samo gumice i semeringe. Po netu mozes da vidis kako izgleda krsteni remont (gde se ubacuje hilzna u vrat letve). To kapiram da je dobro resenje.

Link to post
Share on other sites

Moze da se nadje nova letva do 300e u Njemačkoj sigurno.evo ja danas bio u servisu kazu sve ok to je do guma ok gume su prednje lošije zimske ali ne toliko niti je dot na gumama stari 2713DOT ovo im je bila zadnja sezona.sada nisam pametan Naso sam letvu volana polovnu za nekih 55e neznam sta da radim da mjenjam ili ne,nebih cacko oko auta ako su gume ako neko mozda zna nesto vise puno bi mi pomogao

Link to post
Share on other sites

Druze, ne moze ti niko reci preko tastature sta ti je tacno problem. U svakom slucaju, zbog starih guma ne mozes imati lufta u volanu. Lepo sednes u auto i oteras kod majstora, majstora ne nadrimajstora.

ja sam zbog nadrimajstora bio ostao bez jednog auta, sjebao ga da je na kraju otiso u delove. Sada dobro vodim racuna kome teram auto.

Link to post
Share on other sites
15 hours ago, vranjin said:

 

ja sam zbog nadrimajstora bio ostao bez jednog auta, sjebao ga da je na kraju otiso u delove. Sada dobro vodim racuna kome teram auto.

Ovo me bas zanima ako nije tajna? Podeli to lose iskustvo molim te? Sta bi?

Link to post
Share on other sites

Pa toga se i bojim ali sa druge strane bio sam u jednom od boljih auto servisa danas eto idem kod tako nekoga majstora pa cemo viditi,a to je normalna da mi niko nemoze pomoći preko interneta ipak hvala svima na savetima i ako nesto neko zna samo neka Pise 

Link to post
Share on other sites
Ovo me bas zanima ako nije tajna? Podeli to lose iskustvo molim te? Sta bi?
Duga priča :) . A nije tajna nego suprotno, rekao sam da ću svima hvaliti majstora. Reč je o Nikoli iz Bara, majstoru za bmw. Majstoru za mog djoku. E34, 525i. Okrenuo ležaj na šestom cilindru. Zamenjena radilica, tri klipnjace, svi ležajevi i ostalo što ide. Dok je sastavljao motor slomio izduvnu granu, senzori nivoa ulja, hauba kad se zatvori pali se svetlo na instrument tabli. A kad je doterao auto radio kao traktor. Ja mu vratim auto i posle par dana kao namestio i doterao auto. Ja reko da vidim ulje i vodu kad nema vode u hladnjak. Ja ga pitam da li one sipao vodu a on kaže, naravno , 4 litre. A vozio je auto ceo dan. Ja dosipam vodu i kad sam nasuo poče emulzija da se pojavljuje. Pukla glava. Zbog majmuna koji je vozio auto bez vode. Natezali smo se ko će da plati glavu i tako je stajao auto pola godine i na kraju u kobasice. Eto, to je u kratkim crtama.

Sent from my SM-G900L using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
Nemenikuce, Sopot, remont letvi volana, rade preko 20 godina, sve na netu ima, ja radio, sve besprekorno.
Ako su otišli zubi u letvi, niko ne može namestiti. Mora prvo da skine letvu i da je odnese na test.

Sent from my SM-G900L using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
15 hours ago, vranjin said:

Ako su otišli zubi u letvi, niko ne može namestiti. Mora prvo da skine letvu i da je odnese na test.

Sent from my SM-G900L using Tapatalk
 

Pa kontam da moraju da je skinu da bi je remontovali :) 

Link to post
Share on other sites

Hteo sam da kazem da je prvo pregleda i vidi sta ne valja pa tek onda da resi hoce li remontovati ili traziti drugu :) . 

Link to post
Share on other sites
24 minutes ago, vranjin said:

Hteo sam da kazem da je prvo pregleda i vidi sta ne valja pa tek onda da resi hoce li remontovati ili traziti drugu :) . 

Skapirao sam, hteo sam malo sale / sege da ubacim :D 

Link to post
Share on other sites

Evo danas Resen problem neznam tacno kako se zove ali evo na prednjem amortizeru postoji neka solja a u njoj nekakav lezaj e taj lager je bio malo pordjao i on nije dozvoljavao da se volan vrati tacno u centar problem Resen mozda malo cudan ali eto luft koji je u volanu od oko 1cm sada nepretstavlja nikakav problem,hvala svima na savetima 

Link to post
Share on other sites