Recommended Posts

Kakva su vasa iskustva od pocetka novog tehnickog pregleda? Angel eyes, ksenoni, niskoprofilne gume itd?

Jer vidim da i gume gledaju da li po nekim specifikacijama mogu na to vozilo...

Link to post
Share on other sites
  • Replies 63
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja imam isto pitanje, 

 

porucio sam zadnji difuzor sa dva izduva i uradicu kod Pirketa dva izduva jedan sa jedne strane jedan sa druge strane, necu skidati lonac. Da li ce mi praviti problem oko toga zna li neko ? 

Link to post
Share on other sites
21 minutes ago, Toplica said:

Ja imam isto pitanje, 

 

porucio sam zadnji difuzor sa dva izduva i uradicu kod Pirketa dva izduva jedan sa jedne strane jedan sa druge strane, necu skidati lonac. Da li ce mi praviti problem oko toga zna li neko ? 

Ne vidim zasto bi... Oni ce gledati izduvne gasove.

Link to post
Share on other sites

Zato sto su rekli na tehnickom pregledu da ne dolaze u obzir nikakve promene na autu nikakvi spojleri dodatni niti bilo kakvih prepravki na karoseriji auta zato pitam da znam da se pripremim na vreme

Link to post
Share on other sites

A oni znaju da li je auto bio sa M opremom ili nije.

Kruzi mnogo dezinformacija. Mnogi lupetaju. Ma da I neki tehnicki lupetaju zato sto ni samo ne znaju sta da rade I u strahu su. Pa su u fazonu vicemo za sve da ne moze, lakse im je tako nego da razmisljaju puno.

Na zalost trebace vremena da se sve to slegne.

Link to post
Share on other sites

Bice toga mnogo, evo juce onaj odlepio i zapalio Daciju uzas.

Drago mi je sto mi je auto za reg u decembru, mozda se malo uvezbaju do tada ma da mi je sve fabricki sem folija ali i to je atestirano. Ostalo sam registrovao do juna.

Svakako je cela prica postala blagi uzas. Kapiram da ne das nekome da prodje kome ne rade kocnice, svetlosna signalizacija. Ali je..ti ljude zaato sto je samo malo napukla soferka ili retrovizor, malo rdje. To je izivljavanje!

 

 

Link to post
Share on other sites

Glavno treba da bude to.. Kocnice da rade, svetla, da nesto bas ne valja.. A za te stvari treba da se upozori samo, to slomljeno staklo na retrovizoru i tako neke stvari..

Ko zna da li ce angel eyes da prolaze..

Link to post
Share on other sites
7 minutes ago, marko13 said:

Ma daj, koju oni to imaju bazu pa vide da li je imao angel eyes.. daj bre nema to nigde.

Ma ja vise mislim da su sada u strahu svi ti radnici tehnickih pregleda. I da idu metodom implicitnog deny-a ... aha nije navedeno ... ne moze :)

Ja se ne brinem za AE, ako budu kenjali, izvadim relej i cao zdravo (eventualno promenim tehnicki). Ne mogu da birnem brigu koju jos uvek nemam :)

Link to post
Share on other sites

Savet za sve, vracajte km ispod 100k. Kazu da ce od septembra vozila sa preko 160k km ici dva puta na tehnicki bez obzira na starost, a km ti beleze prvi put sad kad odes na tehnicki. Kad budem dosao sa e60icom sa 20k km na satu nece verovati :)

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Djoksa530i said:

Savet za sve, vracajte km ispod 100k. Kazu da ce od septembra vozila sa preko 160k km ici dva puta na tehnicki bez obzira na starost, a km ti beleze prvi put sad kad odes na tehnicki. Kad budem dosao sa e60icom sa 20k km na satu nece verovati :)

Najbolje stani ispred tehnickog i vrati na nulu :)

Link to post
Share on other sites

Iskreno to bi mi bilo jadno do bola ali ako me na to nateraju svakako hocu!

Imam golfa 3 koji naravno obrce sam na nulu posle 300k I sada ima oko 60k na satu. Suludo I sada je on kao bolji iz 1992 od nekih kola iz 2013 kojima pise 260k

Link to post
Share on other sites

Ne znam zasto ljudi sire dezinformacije, dizu paniku bezveze. Isto je tako neko pustio spisak sta je sve prepravka, pa se ispostavilo da nije istina. Tako je verovatno i ovo. Najzad je krenuo da se "malo" uvede red i ljudi odamah panice, a to su sve osnovne stvari na autu. Smesno je sto se do sada nije sve to primenjivalo, da ne pricam ovo za katalizatore i dpf, upozoravaju, pa tek ce za 3godine da vracaju sa tehnickog..smesno.  

Meni kao pojedincu je bitno moje zdravlje, kada vidim dizele koji dime kao blesavi kada ga stisnu najezim se. Naravno vlasnik srecan, poskidao sve, cipovao ga, ide kao blesav. A to sto ima Euro 0 normu izduvnih gasova nikom nista? 

Sami mi bi zbog sebe trevali da dovedemo u red to, a ne neko drugi da nas primorava, ali tako je kako je.

Jedino sto ne podrzavam je sto zezaju za sitnice, to je vec izivljavanje, pocev od tehnickog, pa do policije. Skoro je neki lik prebio dva policajca, zaustavili ga poceli da ga zezaju i eto, naleteli na pogresnog. Naravno da ne podrzavam to, jer kakva je to zemlja gde mogu da tuku policiju, kako ce tek onda prema ostalima. Ali stvarno ima slucajeva gde su zasluzili, preteruju, jeste da je po nalogu, nije toliko ni do njih, ali svejedno.

Link to post
Share on other sites

Da li ti stvarno mislis da neko vozi golfa 2 Ili bilo kog krsa sa Euro-6 standardom zato sto voli?

O koje crnom cipovanju pricas. Prosecna plata je ispod 300€ a sve skuplje nego u nemackoj!

Pa svi bi voleli da imaju makar pristojan auto koji je tehnicki ispravan. Ali kada biras izmedju placanja racuna. Polaska deteta u skolu I novog katalizatora sve pada u vodu.

Kapiram ja sve, ali zakone ovde pisu kriminalci/politicari bez dana radnog staza. Nista svoje nisu kupili I zaradili. Voze se u besnim kolima koje smo im mi kupili I zaradili. Njima nije bitna ni potrosnja ni odrzavanje ni rupe na putu!

A onda vrate mucenika kome je slomljeno staklo retrovizora, naprsla soferka!

Link to post
Share on other sites

Druze citaj bolje, nisam rekao za stare modele, to je druga prica. A naravno da i oni moraju da budu tehnicki ispravni, pa do sada kocnice niko nije proveravao..i niko da se pobuni, ljudima to normalno. Sad je frka sto su poceli da proveravaju.. zamisli. A da se desi neki udes zbog te tehnicke neispravnosti, sta onda ? Zbog tih 50-100E ljudi rizikuju zivote.

Ne znam gde ti zivis, skoro svaki dizel kod nas je cipovan, iskljucem egr dpf o2 senzori. Jer naravno uvoze se krsevi, koje opravka kosta koliko i auto. Ali bitno da se vozi bmw merc audi..da vidi komsija. Nek ode preko pa nek pogleda sta nemci voze, svi misle tamo se voze samo audi bmw..ljudi voze one sto mogu da odrzavaju.

Standard je takav kakav je, ili mu se prilagodis ili bezis preko, niko nije primoran da zivi ovde. Pogotovo sto ce ovde ovako biti narednih 100godina sto se tice standarda i svega, nisam pesimista, realista ?

Uvek je bilo i uvek ce biti, ko ne moze da propisno odrzava auto, bilo koji, neka ga proda. Oduvek postoje autobusi, vozovi i ostala prevozna sredstva, nismo rodjeni u kolima ?

Za drzavu i barabe koje su svuda, od mesnih zajednica pa na dalje, necu ni da komentarisem, tu pomoci nazalost nema? 

Samo kazem da bi svi trebali zbog sebe da imaju ispravan auto  ne zbog policije, posto vecina tako gleda na ovo.

Link to post
Share on other sites

Niko se nije bunio na proveru kocnica. Ni na jednom forumu, ni u jednom komentaru na netu. Vec na ova izdrkavanja oko felni, stakla, gluposti!

Auto nije luksuz vec potreba, ne znam imas li porodicu. Treba ti za decu da radis I zivis iole normalno. Nije 1951 da je auto luksuz sada je skoro nemoguce ziveti.

Pominjes EGR itd. Pa odakle ljudima da kupe nov. Koli koja kostaju 2000-3000€ a egr 250e

Nije bre lako ljudima. Ne treba ih jos tovariti. Neka bogata evropa misli o ekologiji I neka im izlazi cvece iz auspuha. I onako su se uglavnom obogatili na grbaci bednih naroda kao sto smo mi.

A mi necemo mnogo da zagadimo sa ovo malo kola sto imamo.

Daj bre, pricaju o ekologiji a imamo najvise divljih deponija u evropi I skoro u svetu. Oko 3000 deponija divljih. A onda je frka sto neko nema katalizator!

Ma daj

Link to post
Share on other sites
17 hours ago, marko13 said:

Niko se nije bunio na proveru kocnica. Ni na jednom forumu, ni u jednom komentaru na netu. Vec na ova izdrkavanja oko felni, stakla, gluposti!

Auto nije luksuz vec potreba, ne znam imas li porodicu. Treba ti za decu da radis I zivis iole normalno. Nije 1951 da je auto luksuz sada je skoro nemoguce ziveti.

Pominjes EGR itd. Pa odakle ljudima da kupe nov. Koli koja kostaju 2000-3000€ a egr 250e

Nije bre lako ljudima. Ne treba ih jos tovariti. Neka bogata evropa misli o ekologiji I neka im izlazi cvece iz auspuha. I onako su se uglavnom obogatili na grbaci bednih naroda kao sto smo mi.

A mi necemo mnogo da zagadimo sa ovo malo kola sto imamo.

Daj bre, pricaju o ekologiji a imamo najvise divljih deponija u evropi I skoro u svetu. Oko 3000 deponija divljih. A onda je frka sto neko nema katalizator!

Ma daj

+1

Link to post
Share on other sites

Malo pre svratio na tehnicki da vidim sta ne prolazi.. Moram farove da menjam jer imam angel eyes, stopaljke jer su smoke..

 

Link to post
Share on other sites