Recommended Posts

Posle dugo traganja..318i.. Motor m10. 1988. god. Limarijskih/farbarskih radova ima prednji branik(cuknut, ispucala farba) hauba na par mesta ispucala farba i prednji levi blatobran naslonjen.. i naravno poliranje... To je ono za pocetak sto bih sredio pre ostalih ulaganja. Siber je pokvaran, voleo bih da sredim ali citam da to nije posao za svakog majstora pa za sad ne bih da rizikujem..plepp7zmjpoUWdpf7jpoWpoxHyj

Link to post
Share on other sites
  • Replies 65
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Slicna je moja bila kocka, koliko sam trazio da kupim zadnju klupu s naslonima za glavu, nigde nije bilo. Trebao bi da je M40 u njoj, al auto je star 30 god, mozda mu je neko menjao motor. Ne bi me cudilo ni da ima kecov karburator.

Link to post
Share on other sites

Ja sam pre nego sto sam isao da gledam kontao da je m40 po godistu, i otvaram haubu i vidim karburator ? Tako da je definitivno menjano..Raspitivah se nesto o legalnosti ubacivanja m42b18 od iS-a u ova vremena tehnickih i atesta i kojekakvih cuda, nekako mi deluje kao optimalno.. mada to svakako ne bi islo uskoro..

Hvala na lepim zeljama! 

Link to post
Share on other sites
56 minutes ago, Rajko034 said:

Ja sam pre nego sto sam isao da gledam kontao da je m40 po godistu, i otvaram haubu i vidim karburator ? Tako da je definitivno menjano..Raspitivah se nesto o legalnosti ubacivanja m42b18 od iS-a u ova vremena tehnickih i atesta i kojekakvih cuda, nekako mi deluje kao optimalno.. mada to svakako ne bi islo uskoro..

Hvala na lepim zeljama! 

Ukoliko je ipak menjan motor, bitno je samo da je sve zavedeno u saobracajnu. Moze se desiti da imas problem na tehnickom zbog strozijeg zakona, ukoliko ti se ne slaze broj motora u saobracajnoj i onaj koji je trenutno na motoru u autu. Ranije se to nije toliko gledalo. Sada je druga prica.

Edited by Elvir
Link to post
Share on other sites
3 hours ago, Indorile said:

Ako ce da ti gledaju broj motora uzmes i promenis tehnicki.

Isproveravacu, nadam se iskreno da je legalno sve, nekako mi je atest za gas nesto sto ima standard, kakav takav. Auto je danas ispracen na sredjivanje ovih sitnica oko limarije.

Link to post
Share on other sites
10 hours ago, Indorile said:

E ako ima plin a menjan je motor moz samo da se iskobeljas tako sto ces zavesti drugi m40 i to sa zezancijama.

Ili to ... ili ... 

 

15 hours ago, Indorile said:

Ako ce da ti gledaju broj motora uzmes i promenis tehnicki.

+1 :) 

Link to post
Share on other sites
On 5/20/2019 at 4:44 PM, Elvir said:

@Rajko034

Svaka cast na kupovini! Lepa kocka. Samo jesi siguran da je M10 u njemu ? Da nije M40 s obzirom na modelno godiste.

 

Model 316s je imao m10 karburator posle 87g (siroki stop). Napravljen za Jugoslovensko i Grcko trziste.

Link to post
Share on other sites
17 hours ago, Sasquatch said:

Model 316s je imao m10 karburator posle 87g (siroki stop). Napravljen za Jugoslovensko i Grcko trziste.

Mislim da to vazi za 316 koji je postojao u M10 verziji i u 1988 godini. Ali covek rece da je auto 318i koji je isao do 1987 godine u M10 verziji, tako da postoji sumnja da nije nesto svapovano. U krajnjem slucaju moze biti da je auto po sasiji kraj 1987 godine a da je salonski prodat 1988 godine  i tako zaveden u saobracajnu prilikom registracije.

To se moze proveriti ovde ukucavanjem sasije vozila.

http://bmwfans.info/parts-catalog

Edited by Elvir
Link to post
Share on other sites

Mozda je greska. Meni su kreteni pri registraciji slucajno ukucali godina proizvodnje 1991 a godina registracije 1990 sto je naravno nemoguce.

Posle zajebancija, ljermontova i vadi dosije kola. Gde smo nasli tacno koji tehnicki pregled je pogresio i predao pogresne papire. Ispravili mi ljudi u supu ociglednu gresku i cao.

Ali to ne preporucujem da radi iko ako nije siguran u legalnost.

Da ne bude posle oduzimanje kola!

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
On 6/7/2019 at 11:15 PM, Toplica said:

U sto sija lepo svaka cast stvarno. 🙂

Potrudio se čovek. Proverih u VIN decoderu i po njemu jeste m10b18.. Stim sto je model 316i.9VoAC9.png

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
On 6/15/2019 at 1:01 AM, Sasquatch said:

Sada si malo raznajsnio stvari. Auto je pravljen 1987 pa su izgleda kombinovali i napravili nesto malo drugacije. Pitanje je koliko takvih ima uopste? Redji od e30 m3 cabrio :)

Nista bas toliko neobicno. Auto je jedan od poslednjih primeraka s kraja1987 godine pre restajling modela sa M40 motorima. M10 motori su u tom periodu nosili oznaku M10B18 a mogli su biti u 316i verziji.

Ipak ovaj auto buni jer kada se ukuca sasija u Parts fan izbacuje da je kupe. :S

 

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, dredger said:

A tvoj se verovatno gadja u sraf sa VIN decoderom. 

Za neke osnovne podatke da. Kada bi zasli malo dublje, ko zna sta bih iskopao! :D

Edited by Elvir
Link to post
Share on other sites