Dimi se iza motora, na početku izduvne grane.


Recommended Posts

Imam problem sa dimom u motoru kad se auto zagreje...Prvo su bile dizne u pitanju i puštao je naftu, to je rešeno, ali sada samo ponekad primetim kad je auto pod dosta velikim opterećenjem da se dimi na mestu gde se nalazi katalizator ili dpf filter i taj dim ide na gore. Tačno pre pletenice, ono što dodje kao lonac, ispod njega izlazi. Da li neko zna šta bi to moglo biti?

Link to post
Share on other sites

Moj drugarski savet, koliko je puta popravljan, rastavljan, sastavljan. Uzmi ti lepo digni ruke, vrati lepo auto na autoplac gde si ga uzeo. Jer od prvog dana ne valja a po svemu sto si pisao mislim i da je do majstora problem.


Envoyé de mon iPhone en utilisant Tapatalk

Link to post
Share on other sites

ja to prolazim sa e60, to ti je pletenica vrisnula verovatno pa probija. 5000 nova.. jos ako ti se zvuk motora tad malo promeni to je to, sem ako nije izduvna ali nije nista alarmantno samo deluje kao da ce da se zapali ceo auto, a miris kao upaljene plastike

Link to post
Share on other sites

Sasa0906, i ja mislim da si u pravu..Tako će i biti. Prošao je kroz ruke 4 majstora, popravljan je u tri različite zemlje i koštao je ne znam ni ja više koliko...Živce mi pokidao 😂 Da sredim ovo što se dimi, momentalno ide na oglas...

Pletenica je kao nova, ali ima neko crevo tu pored koje ne valja, masno je...Evo slika Verovatno je to delo "majstora". https://postimg.cc/gallery/3h46ndq6y/

Link to post
Share on other sites

Auto koji je nalivao naftu, i jos toliko radjeno oko njega, normalno je da dimi sa svih strana. Ako je nalio naftu u izduvnu granu cim auto postigne radnu temp treba da dimi kao lud dok to ne istera.

Link to post
Share on other sites
17 hours ago, njegovawisost said:

JA goreg auta ne vidjeh od ovog tvog. Mislim na sve marke :D

Hahahahahaha posteno brate...

7 hours ago, djukicc said:

Auto koji je nalivao naftu, i jos toliko radjeno oko njega, normalno je da dimi sa svih strana. Ako je nalio naftu u izduvnu granu cim auto postigne radnu temp treba da dimi kao lud dok to ne istera.

Ima logike, ali se meni cini da nije samo to, neka tera malo, vreme ce pokazati.

Link to post
Share on other sites

Verovatno iz izduvne grane treba da izbaci na auspuh. Ali on na auspuh ni da čurne. Pa se sad ja razmišljam, možda mu ne da katalizator ili dpf filter zato ne izlazi na auspuhu...Ma to mu je što mu je...Sutra ide opet kod majstora na proveru toga, radim mali servis, i u petak pravac 1300 km u jednom cugu. Ako mu ništa ne bude znači da su ga dobro opravili ako nisu pravac auto plac i nema problema. 😂 Ja mislim da sam vas udavio ovde na forumu svojim problemima.. 

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...