Problemi sa 116i i dijagnostika


Recommended Posts

Na tom autu je crkla elektronika. Nešto od elektronike 99%. Iz iskustva: auto je sklepan za preprodaju, nisu mogli/znali da reše problem. Bukvalno dovezi ga/došlepaj u Srbiju, raj za takva kola. Ovde ga prodaj ili daj nekome da se aka sa njim. Po meni, taj auto treba kod krštenog električara prvo. Baš mi je žao što je tako ispalo jbg. Sa druge strane, ne postoji kvar koji se ne može popraviti. Sve je stvar vremena i novca.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

On 10/8/2019 at 10:21 AM, zeljko85 said:

Drugi problem je, desava se nekad da auto stucne, obicno na nizim obrtajima i kad se to desi, jako zadimi (beo dim). Svecice, bobine?

 

 

Ovde može biti da ti je PCV rikavela. Positive Crankcase Ventilation, separator uljnih para kako ga valjda zove BMW. Obavezno proveri lokaciju, proguglaj kako se skida i čisti/menja. Meni je zbog tog djubreta riknula turbina.

Link to post
Share on other sites

Skidao sve to, brisao, proveravao da li je negde pukla membrana ali nista. Kupio cepove i kad stignu ima da zacepim ta govna. Jako sam besan, prvo na sebe sto nisam sve to video drugo na auto

Link to post
Share on other sites

Najebao si s tim autom, ali sad je gotovo. Zakon po kom prodavac placa popravku polovnog auta mislim da ne postoji nigde na svetu. Za fizicka lica govorim. Kad kupis sa placa imas neku garanciju cak i u Srbiji. I to je sad nebitno. Stavi ga na oglase, prodaj to govno, kupi neki mali pouzdan benzinac da izguras zimu pa kad se malo finansijski oporavis kupi opet bmw-a. I sl put pitaj na forumu pre kupovine, a ne kad ti vec uvale kanturinu. 

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, dredger said:

Najebao si s tim autom, ali sad je gotovo. Zakon po kom prodavac placa popravku polovnog auta mislim da ne postoji nigde na svetu. Za fizicka lica govorim. Kad kupis sa placa imas neku garanciju cak i u Srbiji. I to je sad nebitno. Stavi ga na oglase, prodaj to govno, kupi neki mali pouzdan benzinac da izguras zimu pa kad se malo finansijski oporavis kupi opet bmw-a. I sl put pitaj na forumu pre kupovine, a ne kad ti vec uvale kanturinu. 

Postoji u Norveskoj, jedino ako nije naglaseno u ugovoru kao u njegovom slucaju da na svoju odgovornost uzima, znaci kupis auto, zvekne zamajac posle 50km zna se da nisi ti mogao da ga rasturis tako brzo, prodavac placa popravku :) Ima mnogo krstenih zemalja samo sto niko nece da te uhvati za ruku nigde i pokaze sva prava vec moras sam da iskopas sve opcije :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Novi updejt. Zapusio sam pcv ventil i zatvorio na usisnoj. Auto dosta bolje ide, ne dimi, bar ne onoliko, vrv ima naslaga u usisnoj. Znam da nije optimalno resenje, ali morace da bude dok se ne skripim za lovu i narucim membranu, crevo... Od silnog ulja u katalizatoru pali mi se check engine lampica i neka greska sa o2 senzorom, hoce li to ako ga vozim na auto putu malo duze da makne ili cu morati da menjam i kat i o2? 

Link to post
Share on other sites