Recommended Posts

Zdravo.

Od pre 4 meseca sam vlasnik Bmw 525d. Auto sam kupio u Bgu, od coveka koji ga je uvezao od prijatelja iz Austrije. Pri probnoj voznji sam bio zadovoljan, enterijer je kao nov, spolja je bilo par ogrebotina od parkinga, zamagljen jedan far. Hauba je bila skoro sva od belih tackica od kamencica. Posto su mi bili najblizi, oterao sam aut u Alone u Zemunu na proveru/pregled. Po njima sve je bilo u ok stanju, nasli su od mana relej grejaca, zadnje plocice, kais klime i jos neke sitnice. Uzeo sam ga sa tim nedostacima i pri odlasku kod svog majstora, saznajem da je remenica radilice za zamenu, dok su mi majstori u Alone-u rekli da je sve pregledano i u redu. Hteo sam da sredim auto tip top kako bih bio siguran i za duze puteve. U sledecem postu cu napisati sta sma sve radio na kolima. Za ovo vreme presao sam oko 8000 i nesto km, bio do Grcke, i par putovanja od par stotina km. Osecajem u voznji sam prezadovoljan. Nivo opreme nije nesto bogat ali je meni dovoljan. Ima obican mask uredjaj, zatamnjivanje sva 3 retrovizora, sklapanje retrovizora, m volan, parking senzore, elektricno podesiva sedista. Umesto cd sarzera, ima fabricki izvucen kabal za Ipod sto mi je brlo zgodno. Kupio sam Ipod klasik 120gb za 500din zbog neispravne baterije, napunio ga muzikom i povezao, imam slozenu muziku po folderima i mogu reci da je to odlicna stvar. Takodje imam i aux. 7bf02a0c3913ee026eebe70254fa232e.jpgf69017734321642cdea937b0c65b179c.jpg7a7189e2d569f4fc45cd601dd599ed0a.jpg016145df5b7e25da7cb4a16427348e84.jpge976d0be35077edca388d6d3412959a7.jpg

 

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

 

 

Link to post
Share on other sites

Zaboravih da napisem, auto je 2006-o godiste, po Vin broju sam saznao da je proizveden krajem novembra 2006e. 2.5d sa 177ks, automatski menjac. Ima dpf, egr, nista nije gaseno ni vadjeno. Par dana posle kupovine sam ispolirao farove, zamenio remenicu radilice, sve kaiseve, amortizere haube, zadnje plocice i senzore plocica. Posle toga sam ofarbao haubu, zadnji branik, uspricao desnu zadnju stranu gde je bio ocesan, ispolirao ceo auto i uradio keramicku zastitu. Za 4 meseca presao oko 8000km, nijedan problem za to vreme. U poslednjih 15 ak dana primetim da preko neravnina malo cudan zvuk cujem na prednjem trapu i nadjem fleke od ulja na parkingu. Oterao sam kod majstora, resio sam da tad ujedno odradim i komplet mali servis da budem miran jer momci stavljaju bmw-ovo ulje i originalne delove. Tako da pre 15 ak dana odradjen mali servis i ako je od proslog proslo nekih 9000 km. Uzeo sam ga sa 201000km mada iskreno ne verujem u tu kilometrazu. Bitno mi je da je auto bio mehanicki utegnut, ocuvan unutra i svaki sraf, plastika sve na svom mestu. Pored malog servisa, nadjeni su i reseni sledeci problemi. Zamenjena usisna grana, poklopac dihtunga ventila (ako sam se lepo izrazio), oba nosaca motora, kuciste filtera ulja, balans stangla i gumica, pozadi kugla, rame i stavljene nove metlice brisaca. Nista od ovih stavki nisam primetio u voznji osim fleka od ulja na parking mestu. Od pre neki dan, odradjena registracija na moje ime i to je to za sad.
Iskreno,prvo sam se smorio jer potrefilo me je da sam dao u auto jos 1200,1300e sve ukupno bez registracije, svestan sam da je to auto star 13 godina ali nadam se da je to to od ulaganja za sada. Za zimu sam uzeo celicne felne 16" (zbog nasih puteva) i ratkapne. Dobio sam ga sa letnjim dunlop runflat gumama 17" koje cu promeniti jer su mnogo tvrde.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Sad planiram da prezimim, pa na prolece tamo da sredim farove jer posle pranja, ostane malo magle u njima. Ocistio bih ih spolja i iznutra, ispolirao, stavio duga led i led prstenove. I mozda zatamnim stakla.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Auto je baš lep, i uopšte nije loša oprema, vidim ksenone, lepe felne, automatik, itd, ali kao što kažeš najbitnija je mehanika, da je "zdrav". To što si već spucao 1300e, to je normalno, pobogu, pa to je 5-tica, 13g stara sa min 200k iza sebe... Ako misliš da ga držiš duže (barem 3-4 godine) sve ta ulaganja da se utegne auto imaju smisla. 

Čim stigneš, farove sredi i očisti, magle ne sme da ima u njima. Nije samo zbog "magle", već se mnogo više skuplja prljavština i far matira i iznutra.

Sa LED prstenovima izgleda je*ozovnije, duga LED mislim da nema potrebe - em se duga ređe koriste, em je dobar LED prilično skup a ne osvetljava ništa bolje od dobrih halogenki - tj. u duga bolje stavi neke dobre halogenke, npr Osram Night Breaker Plus Next Generation, Bosch Gigalight Plus 120, SilverStar Ultra itd.

Stakla zatamni po želji, ja ne bih preterivao sa stepenom zatamnjenja.

 

Link to post
Share on other sites

Hvala na savetima. Pa planiram da ga posedujem duze i sredim za svoju dusu. Mehanicki je sad sve zavrseno, jedino sto imam to je remont kompresora klime, koji mi je majstor rekao da treba da se radi,mada klima radi bez problema za sada. Njega cu remontovati na prolece. Nekad se na leru cuje cudan periodican zvuk van zvuka motora i cim pritisnem dugme za klimu, taj zvuk prestaje. Sledeca investicija su mi farovi a stakla bih isao 30% napred, 80% pozadi.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Uradjen mali servis na 9500km od proslog, uradjen remont letve volana u servisu Dragi kod Sopota i zamenjen keder zadnje soferke, zahvaljujem se@NikNS na pomoci oko kedera. Posle nekih 18000km, mogu reci da sam zadovoljan autom, svaki put kad sednem dobar je osecaj. f56aa8d9feae1d780d9853b4f7ee3910.jpg

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Meni e60 deluje bas ali bas umorno i to svaki, umorna sova... koliko mi se e39 cini robusnim toliko mi ovaj ostavlja utisak samo sto se je slomi.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока

Link to post
Share on other sites

Hvala ljudi mada ima uvek sitnica, auto je rupa bez dna kad je covek opterecen. Ja gledam da je mehanika uvek dobra a sminku cu jedno po jedno.

 

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites
Meni e60 deluje bas ali bas umorno i to svaki, umorna sova... koliko mi se e39 cini robusnim toliko mi ovaj ostavlja utisak samo sto se je slomi.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока


O ukusima ne treba raspravljati. :) Ja nisam ni bio fan BMW-a, pre sam bio za Merc ili Audi ali slucajno mi je ovaj ispao i vremenom mi se sve vise dopada.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
Fino izgleda. [emoji108]
U čemu je caka zatamniti broj tablica da se ne vidi, uvijek sam se to pitao?
Hvala.
Iskren da ti budem, meni je stvar navike. Nemam neki specifican razlog.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

Od pre neki dan, uradjena druga registracija i promenjene neke stvari. Napred bili diskovi losiji, promenjeni diskovi i plocice original bmw. Uz to, stabilizatori i silen blokovi napred zamenjeni. Levi amortizer propisao pa su zamenjeni i amortizeri. Skinute klapne na usisnoj, stavljeni aluminijumski cepovi. Bile su se rasklimale i balavio je ulje zbog toga. Promenjeno svih 6 grejaca i relej grejaca zbog prethodnog majstora koji je isto to sve menjao pre godinu dana ali je stavio neke najjeftinije grejace koji su pregoreli (4 od 6) i zeznuli i relej. Za sada oko 27k predjenih i hvala Bogu, nije me nijednom izdao u voznji ali doslo vreme za potrosne delove i hteo sam da sredim sve kako treba jer ne planiram da ga menjam duze vremena.


Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites