Moje sedmice zadnjih 15g.


Recommended Posts

dalibore, poshto je veoma mala shansa da nadjesh neki auto koji je citav samo onim delom koliko tebi treba, zashto ne pogledash da uzmesh nekog citavog "divljaka" i sa njega prepakujesh shta ti treba? mogu da se raspitam kod mene za koje pare moze da se nadje ta 7-ica divljak... e, da jel je neophodno da bude 760LI ili moze bilo koji bmw serije 7 samo da je taj model?

Ovo ti je veoma realna opcija i verovatno najbrza da nadjes diwljaka i delove sta ti treba da skines sa njega i "upakujes" u tvoju skoljku...

I jel mozes da mu se raspitas kako da mu donesemo hranu i cigare u zatvor!

Nema potrebe za zatvorom mnogo ljudi kod nas ''to'' radi sa kolima koliko li je samo diwljaka spakovano niko nema pojma.......

Da li si ti normalan?

Pitanje ti bar po meni nije na mestu jer ljudi dovoze diwljake i po narudzbini..... pa sta mislis odakle delovi limarije za nove audije, mecke, pezoe? Da nisu pali s marsa ???? ako znas gde da trazis i ako zelis da nadjes nacices 10000000000 % jer sigurno negde ima delova... za takva kola...... srbija ,crna gora, bosna,hrvatska mora biti bar 1 rascerupan i rastavljen......

Link to post
Share on other sites
  • Replies 805
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Niko nema pojma dok jednom negde ne pukne a onda nastaje belaj, e sada ako je covek za to spreman da zna da moze nesto da se desi,a i ne mora, onda samo napred sta da kazem srecno, ali ako nije onda ce se zapitati po sto puta dali je to bas pravo resenje i dali je to ono sto njemu treba. Bilo kako bilo Dalibore ili ti imenjace zelim ti puno srece u nastavku tvog projekta a i naravno i u predstojecim. Srecno!

Link to post
Share on other sites

Uopste ne sumnjam da ce covek napraviti auto od ovoga. Inace svaka cast na trudu i entuzijazmu za BMW flagship vozila. Ovaj auto ce opet biti dobra sedmica, izgledace lepo icice dobro itd. Ja imam samo jedno pitanje, kome je namenjen ovaj auto? Ako ga sredjujes i u svojoj nekoj racunici si nasao nacin da ga lepo prodas onda ok. Ali nije valjda zadrzavas ovo za sebe? Zamisli da se ponovo desi neki udes u ovako sklepanom (izvini na izrazu) autu? Samo bi se dezintegrisao. Moderna vozila su napravljena da imaju jedan tezi udes i nijedan vise. To je to. Kategorija totalna steta, zato i postoji. Druga skoljka, da ali secenje i pakovanje nikako. Napravices auto da bude u meri i sve ostalo, ali zone deformacije i kako se stepenasto guzvaju i stite TVOJ zivot ne mozes. To radi fabrika i tacka. Ovaj auto je sacuvao nekom glavu na ramenima, treba mu reci hvala, skinuti od delova sto je upotrebljivo i poslati ga na reciklazu. Ko zna mozda ce biti neki novi BMW.

Link to post
Share on other sites

Sarkazam ostavi za neku drugu temu, to sto se sve radi uz pomoc stapa i kanapa je prica br.2 Jednostavno fizika je neumoljiva i pokusaj ovakav auto da popravis i ponovo registrujes u zemljama zapadne evrope. Oces, nikad.Jednom kada je auto totalna steta nema nazad

Link to post
Share on other sites

Danas stavio Alpine felge 20" i"slape" te odvezao u servis "Gracin" kod V.Mlake-slike

b190959ud1.jpg

b190964zs8.jpg

b190965wt8.jpg

b190968mp0.jpg

b190969ix0.jpg

b190970dl5.jpg

b190974ug2.jpg

b190976eb8.jpg

b190977kp9.jpg

Link to post
Share on other sites
DA i sada ce kao dobar auto da ispadne od 2T vec spremljenog gvozdja za otpad. Najbolje da je to moguce. Bas bih voleo da upoznam tog sreckovica. To samo Srbi imaju te fix ideje...

..koji srbi ovo radi komsija !!!???

Link to post
Share on other sites
...a koje su to zone deformacija na ovom auto nepopravljive, prednja i najbitnija strana je OK !?

Jeste, al' za malo. Danasnji automobili se sastavljaju na sledeci nacin (naravno u vecini slucajeva) pod pa bocne strane koje su kompletne od gepeka zajedno do prednjih koseva sa lukovima krova i naravno ceo zadnji deo. Kao na slici 001.gif

To sve cini bezdedonosnu celiju za putnike u vozilu jer sve to kada se statavi kanalise energiju sudara po celom vozilu. Zato danasnja vozila posle udesa izgledaju smrskano a unutra svi ostali citavi. Nije samo udarac u neki predmet (volan,tabla itd) smrtonosan, vec i sile koje deluju na putnike. Zato se i prave automobili koji raspu energiju udesa po celoj strukturi vozila. Pogledajte neki frontalni crash test, ali gledajte lukove krova i bocne strane kako "talasaju" na usporenom snimku. Mislim da su tada neke stvri mnogo jasnije. Ako bas hoce ovaj BMW da se popravi onda se ide na ovaj nacin: na fabrickim spojevima se CEO rasturi nove kompletne strane a to znaci da se i napred i nazad demontra tako da na kraju stane samo pod i kosevi. E sada ko ima novca i vremena moze da uradi nije problem, ali to je vec mnogo veliki sex, lakse je zamneiti celu karoseriju. Inace koliko se ja secam, za ovaj model sedmice bilo je prica da se u tehnoloskom postupku izrade karoserije ne koriste varovi na svim mestima vec jak industrijski lepak kojima se vezuju odredjeni elementi karoserije. Inace, stare automobile (stare konstrukcije) i nije problem popraviti na ovaj nacin (secenjem). Crumple zone tada nisu ni postojale, nego branik od betona i sine napred pa ko pretekne pricace. Tada zvezdice nisu prodavale vozilo.

Link to post
Share on other sites

Ja vas ne razumem tj. ne mogu da razumem jer ocigledno velika vecina vas nije radila limariju.Lemi da ovakvu masinu kad se sredi ne bi vozio skoro da sam ti poverovao, nema sanse da ces nestoo primetiti kad se sredi, i ko zna koliko vozila vozimo a cak i ne znamo koliko su bila izlupana i iz koliko su delova sklopljena, zapitaj se za svoj auto kolika je sansa da je lupan ako je farban a verovatno jeste....... ne samo mi rade kod nas ljudi popravke na kolima pa varacaju kola svabama.

Polemisete nesto tu moze ne moze hocu necu licice na auto nece a to je bezveze ako malo detaljnije pogledate auto je u sustini citav i netaknut tj. ceo donji stroj je kao nov o tome vam govore zanje 2 slike sto je dalibor postavio na prethodnoj strani. Dakle vozilu fali samo krov i jos poneki komad limarije da bi bio kompletan.Ne bih zeleo da skrecemo sa teme mnogoooooo..

Dakle Dalibore majstore kako napreduju radovi? Mene to zanima, preatim svaki korak u ovom projektu i bas me zanima kako napredujes ? Jeste li ga uspeli upaliti? Kako napredujes u nabavci delova?

Link to post
Share on other sites

Auto je trenutno kod mehanicara i radi se po elektronici- znaci opserviraju se ispravni i eliminiraju neispravni dijelovi te pokusa upaliti motor i sve sto pokazuje kompjuter a moze se u ovom trenutku popravlja . Auto je spojen na tester (kompjuter) analiziraju se nedostaci itd.. Jucer su popravljene njegove originalne felge i zamjeniti cu ih sa trenutnim Alpina 20 ". Majstor ima i druge aute te ne forsiram previse kako jos nisam nabavio limariju.

Isto sam u nabavci jos jednog BMW-a (850) tako da i tu ima posla...Stavim slike kada stigne u ergelu..

Pozdrav

Link to post
Share on other sites

Kako su mnogi pesimisticni u pogledu popravka 760li potrazio sam neke slike/polaroid koje posjedujem kako sam 80-ih sastavljao/rastavljao sedmice (E-23)koje neke i danas voze.Zao mi je sto tada nisam slikao sva vozila i faze popravka te imao bolju foto-opremu....

scan0007wk4.jpg

scan0008hx8.jpg

scan0010kq3.jpg

scan0014pa9.jpg

scan0018hk5.jpg

scan0019sm4.jpg

scan0023pn4.jpg

scan0022pk6.jpg

scan0013xu3.jpg

scan0021dj3.jpg

scan0009kx0.jpg

scan0011pn6.jpg

scan0012dn7.jpg

scan0017yy4.jpg

Donja slika prikazuje BMW 733i oko 1986-7 godine na M25 "ringu" oko Londona gdje je to vozilo iz Zagreba do Londona vise puta sretno odvozilo nakon spajanja i popravka u ZG.......

scan0020ju0.jpg

scan0024ta4.jpg

Slika BMW-a 750 il gdje je ukraden u veljaci 1995g.

scan0025pv0.jpg

Link to post
Share on other sites