nesto vise o e30?


Recommended Posts

Voleo bih da procitam nesto sto ce mi koristiti pri kupovini bmw-a e30,iskljucivio me mane interesuju sa prednostima sam vec upoznat i jako me odusevljava taj auto. Sto se tice i limarije i motora,od motora me interesuju 1.6i i 2.0i. U napred zahvalan!

Link to post
Share on other sites
  • Replies 55
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Najveca mana im je sto ih vreme polako gazi sa limarijske strane. Sve kocke su ponegde pustile, dosta njih je bilo manje ili vise udarano, lupano, popravljane su nikako isl. Dakle, najvise obrati paznju na limariju, nadji sto bolji auto limarijski, a motor ti je najmanji problem, jer se vrlo lako zameni sa drugim.

Izbaci iz kombinacije 1.6 i jer su to bzvz motori kojima je dusa u nosu bila pre 10 godina, onda mozes zamisliti kakav je sad..

Moj savet ti je neki sestak. Kod kocki sestaka je uvek isla i bolja dodatna oprema nego kod 316 koji su u 99% slucajeva u osnovnoj varijanti. Sve to na stranu, ti nadji sto bolji auto limarijski, a motor ti je najmanji problem.

Najbolji motor u kocki je m20 a imas ga u 4 varijante:

* 320i m20b20 - Motronic

* 323i m20b23 - L-Jetronic

* 325i m20b25 - Motronic

* 325e m20b27 - Motronic

Delovi nisu skupi, a odrzavanje je relativno jeftino.

Link to post
Share on other sites

Moj savet 320i,schestak,zvuk odlican,osim ako imas viska para onda 325i,i da za 320i ti je registracija podnosljiva.Obavezno dobro pogledaj limariju,kakvi su kosevi,amortizeri,sedista,volan,tapacirung.Ima kod nas jos dobrih kocki samo treba traziti.I nemoj da gnjavis sa potrosnjom,svaki BMW trosi.

Link to post
Share on other sites

Definitivno 320i, 316i i 318i su cetvorocilindrasi, 320i je motor sa 6 cilindra i to je ono pravo za tebe, a to za limariju, pa jednostavno ne postoji nista na ovom svetu sto posle 20 godina ostaje kao novo a pod stalnim je uticajem spoljne sredine...

E da mogao bi da pogledas i automobile drugih clanova, dosta njih ima 320i, pa vidi njihova iskustva, utiske, samo udjes u automobili clanova i tu trazis polako, mislim da ti i to moze dosta pomoci...

Link to post
Share on other sites

M10 1.6 nije los motor jako je izdrzljiv, sto ne moze da se kaze za m40.Sestak je sestak a digni mu temperaturu dva puta i odma skidaj glavu i stavljaj drugu!Svaki bmw benzinac ispod 2.5 je smesan!

Link to post
Share on other sites

E owo sto je nidza rekao potpuno je u pravu, znaci ako oces pravi ali bas pravi bmw, 325i, ima 170 konja a imas i noviji, ja mislim 192 konja isto e30...

Link to post
Share on other sites

Kad nadjes bas dobar, ne ispustaj, ma sta bilo ispod haube.

Veoma malo kockica ima u dobrom stanju, mada i ta kategorija zavisi od kriterijuma vozaca.

Pre svega gledaj limariju, zatim kakav je u voznji i gde mu je kazaljka za temperaturu, ako je sve u redu, gledaj i druge stvari koje se uobicajeno gledaju

Link to post
Share on other sites
E owo sto je nidza rekao potpuno je u pravu, znaci ako oces pravi ali bas pravi bmw, 325i, ima 170 konja a imas i noviji, ja mislim 192 konja isto e30...

2.5 192 konja je noviji, tek E36 i E34 ga imaju..

Link to post
Share on other sites

Au babicu .......2,5 je naprava........3,5 za uzivanje

Link to post
Share on other sites

3.5 nije za svaki dan,sigurno je da ce pre da razdrnda karoseriju i trapove.Od m10 najgori je 1.8 karburator (onaj sa kompjuterom 2BE),a najbolji je 1.8i (l-jetronic),M20 (bilo motronic bilo l-jetronic) su vrlo trajni.M40 je vrlo osetljiv po pitanju bregaste i hidropodizaca....

Link to post
Share on other sites

imam 318 :lol2: ,a da ce Bog barem 320 :lol2: .nije da je los ;) ,taman posla i daleko od toga ali............. :lol: .pa ti sad vidi!

Link to post
Share on other sites

KAo sto ekipa kaze...gledja samo sestaka...i gledaj da je limarijski dobar i sto se tice ostale mehanike a motori su im jaca strana tako da,osim ako ga nije ganjao neki totalni idiot,svaki ispod 300k ce ti biti zadovoljavajuc! Ovo kazem zato sto je moj presao 303k i jos uvek ne vidim da mu to smeta. Sto se tice limarije ako te bas zanimaju slabe tacke pitaj da ne kuckam bez veze! ;) :lol:

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Ja sam kupio 316 '87 karburatorski sa 75 konja i u perfektnom je stanju, motor odlično radi, limarija je odlična.

Što se tiče opreme, ima samo motorčić na levom retrovizoru. :P

Prezadovoljan sam automobilom, uopšte mi ne treba ništa od dodatne opreme, što više uređaja u autu, to je veća šansa da se nešto pokvari i da nešto pravi probleme, posebno na ovako starim automobilima! :)

A i ne bolujem od toga da imam 150+ konja samo da bih se drugima hvalio kako imam aždaju od BMWa a nemam gde ni da iskoristim tol'ku ergelu! :D)

Po meni, BMW je BMW a sad, sve zavisi sa koliko para raspolažeš. Za pare koje sam dao, nisam mogao da kupim bolji i očuvaniji auto. Para nemam za nešto jače tako da sam zadovoljan sa ovim što imam!:D

Link to post
Share on other sites

M10, veoma izdrzljiv motor, ja ga svakodnevno vozim na plin. O sasiji (ako je dobra) da i ne govorimo. A oprema, je tvoja stvar.

Tako da, pun pogodak za male pare

Link to post
Share on other sites

pocetni post je star godinu ipo dana,ne verujem da ce mu neki savet sada koristiti, :P

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
Pa dobro, nije on jedini kome treba savet, čitaće ovo još neko, neće morati da postavlja ponovo isto pitanje! :lol:

Evo prva tema koju sam procitao na ovom forumu. Upravo zbog takvih informacija sam i dosao ovde.

:D

Link to post
Share on other sites

E, uskoro avantura potrage za autom :D

Mozda vec u i za vikend. Prva meta je 318, znam da je 320 bolji ali jbg.. :)

1. Kako da saznam koji je motor u autu? m10 / m40?

2. Gde je limarija najkriticnija kod njih? Gde najvise obratiti paznju?

3. Kako da znam da li je motor dobar/los? :)

Prvi put, idem da vidim da li ce se mojim ocima dopasti kako auto izgleda a onda ako mi se dopadne, idem sa majstorom koji se razume u sve to ali ipak bih i ja da znam nesto. :)

Ako ima neko raspolozen da objasni neke stvari, bio bih zahvalan. :)

M40 je vrlo osetljiv po pitanju bregaste i hidropodizaca....

Kako proveriti to kod kupovanja auta? Ako vec rikne, koliko +/- kosta da se popravi/zameni?

Sta mu treba uraditi da se pokvari?

Prodavac mi rece da je na autu otisao, citiram, "regler za dugacka svetla", ako sam ga dobro razumeo.

Jel to problem popraviti?

Link to post
Share on other sites