Koliko imate mesecna primanja


Recommended Posts

Izmedju ostalog:

Od sledece godine bezcarinski uvoz vozila iz EU, bez obzira na godiste..

Prepravka zakona o registraciji, pa se vozila od 2000-3000 kubika svrstavaju u istu grupu i registracija nece preci 25000din. Veci deo tog novca se investira u poboljsanje infrastrukture, tj. rehabilitaciju i rekonstrukciju kolovoza..

Izuzetno stabilan kurs od ( sami odredite koliko vam odgovara)...

Cene goriva posle sutrasnjeg dana, kada ce jos pasti, ostaju nepromenjene...Osim za plin koji ima tendeciju stalnog i vrtoglavog pada...

Plate rastu i rastu i vise ne znamo sta cemo od para, pa vozimo automobile starijih generacija iz ciste ljubavi...Nove glancamo i na forumu razmenjujemo iskustva o pastama za poliranje, raznim vrstama koznih sedista i tome da li je bolji karbonski enterijer ili od ruzinog drveta..

E TU PRICU NECEMO GLEDATI!! Ali to bi bio jedan pozitivan talasssssssss..

Link to post
Share on other sites
  • Replies 75
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Izmedju ostalog:

Od sledece godine bezcarinski uvoz vozila iz EU, bez obzira na godiste..

Prepravka zakona o registraciji, pa se vozila od 2000-3000 kubika svrstavaju u istu grupu i registracija nece preci 25000din.

Uf, uf, al' bi bilo lepo :)

Link to post
Share on other sites

nekako mi deluje predobro da bi bilo istinito

Link to post
Share on other sites
Izmedju ostalog:

Od sledece godine bezcarinski uvoz vozila iz EU, bez obzira na godiste..

Prepravka zakona o registraciji, pa se vozila od 2000-3000 kubika svrstavaju u istu grupu i registracija nece preci 25000din. Veci deo tog novca se investira u poboljsanje infrastrukture, tj. rehabilitaciju i rekonstrukciju kolovoza..

Izuzetno stabilan kurs od ( sami odredite koliko vam odgovara)...

Cene goriva posle sutrasnjeg dana, kada ce jos pasti, ostaju nepromenjene...Osim za plin koji ima tendeciju stalnog i vrtoglavog pada...

Plate rastu i rastu i vise ne znamo sta cemo od para, pa vozimo automobile starijih generacija iz ciste ljubavi...Nove glancamo i na forumu razmenjujemo iskustva o pastama za poliranje, raznim vrstama koznih sedista i tome da li je bolji karbonski enterijer ili od ruzinog drveta..

E TU PRICU NECEMO GLEDATI!! Ali to bi bio jedan pozitivan talasssssssss..

E znaci lepo si me nasmejao i uveselio ovo vece. Svaka cast za ovaj beli prozor nase buducnosti, istinski inspirativan... Pozz od srca koje se i dalje smeje svemu navedenom.....

Link to post
Share on other sites
Izmedju ostalog:

Od sledece godine bezcarinski uvoz vozila iz EU, bez obzira na godiste..

..

SVAKA CAST!

Dok sam citao ovo, vec sam sebe video kako putujem u nemacku da iyaberem sebi neku finu kockicu... :ola:

Eeee, nadam se da ce doci taj dan da mogu da strpam malo svojih para u dzep, dodjem na granicu bez vize i prodjem bez mrkih pogleda carenika, kupima auto koji mi se svodja, ne trazim nikakav bes, auto koji je star 15-20 godina... malo da procunjam po inostranstvima i vratim se u zemlju, a da se nije nishta strashno u medjuvremenu desilo...

Kad se malo pogleda sa strane, ovo shto ja zelim nije nishta specijalno, osim malo para koje bi sigurno uspeo da zaradim u medjuvremenu.. B)

Poz. bane.

Link to post
Share on other sites
izvinite, moram da se ukljucim makar je to glupo jer je u HR standard drugaciji, ali javio sam se samo zato jer je zanimljivo da su cijene goriva u Srbiji vise od nasih ;) :buba: :blush: Izrazit cu cifre u dinarima.

ja radim kao snimatelj, ali iskljucivo kao vanjski suradnik, tako da sam na sve 3 nase televizije pomalo. onda mi je zarada oko 80,000 din, ali kad recimo uleti snimanje sapunice onda je 170,000.

ali dobro (osim benzina) tu je zivot skuplji.

daj kad vec pricamo, zanima me kolko je recimo kava u kaficu u centru Beograda. kod nas je vec dosla na 10 kuna (120 din)

Pa vi super zivite, ja radim preko 10 godina na raznim televizijama (kao stalni radnik) ali nigde u Srbiji snimateljska plata nije 80000, tako da mi ovde moramo da radimo jos i u slobodno vreme, da bi nesto nakupili...

Link to post
Share on other sites
kafa u centru oko 200 dinara u zavisnosti koja je kafa u pitanju, ali to je okvirna cena.

U NS 60-80,plafon 100 ;)

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Ja sam iz Pozarevca i iskreno da vam kazem ovde ne znam coveka koji ima vecu platu od 20 000.U ovom usranom gradu nema posla,tako da vam za ciscenje ulica ne bi ni fakultet pomogao.To za sta sam isao u skolu,nemam gde da radim,a imam i dozvolu B,C,E,a o leta mozda i A,i D a nece niko da me primi da vozim jer sam kako oni kazu previse mlad.Radio sam godinu dana u bivsoj diskoteci Planeta,sad opet Madonna i i imao sam 20,30 evra za vece kao obezbedjenje,i vise ne radim jer necu da se cimam sa dzukelama za bedne pare.Vama cast kad imate tolike plate,mozda prodam kucu pa se preselim u BG,i kao sto u Ranama kaze Cika Kure pre je bio samo qurac palac,a sad je samo qurac palac.Ili iz Tockova sto kaze Nikola Kojo "Gwozdje se bewe kad je swatko,a kad nije onda kuwac!".Sta da vam kazem samo svaka vam cast i da imate jos vece plate.Pozdrav

Link to post
Share on other sites

zadnju godinu ipo sam u sloveniji Placa 1000€+stan

A pre toga u bosni mi je poslednja plata bila 90€ da dobro vidite samo je jadna 0

Link to post
Share on other sites

Ne daj se Miso bice valjda i nama nekada bolje ... pa nemoze se dublje od dna...

Suki ti si na vreme otisao sta da ti kazem standard jbg...

Bice bolje ljudi valjda ce i nama nekada da svane sam strpljenja,,,, Pozdrav svim ljudima dobre volje....

Link to post
Share on other sites

Bato i ja se stvarno nadam da ce u ovom paklu u kom smo zatvoreni jednog lepog dana biti bolje,a ne ovako.Ljudi nemaju para ni za neke osnovne stvari a kamoli za neko ludiranje.I da hoces da krades nema sta posto je sve sto je moglo da se ukrade,odavno zavrsilo u pametne ruke.Imao sam prilike da radim i u opstini pre 2 godine,i kada sam video kakvi ljudi rade tamo,sta rade i dobijaju pare palo mi je na pamet da se uclanim i ja u neku partiju pa da jednog dana i ja imam platu 100 000,plus dnevnice,plus da potkradam narod.Nije ni cudo sto ovako lose prolazimo kad su nam predsendnici opstina bili bageristi u vodovodu,pa su zavrsili skolu,u koju platis i dobijes diplomu.Sad mi se cak javlja jedna dobra ideja da mi osnujemo stranku BDE (bemveom do evrope).Pa da krenemo sa skupljanjem potpisa za osnivanje stranke.Nemojte da se neko sa foruma nesto uvredi,jer nikome od vas ne zelim lose i svi smo mi u istim,znate vec na sta mislim.Pozdrav za sve i da svima da bude jednog dana bolje

Link to post
Share on other sites

Da ,vozim BMW-a starog skoro 20 godina.Ovo sto mi vozimo ljudi preko poklanjaju jer im vise treba para za presu,nego sto oni uopste vrede.Necu nikog da vredjam tako je kako je i mi samo mozemo bespotrebno da raspravljamo u nedogled,i opet necemo nista da promenimo,nego cemo mozda cak i da se posvadjamo,a toga mi je preko glave,i nisam ovde da bih se uopste svadjao sa nekim

Link to post
Share on other sites

kao sto kaze mishae34 svaka cast i da budu svim plate vece.

Privatnik 75000 ali radim po ceo dan

nekad od 12 do 24

placam porez struju vodu komunalije

i sve sto treba za bmwa...

E jos da dodam kod nas je espresso i centru 50kinti.:D

jos malo poredjenja radi cene:

Vinjak Rubin 0,5 - 50din !

Coca Cola - 80din

Guarana - 100 din

Tuborg - 100 din

Jelen/lav -80 din

Verovatno 50% jeftinije nego bgd.

Link to post
Share on other sites

kod mene u mojem selu

vinjak0.3- 30

stock 0.3-40

koka-kola-60

jelen-------60

ttuborg----80

30 posto jeftinije od Palanke ,a od BG PRILICNO

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...