BMW E30 vs E36


Recommended Posts

Pogledate sve moguce svetske sajtove i shvaticete da e30 zavredjuje paznje kao svi ostali zajedno...i mislim da je to poenta pitanja,a ne koji je moderniji,napredniji, brzi...

Nije poenta pitanja da izvučes ono sto ti odgovara, da kazes da se samo to traži/važi a sve ostalo da zanemaris. Čovek je lepo napisao e30 vs e36 sto podrazumeva sve sto je + i - vezano za modele. Veliki + e36 je sto je bezbedniji, moderniji, napredniji, brzi, stabilniji i to meni zavređuje mnogo vise pažnje nego fan klub sirom sveta. Fan klub nije nikakav garant ničega, pogledajte koliko ljudi podržava militantne islamiste sirom sveta-jel to garant da je islam bolji?!

Link to post
Share on other sites
  • Replies 135
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Meni je kod e36 veliki minus enterijer. Kao sto je @Dzoni rekao retko ko nije to radio. Dok sa druge strane dizajn i izgled e36-tice i dan danas moze da se poredi sa dosta novijim automobilima. E sad, ima malo i do toga ko sta voli.

Sent from my LG G2 using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Percon

Znam da ti volis kocku i naravno da ces svoj glas da das za nju,ali postuj i druga misljenja,ja sam izneo svoje i svoje utiske.

Vozio sam i jedan i drugi model i to vise komada,nisam imao 4,4 v8 ili m3 kao ti,ali ako uporedjujem klasicne modele MENI se vise svidja e36.

Jeste kocka napravljena mozda od kvalitetnijih materijala ali ja nemogu da uporedim ta dva modela jer su kao sto sam rekao 2 galaksije sto se svega tice.

Link to post
Share on other sites

Koliko godina imaju i pređenih kilometara nije ni čudo. Teško je danas naći kockicu i E36 u odličnom i originalnom stanju. Oba modela pripadaju automobilskoj istoriji.

Link to post
Share on other sites

Upravo to... znam dok sam prodavao kocku zvalo me je zilion ljudi koji ocekuju da sa njom idu na more ili sta ti ja znam gde, a takav auto koji je 100% ispravan i spreman za svakodnevnu voznju je daleko skuplji od cena iz oglasa

Sent from my SM-G925F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

i jedan i drugi su trulexi

Realno, vecina kockica se raspada od trulezi, odvajaju se kos i kabina. Strasno. Kod e36 u restajlingu imas odlicno limariju. Sto se tice enterijera, tapaciri su u raspadu zbog vlage i loseg dubinskog. Istruli sundjer koji je izmedju platna i cvrste podloge. Ja sam za e36. Svi mladji ce reci e36 jer su ga gledali kao da je spejs satl, dok ostali su gledali kocke kako su bolje bile od konkurencije tada. Mislim da kocka ne moze da pridje 36ici po mnogim stvarima, ali najbitnije je odabrati auto koji se tebi licno svidja pa makar bio i alfa romeo, i naci dobar primerak. Odrzavati ga i uzivati u njemu, dal ga vozio ili drzao u dnevnoj sobi, tjunirao, vozio na stazi, vikendim, na skupove ili na posao, apsolutno je nebitno. Ja sam izabrao e32, iako realno e38 je mnogo bolji auto po opremi, performansama itd. Jednostavno vise volim ovu sedmicu, najvise zbog izbora motora, i to je to. Ako cemo iskreno ne valja ni kocka ni e36. F30 je bomba
Link to post
Share on other sites

Boga mi meni je trebao auto i kad sam kupovao kocku i kad sam kupovao e36 tako da se ne bih slozio sa onim postom da se ovi automobili kupuju iz ljubavi a ne potrebe...

Послато са SM-N910C уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites

Pa vidi, da je samo potreba mogao si kupiti juga, forda, ili opela nekog, i to mladjeg od e36-tice koju vozis. Moras priznati da ima malo ljubavi u tom izboru. :)

Sent from my LG G2 using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Realno, vecina kockica se raspada od trulezi, odvajaju se kos i kabina. Strasno. Kod e36 u restajlingu imas odlicno limariju. F30 je bomba

Recimo moj kolega je uzeo E36 316i 1996 godiste, negde oko 2007 godine u dosta dobrom stanju. Eto koliko je godina proslo, kada se danas sagnes ispod, pola sajtni nema, oko blatobrana trulo na sve strane. Dok recimo moja kocka iz 1989 godine, ima samo malo trulezi na onom mestu za dizalicu i to je sve. Generalno moj auto iz 1989 je u boljem stanju nego njegov E36.

Jbg F30 pripada potpuno drugoj generaciji modela. Nije ni za poredjenje. Samim tim modernije, bezbednije, racionalnije po potrosnji..ali to ima i svoju cenu+ gde je odrzavanje? Mada onaj ko bi danas pazario f30, ima i za odrzavanje i verovatno bi isti pre pazario 316d/320d. Jel neko skoro video nekog benzinca F30 u Srbiji ?

Medjutim, gledano iz perspektive fana i ljubavi, debelo bih razmislio da mi sada neko ponudi da biram izmedju F30 i auta iz ovog texta...

http://topspeed.telegraf.rs/vozili-smo/25568-classic-test-bmw-325i-e30-vanvremenski-klasik

Link to post
Share on other sites

Ja ne bih razmiljao, uzeo bih f30, posle bih ga verovatno prodao i kupio jednu kocku mt2 2.7i, i jednu e46 2.0d za svaki dan, a ostatak para bih stavio sa strane... :D

Link to post
Share on other sites

Upravo to... znam dok sam prodavao kocku zvalo me je zilion ljudi koji ocekuju da sa njom idu na more ili sta ti ja znam gde, a takav auto koji je 100% ispravan i spreman za svakodnevnu voznju je daleko skuplji od cena iz oglasa

Sent from my SM-G925F using Tapatalk

Ne bih nikada kupio auto koji nije spreman za svakodnevnu vožnju. Na meni je dalje da ga održavam kako treba i trudim se da bude 100% ispravan. Naravno očekujem da mogu da otputujem sa njim bez problema na more.

Link to post
Share on other sites