Recommended Posts

  • Replies 163
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

uzecu 325 jebes mi mater ako ne uzmem. pre neki dan drug na mecki 190d promeno bosh pumpu. ne mogu ga stici, potpisuje se mecka opusteno skripi gumama. moj nista. puj jebemu mater!

Link to post
Share on other sites

majke mi ti kazem. pre mu nije isla mecka nikako. i odradio servis, sredio mecku. i sad slajfuje, leti mecka. ne mogu da ga stignem. skenjo sam se u zivot. ovaj moj odkad sam ga uzeo, preso sam nekih 6000 km. nije nivo ulja opo ni za milimetar. ne trosi ulje, ide ok. na pravcu 180 na plinu ide. al je trom. nece da se potpise, nema snage.

Link to post
Share on other sites

sada ti je diferencijal ako je fabricki 3,45 znaci na 100 u 5oj bi trebalo da ides na 3000 obrtaja,stavi malo kraci diff recimo nesto oko 3,75 i bice dosta startniji,imaces manju krajnuju brzinu ,ali ce pisati kao lud,ja sam vozio sa 4.10 diferencijalom,nije mogao preko 160 bio je u blokadi,ali je iz mesta pisao u 2bez problema,u vozni je samo na jaci stisak gasa u krivini pisao u 2oj.diferencijal ti je od 50 do 80 e

Link to post
Share on other sites

Ja sam imao 318i kao ti i isto mislio kako ne moze da potpise. E onda sam shvatio da mi je ustvari bilo zao da ga ocepim u crveno pa zato nije ni moglo. Slobodno veci obrtaji i naglo pusti kvacilo, ako si vec resio, nemoj da ti bude zao! Ako i tad nece, onda ti nesto fali sa autom!

Link to post
Share on other sites
sada ti je diferencijal ako je fabricki 3,45 znaci na 100 u 5oj bi trebalo da ides na 3000 obrtaja,stavi malo kraci diff recimo nesto oko 3,75 i bice dosta startniji,imaces manju krajnuju brzinu ,ali ce pisati kao lud,ja sam vozio sa 4.10 diferencijalom,nije mogao preko 160 bio je u blokadi,ali je iz mesta pisao u 2bez problema,u vozni je samo na jaci stisak gasa u krivini pisao u 2oj.diferencijal ti je od 50 do 80 e

Ja sam na 318i imao dif 4.45 sa 316 automatika, to ne moze da se opise kako je auto isao, ali zato se dif raspao posle 6 meseci, a lezaja od tockova nisam mogao da najamim koliko su crkavali...

Link to post
Share on other sites
Svaki auto moze da se potpise, bez obzira u kakvom je stanju.

Ako su gume dobre i ako kocnice rade tip-top onda ce tesko burnout da ide na autu sa manje od 120-150ks.

Na mojoj e30 323i su sve novi diskovi i pakne,zamjenjeno ulje,servo perfektan,gume nove i auto se muci na suvom na burnoutu.

Jednostavno je sila kocenja prevelika.Znam kako se radi burn vozim zadnju vucu odkad znam za sebe.

Najlase je za auto ako se desnom nabije gas u odradi drop cluch a onda lijevom se umjereno stisne kocnica.

Kod mene na suvom krene da pali i onda nakon kratkog vremena pocne da se gusi odnosno obrtaji padaju,lamela ne klize.

Popustam kocnicu onda bude malo bolje ali auto krece naprijed sto znaci da kocnica nije jako stisnuta ali opet se gusi.

U tom slucaju burnati na mokrom...avo je moja kockica na mokrom.

ovo je 318ti na suvom sa losijim gumama ali znam da zadnje nisu kocile onako kako bi to trebalo da koci stvarno.

Treba biti iskren i netreba se zavaravati.

Link to post
Share on other sites

Morao sam da napisem komentar... Svaka vama cast, ali ja to svom autu nikada ne bih uradio. Dam za gume 21.000 din. a onda da ih satrem zarad par sec skripanja, paljenja i cega vec? Ne, hvala. Ako se vec zeli nauditi gumama mnogo je bolja varijanta blato Zvezdarske sume u vecernjim casovima :lol::):drinks:

Link to post
Share on other sites

nemam sta da ga stedim, i da je ganc novi nebi ga ni najamanje stedeo a ni ovako. ja sam njega kupio, a ne on mene. sta se sjebe to se i popravi, i idemo dalje...

Link to post
Share on other sites