Cena goriva u Makedoniji i Grckoj


Recommended Posts

Posto sutra putujem na odmor, zna li neko kja je cena benzina i plina u Makedoniji i Grckoj. Unapred zahvalan...

Link to post
Share on other sites

u MK je 95ica 0,89€ a 98oct je nesto manje od evra, 0,96 ili 0,98. u grckoj je 1,086€ za 95plus i 1,229€ za super plus. kako god, moj savet je da cepas na plin i da dokle god mozes dopunjujes. onda na Gevgeliji napunis pun benzina i imas da se vozas po GR tih 10-15 dana kolko cs vec biti tamo. Eventualno ako zafali sipas u GR 20-30€ stim da znas da je kod njih benz uvek jeftiniji na periferiji grada nego u centru. Za povratak takodje punis na Gevgeliji pa posle LPG kako gde naletis. Ja recimo krecem odavde sa pola rezervoara i cim udjem u MK tankam full 98icu . Na granici dopunim i to je to. eventualno dodam jos po koj litar po GR ali uglavnom nikada do sad nisam potrosio vise od 200e za gorivo a predjem po 2500km.

Link to post
Share on other sites

U Makedoniji ti je benzin jeftini za nekih 10 do 12 din a u Grckoj skuplji za nekih 6 do 8 din. E sada sto se tice LPG-a je sam sve vreme terao na plin stim da sam u Nisu napunio pa potom na Gevgeli ima LPG, u Grckoj je malo oskudacija bila sa gasnim stanicama tako da sam ja u Solunu tankao LPG i mislim da je to i jedina gasna stanica nalazi se u industriskoj zoni, na putu perma Atini ima jedna Selova pumpa koja tanka LPG nalazi se za skretanje za Paraliu. To je to sto je bilo pre dve godine, ali kao sada stvari stoje tj kao sam cuo otvorene su jos gasne pumpe na putu za Solun ka Halkidikiu i na putu ka Kavali ka Tasosu.

Pozdrav i srecan put

Link to post
Share on other sites

U Grčkoj je benzin od 1.2 do 1.5 eu litra, TNG nema, npr- na putu za Tasos ima samo u Solunu ako se ne varam, bio sam tamo pre 2 nedelje...

Potraži na trafikama SAT, 06.06. je bila reportaža "BG-Tasos" i izbaciće ceo putu u časopisu, tamo ćeš imati cenovnike i raspored pumpi, mislim da ima jedna pumpa na izlasku iz MK sa plinom, pa posle tek Solun, valjda...

Link to post
Share on other sites

u makedoniji 98 ti je oko 1.13eur, 95 je 1.10-1.11eur, eurodizel 0.93

plin 0.57lukoil ili 0.59eur sve ostale, imas na autoputu u negotinu nesto jeftiniji plin ali neznam tacnu cenu

u grckoj ti je za 10-20% skuplje zavisi gde, plin mozda i vise

Link to post
Share on other sites
u MK je 95ica 0,89€ a 98oct je nesto manje od evra, 0,96 ili 0,98. u grckoj je 1,086€ za 95plus i 1,229€ za super plus. kako god, moj savet je da cepas na plin i da dokle god mozes dopunjujes. onda na Gevgeliji napunis pun benzina i imas da se vozas po GR tih 10-15 dana kolko cs vec biti tamo. Eventualno ako zafali sipas u GR 20-30€ stim da znas da je kod njih benz uvek jeftiniji na periferiji grada nego u centru. Za povratak takodje punis na Gevgeliji pa posle LPG kako gde naletis. Ja recimo krecem odavde sa pola rezervoara i cim udjem u MK tankam full 98icu . Na granici dopunim i to je to. eventualno dodam jos po koj litar po GR ali uglavnom nikada do sad nisam potrosio vise od 200e za gorivo a predjem po 2500km.

benzin ti je bio ispod 1eur bogzna kad, vise se i ne secam kad je to bilo, mozda pretprosle godine

Link to post
Share on other sites

Juce ujutru sam stigao u Paralia-u. Gorivo se isplati kupiti u Makedoniji ista je cena kao kod nac, plin je 60 euro centi. U Grckoj deru, plin nisam ni trazio, a benzin je oko 1,5 vura. Tako da se taknanja sva preporucuju na Gevgeliji.

Link to post
Share on other sites
U Grčkoj je benzin od 1.2 do 1.5 eu litra, TNG nema, npr- na putu za Tasos ima samo u Solunu ako se ne varam, bio sam tamo pre 2 nedelje...

Potraži na trafikama SAT, 06.06. je bila reportaža "BG-Tasos" i izbaciće ceo putu u časopisu, tamo ćeš imati cenovnike i raspored pumpi, mislim da ima jedna pumpa na izlasku iz MK sa plinom, pa posle tek Solun, valjda...

SAT-ova ekipa je išla do Tasosa. Evo linka za pregled emisije

http://www.rts.rs/page/tv/sr/story/20/RTS+1/716998/SAT

Link to post
Share on other sites

Sipano je 40 litara shell 100, po ceni 1,69 eura, auto kida kako ide, kao da ima nitro. Ovaj nas ako ima vise od 80 oktana, dajem glavu.

Link to post
Share on other sites

Plin je 0.75 eura. Ima ga na Shell pumpi od Katherine prema Solunu. Sa 20 litara presao sam 215 km prosek 140 km/h, auto put i klima. Kod nas bi bilo minimum 24-25 litara za toliku distancu. Pa vidite kvalitet naseg plina. Sipao sam i 100 oktanski benzin po ceni 1.693, auto ide kao mutav.

Preporuka izbegavati sipanja u MK jer im je gorivo kao nase loseg kvaliteta.

Zadnje sipanje plina imate u MK na Gevgeliji 0.60 eura litar. Tu i plin nije los, otprilike kao nas.

Link to post
Share on other sites

Nama Audi vise trosio grcki benzin nego makedonski. Za koliko si stigo do Paralije?

4 sata i 38 minuta voznje, a 6 sati i 10 minuta ukupno. Od stana o apartmana je 452 km. Na granici, kada sam ulazio u MK cekao sam oko 30 minuta i pri ulazu u GR isto toliko.

Link to post
Share on other sites

Slab si :o al dobro ti iso porodicno. Pogledaj vreme kad sam slikao cene na pumpi, a posli smo iz le u 13:05 i na granici se zadrzali oko 45min u Paraliji smo bili u 16:25 :o i sve to bez nijedne kazne :)

Link to post
Share on other sites

Mi smo isli karavanski 3 auta u koloni. Tako da sam i ja prezadovoljan brzinom. Kroz MK sam i pazio na ogranicenja, jer su im panduri zajebani skroz, a kroz SRB i GR, samo gas... A od Leskovca do Nisa.... Evo slike

26062010245.jpg

Link to post
Share on other sites

Zaustavili nas kad smo se vracali bas u makedoniju :) preticanje na most, puna linija i prekoracenje :o ispricali se malo drugar reko da su njegovi iz makedonije i kao ajde da castimo nesto i onaj kaze ne treba samo nemoj ovo vise da radite i pustili nas ja nisam mogo da verujem jer svi zivi pricaju kako su im panduri mnogo zajebani, ocigledno smo imali malo vise srece.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

epa da rezimiramo, vratio se iz zakintosa pre neki dan, ukupno predjenih 2100km,

znaci bezolovni se krece od 1,55 do 1,80 eura,

na putu ka atini plin skoro i da nema,

u solunu neznam tacno, postoje par stanica koje toce plin, ali posto nisam prolazio nemam pojma gde su, otprilike ima jedna na izlazu grada prema makedoniji, na starom putu sto ide od zeleznicke stanice i jedna na autoputu ka halkidikiju.

na autoputu ka atini, mozda jedna kod katerinija i paralije,

onda ima jedna BP stanica kod larise, ima po jedna na prvi i drugi izlaz za volos, na 10-15km od autoputa, prva je AVIN druga je EKO, cena plina mislim 0.71 eura.

juznije nema plina, osim u atini gde ima mnogo stanica koje toce plin,

prema zakintosu nigde na putu, osim u patri ima mozda jedna ili dve koje ja nisam uspeo da nadjem posto me zateko generalni strajk i sve je bilo zakrceno, uglavnom treba da se pita za lokaciju u glavnoj luci u centru gde ima turist info biro, znam samo da su negde u industriskoj zoni, obicni ljudi u gradu nemaju pojma dali ima ili ne.

dalje prema i u zakintosu nema,

jedino ako produzis dalje i ne skrenes ka kiliniju na trajekt, nego odes do pirgos, to je nekih 30-40km od skretaanja za kilini, u pirgosu treba da ima plin mada neprovereno.

topla preporuka svima, ako trazite plin u grckoj preko noci nema, posto bas te pumpe koje imaju ne rade nocu, samo od 08 do 21h.

i jos nesto, lpg ili autogas grci gotovo i da neznaju sta je, ako pitate, kazite PROPANJO AUTOGAS doslovno.

:preved: :blink: :blink:

Link to post
Share on other sites

Zaustavili nas kad smo se vracali bas u makedoniju :preved: preticanje na most, puna linija i prekoracenje :blink: ispricali se malo drugar reko da su njegovi iz makedonije i kao ajde da castimo nesto i onaj kaze ne treba samo nemoj ovo vise da radite i pustili nas ja nisam mogo da verujem jer svi zivi pricaju kako su im panduri mnogo zajebani, ocigledno smo imali malo vise srece.

ovo sa pandurima pazite sta radite, posto na snazi je zakon o mitu i korupciji,

znam licno dva prijatelja koji su osudjeni na 6meseci zato sto su hteli da pocaste policajca,

mozda progledavaju niz prste strancima, ali ipak pazite.

u svakom slucaju postoje pojedini panduri koji su normalni pa mogu da te puste sa opomenom kad napravis prekrsaj.

Link to post
Share on other sites

Imali ste sat emisiju, mozda ima na youtube, u kojoj su prikazana sva odmorista i pumpe, a posebno su naznacene pumpe koje toce plin, sa restoranima, cene, upozorenja na putu i sl... Potrazi to po netu, stvarno su lepo odradili, od bg-a do atine mislim da su isli.. :preved:

Link to post
Share on other sites