Od 1.novembra


Recommended Posts

Zatamljivanje?Zar nije receno i propisano zakonomom 25% sa strane i 80% pozadi??

receno...

clan 72..

"Ветробран се не сме накнадно затамњивати. Бочна стакла у равни возача могу бити накнадно затамњена тако да укупна вредност пригушења светла не прелази 25%. Остала стакла на возилу могу бити накнадно затамњена без ограничења укупне вредности пригушења светла при чему на возилу морају бити уграђена два бочна ретровизора"

Link to post
Share on other sites
  • Replies 61
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

neznam zasto je ljudima toliki cim da kupe zimske gume!

kad su stvarno neophodne kad su nize teperature, od kako sam poceo da vozim i imam svoj auto za svaki auto sam imao set zimskih i set letnjih!

i stvarno prosle godine sam malo zakasnio sa zamenom jer je bilo tesko naci tu dimenziju guma pa sam jedva ispakiravao auto sa parkinga, kad sam stavio zimske kao da je suvo nisam imao nikakvih problema.

tako da svim savetujem da kupe ne 2 nego sve cetri pogotovo nama koji vozimo bmw!

zadnje su za vucu a prednje za upravljanje.... jer ces tesko negde skrenuti sa celavim i letnjim prednjim gumama!

Jedino sto je glupo to mesecno ogranicenje, jer cim skoce teperature zimske gume se lakse unistavaju , trose i menjaju svoje performanse

tako da je meni logicnije da bude da npr. ispod 15 stepeni moraju zimske a cim se teperature popnu da nisu obavezne!

ja sam prosle zime tako radio cim skoci teratura ja ih skinem!! da ih netrosim bezveze po suvom i toplom vremenu!

Link to post
Share on other sites

Mozda nekom koristi informacija, u Platicevu i Jarku ima zimskih guma da se uzme povoljno, cene 20-25e za polovne i 30e za protekt..

Ima ekstra guma, kao novih sto se tice sare, a ako vam trebaju i "prianjajuca svojstva" uzmite protekt ili nove :D

Platicevo i Jarak su vam tamo negde izmedju Rume, Sremske Mitrovice i Sapca ;)

Link to post
Share on other sites

u platicevu i jarku ima guma uvek,i uvek je najjaci izbor,ja za kombi nisam mogao da nadjem nigde polovne,neka glupava dimenzija,a za nove mi trebalo prilicno vise para a i nove se retko nalaze,al ljudi u platicevu sve imaju

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

odlozena je primena Pravilnika o zimskim gumama do 1.maja 2011

...."Mrkonjić je pozvao MUP da se do 1. maja 2011, striktno primenjuju odredbe starog pravilnika, kojim se predviđa obaveza upotrebe najmanje dve zimske gume na pogonskim točkovima ili letnjih guma sa najmanje četiri milimetra dubine šare, kao i upotreba lanaca na pogonskim točkovima."....

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yy...p;nav_id=459892

Nije mi jasno kad da stavimo te dve zimske gume koje su obavezne po starom zakonu jel od 01.11?

Link to post
Share on other sites

Od 01.11. ove godine zimske gume i to minimum dve na pogonskim točkovima su obaveza, a od sledeće godine biće obaveza sve 4 zimske gume u zimskom periodu. Glupost je samo to što nije bolje imati zimske gume nužno na pogonskim točkovima, nego na zadnjoj osovini što doprinosi boljoj stabilnosti ČAK i kod automobila sa pogonom na prednjoj osovini. Toliko o upućenosti i stručnosti nadležnih lica i organa koji su učestvovali u donošenju ovog zakona i njegovih akata.

Ali naravno, zakon uvek bolje zna... U svakom slučaju za 3 dana zimske gume na pogonske točkove da ne bi ste plaćali kazne bez potrebe...

Link to post
Share on other sites

Od 01.11. ove godine zimske gume i to minimum dve na pogonskim točkovima su obaveza, a od sledeće godine biće obaveza sve 4 zimske gume u zimskom periodu. Glupost je samo to što nije bolje imati zimske gume nužno na pogonskim točkovima, nego na zadnjoj osovini što doprinosi boljoj stabilnosti ČAK i kod automobila sa pogonom na prednjoj osovini. Toliko o upućenosti i stručnosti nadležnih lica i organa koji su učestvovali u donošenju ovog zakona i njegovih akata.

Ali naravno, zakon uvek bolje zna... U svakom slučaju za 3 dana zimske gume na pogonske točkove da ne bi ste plaćali kazne bez potrebe...

Jok, mogu i letnje sa minimum 4mm sare. To samo jos ove godine. Ako se imaju letnje gume verovatno trebaju i lanci u gepeku da se imaju ali nisam siguran u to...

Link to post
Share on other sites

Jok, mogu i letnje sa minimum 4mm sare. To samo jos ove godine. Ako se imaju letnje gume verovatno trebaju i lanci u gepeku da se imaju ali nisam siguran u to...

Sad sam proverio i u pravu si, do 1. novembra 2011. je odložena primena tog novog pravilnika. Dakle, za ovu godinu (zimu) mogu i letnje gume sa minimum 4 mm šare ako se ne koriste lanci na njima, ili letnje gume sa lancima na pogonskim točkovima. Dakle kriterijumi nikad "mekši", dobro je da nisu "propisali" i to da se moraju imati gume na felnama :lol:

U svakom slučaju mislim da je bolje imati zimske gume bar na zadnjoj osovini, em je neuporedivo bezbednije em od lanaca po suvom i delimično suvom kolovizu uglavnom više štete nego koristi (tj. mogu da naprave veću štetu nego što koštaju dve zimske gume, koje se btw. mogu koristiti minimum 3-4 godine).

Link to post
Share on other sites

Ja sam juce u sat + procito da ce i biti probnih vozackih dozvola za maloletna lica, odnosno pod uslovom da voze sa nekim ko ima duze od 5god vozacku itd... :blink: :blink: ima li od toga nesto ... :mellow:

Trebalo bi o tome su pricali i prosle i preprosle godine,kao sto su pricali i za nove tablice i za sve ostalo... <_<

Link to post
Share on other sites

nudio je neko na forumu 14ke sa poklopcima za neke male pare. bice ove na prodaju kad prodje zima, posto sam nabavio 9 istih alu felni, cekaju lepse vreme za sredjivanje.

Link to post
Share on other sites

Ja sam juce u sat + procito da ce i biti probnih vozackih dozvola za maloletna lica, odnosno pod uslovom da voze sa nekim ko ima duze od 5god vozacku itd... :blink: :blink: ima li od toga nesto ... :mellow:

Pa tako bi trebalo da bude po novom sistemu obuke koji kao krece od 2011... Ja sam u dilemi da li da udjem u pricu da polozim C i E dok je jos po starom...

Link to post
Share on other sites