Recommended Posts

  • Replies 368
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

2.93 i 3.07 nije neka razlika. Da je 2.79 makar pa da i razmislim, ali taj cu sipak da nadjem.

Ove felne na slikama ne da mi se ne svidjaju nego...

Kazem opet, stvar ukusa.

Link to post
Share on other sites
2.93 i 3.07 nije neka razlika. Da je 2.79 makar pa da i razmislim, ali taj cu sipak da nadjem.

Ove felne na slikama ne da mi se ne svidjaju nego...

Kazem opet, stvar ukusa.

Oces da ti iskopam na netu duzi dif? mislim sa kog modela. e32 automatik je 3.15, ali moze sigurno da se nabode tako nesto oko 2.8

Link to post
Share on other sites

Sva ova diskusija je u teoriji ali ja bih stvarno voleo da neki BMW pocne da ''pere" na 400m. Makar to bio i sa SAAB motorom. Moj matori vozi 525i 24V. Taj auto trecom ide 160. On ima 192ks a tvoj 500>. Sta mislis da treca brzina na 6000obr/min i 140km/h nije previse malo. Ti kada bi uspe da napravis odnos da

1.70

2.120

3.170

4.210

5.250.

Pogledaj malo po netu , sportski automobili koji imaju preko 500ks, koje imaju odnose brzina.

Na taj nacin imao bi mnogo bolje ubrzanje jer sada tebi M3 konstantno gubi trakciju. Misko Subotic iz Cacka pravi trkacke menjace (zubcanike-prenosnike)koji se koriste u nasem sampionatu. Mozda bi on mogao da ti pomogne. Pozdrav

Link to post
Share on other sites
Oces da ti iskopam na netu duzi dif? mislim sa kog modela. e32 automatik je 3.15, ali moze sigurno da se nabode tako nesto oko 2.8

Ne razumemo se...imam ja prenos od 2.56 za 188 diff, ali on je otprilike upola veliki koliko tanjirasto/konusni par za 3.07 sa 210 diffa. Pokusaj da iskopas tanjirasto-konusni par za 210 diff duzeg prenosa nego 3.07, ako uspes svaka cast :prankster2:

Sva ova diskusija je u teoriji ali ja bih stvarno voleo da neki BMW pocne da ''pere" na 400m. Makar to bio i sa SAAB motorom. Moj matori vozi 525i 24V. Taj auto trecom ide 160. On ima 192ks a tvoj 500>. Sta mislis da treca brzina na 6000obr/min i 140km/h nije previse malo. Ti kada bi uspe da napravis odnos da

1.70

2.120

3.170

4.210

5.250.

Pogledaj malo po netu , sportski automobili koji imaju preko 500ks, koje imaju odnose brzina.

Na taj nacin imao bi mnogo bolje ubrzanje jer sada tebi M3 konstantno gubi trakciju. Misko Subotic iz Cacka pravi trkacke menjace (zubcanike-prenosnike)koji se koriste u nasem sampionatu. Mozda bi on mogao da ti pomogne. Pozdrav

I ovde se izgleda ne razumemo, ili nisi procitao sta sam napisao :crazy:

3.07 prenos, gume i menjac koji imam daje sledece brzine:

1: 70

2: 118

3: 175

4: 235

5: 292

6: ...?

Mozda je nesporazum u tome sto si razumeo da se auto vrti do 6000 - auto ide do 7500.

Misko Subotic slobodno nek' nastavi da radi to sto radi, ne hvala - jaci menjac od ovog Getraga tesko da ce da napravi. To sto Misko radi (ne ulazim u detalje koliko dobro to radi, imam svoje misljenje i o tome...) su menjaci sa ravnim zubima - menjac sa ravnim zubima trpi MANJU snagu nego menjac sa konusima, a materijal kao u Getragu 226 ili jaci od njega sigurno nece da koristi u izradi menjaca jer je JAKO skup, tesko se nalazi, a jos teze obradjuje na pravi nacin. Opet ponavljam, NIJE problem u menjacu i medjuodnosima brzina, vec u diffu koji bi mogao da bude duzi, ali bih OPET imao problem.

Auto ce imati sasvim dovoljno trakcije kada budem prestao da se zezam sa gasom, ili na trci sa drag slikovima, polako.

A vidim ovde izgleda opet nikome nije jasno da ovo NIJE diff sa E30, vec sa E28 - razlika u velicini je jedno 2x. Samim tim i tabele prenosa za E30 mi apsolutno nista ne znace. Prenosa sa E30 i E34 imam jedno 10 komada, nista od toga mi ne koristi.

I na kraju - mislite zaista da ima potrebe da mi objasnjavate kolika je razlika sa promenom diffa? Verujte mi na rec, jako to dobro znam, mislite zaista da sam toliko amaterski prisao izradi ovog auta da takve stvari nisam uzimao u obzir? :crazy:

Ceni pomoc ali...uozbiljite se malo :)

Link to post
Share on other sites

...mnogo buke zbog nesporazuma, treba biti upucen u ceo projekat od pocetka da bi se nesto komentarisalo na tom autu !!!

...na ovom forumu ima jako malo detalja oko prepravke ovog automobila pa se ljudi zalecu sa komentarima, ko je pratio ovaj projekat i na drugim forumima (na prvom mestu CANNONBALL) znace o cemu pricam !

@206

...ne mozes ocekivati da ljudi postavljaju pitanja na mestu i komentare kad ne znaju sta je sve uradjeno na kolima, od ovog projekta NEMA NISTA ozbiljnije radjeno na nasim prostorima i sa vise paznje !!! ...i realno retko ko moze da da neki koristan komentar sad kad je skoro sve privedeno kraju ! :suicide2:

a po ovim klipovima cini mi se da ce mu biti sve jedno kojom ce brzinom kretati, jedino ostaje da se vidi koliko ce mu slikovi i toplo vreme pomoci da prenese trakciju !!! ....i to sve na najmanjoj snazi bez nitra cccc !!!

...sto se diffa tice u pitanju je veliko kuciste sa m5 e28 i m6 e24 nesto slicno kasnije na m5 e34, m3 e46, nekim sedmicama, 540... i e36 3.2 sa 6 brzina menjacem, od toga tesko da je nesto jace izaslo iz BMW-a !!! :preved: ...tako da su nasi majstori i u najmanju ruku smesni !!! ...potkivali su konje kad su u nemackoj inzenjeri testirali sperovane diffove na 300ks !!! :suicide2:

...e da ima ga najduzeg u varijanti 2.81 ali pretpostavljam da je lakse dobiti na lotou nego naci doticni !!!

Link to post
Share on other sites

OK, u pravu si donekle, da ... :preved: Malo mi tupavo da sad na pedeset Foruma postavljam SVE detalje radova, pa samo onako, uopsteno...cenim sve komentare, zaista, nikad ne znate kada ce neko sugerisati nesto sto je mozda dobra ideja.

To za diff - to ti i pricam, za SVE ostale diffove mozes da nadjes i delove, i sperove, i prenose, sve, ali ovaj je redak kao prasence u Teheranu :suicide2: I da ga nadjes, uglavnom je sa 3.07 prenosom, da nadjes duzi za njega, nema saaaanse...Pazi, i za ovaj diff sam morao da kupim ceo auto, verovali ili ne, a onda sam ipak na kraju morao da narucujem custom made sper u Quaife-u jer NIJEDAN koji oni prave ne pasuje na ovo kuciste. Igranka, sta reci. :suicide2:

Sto se tice Getraga - nisam dzaba stavio BAS taj menjac. Getrag 226 (odnosno S6S420G) je jdan od najjacih i najpredimenzioniranijih mejaca koji su izasli iz Getraga. Isao u M-a i skoro identican u Supru. A ako tamo ne pukne sa onolikim konjima pod haubom, nece ni meni. Naravno, pod uslovom da je ispravan. BTW, da neko nema taj menjac na prodaju, njih nikad dosta? :suicide2:

Link to post
Share on other sites

Jesam, ali naravno pogresan. Rekoh vec, kupio sam ceo E28 M535 zbog tog diffa, motora i jos par sitnica...Diff je kod mene a motor u Kurbalijinom driftwagenu :preved:

Link to post
Share on other sites

I sunce ti kakve kombinacije,pa jeste,ne vredi drugacije ako znas sta hoces.Svaka cast samo napred.E a sad ne secam se da li si pomenuo Jel planiras sa njim na 402 ( da ne vrtim sad nazad da trazim da li si napisao)

Link to post
Share on other sites
S obzirom koliki su krs raznorazni "tjuneri" napravili na kraju od tog auta, boga pitaj sta je od tog menjaca ostalo...

...sta god da su radili menjac nisu mogli da sjebu, jedino je on radio kako treba zadnji put kad sam ga vozio !!!

a i nije bio skup, uzmes menjac stavis neki bezveze i ovako ce na kraju kod cigana da zavrsi !!! :)

Link to post
Share on other sites