Recommended Posts

Trenutno gledam da kupim bmw 520d e39 negde 97/99 godiste,nisam neki ljubitelj brze voznje tako da mi je taj model zapao za oko s obzirom da volim masivna kola a ne bas preterane potrosace,sad imam par pitanja u vezi njega posto sam se nacitao i ovde i svuda razno raznih stvari pa ne znam u sta da verujem,koje su mu mane sta brzo crkava (s obzirom na nase puteve i na kvalitet goriva) koja je stvarna potrosnja (prosecna),i dali stvarno ima problem sa turbinom ? koja je cena servisa,posto sam cuo da nije ispod 700 eura...ako neko ima takav model da mi odgovori,nebi da slusam price rekla-kazala...

Hvala... :pleasantry:

Link to post
Share on other sites

mislim da se nije prozivodio u tom periodu kad si napisao 97-99, a 700 eura mozes da kupis drugi motor,ima ljudi koji ovde voze taj model pa ce ti preciznije reci sta ikako!

Link to post
Share on other sites

Turbo je generalno svuda "problem" - zasto pod navodnicima? Moze da bude a i ne mora! E sad opet s druge strane "No turbo, no fan" :D

Potrebno je samo da pazis kako vozis (ne gazis dok je hladan, kad se ugreje - onda gazis jer je turbo dizel i ne voli da ga davis i trebe posle neke duze realcije ostavis auto u praznom hodu malo da iskulira i to je to)! Potrosnja tog motora u E46 karavan 7-8 litara MOZDA MALO, al MALO ostrija voznja! :)

Link to post
Share on other sites

Trenutno gledam da kupim bmw 520d e39 negde 97/99 godiste,nisam neki ljubitelj brze voznje tako da mi je taj model zapao za oko s obzirom da volim masivna kola a ne bas preterane potrosace,sad imam par pitanja u vezi njega posto sam se nacitao i ovde i svuda razno raznih stvari pa ne znam u sta da verujem,koje su mu mane sta brzo crkava (s obzirom na nase puteve i na kvalitet goriva) koja je stvarna potrosnja (prosecna),i dali stvarno ima problem sa turbinom ? koja je cena servisa,posto sam cuo da nije ispod 700 eura...ako neko ima takav model da mi odgovori,nebi da slusam price rekla-kazala...

Hvala... :pleasantry:

Marko,kupio sam pre nepunih mesec dana baš taj auto,e 39 520d 2001 sa pređenih 166.000 km. Ja sam prešao sa njim oko 2.000 km i prezadovoljan sam. Jeste da to nije još uvek neka kilometraža,ali potrošnja i održavanje nije skupo. Servis sa svim filterima i uljem (gorivo,vazduh,ulje,uljne pare i 6 lit bmw 5w30) me koštalo 21.000 din sa sve dijagnostikom i rukama. U servisu su ga iskontrolisali celog,ima još 3 sitnice da se sredi da bude tip-top, a lanac su mi rekli da nije još za menjanje i da se komotno vozim,tako da za taj servis ne znam koliko je. Potrošnja na otvorenom pri brzinama 160-170 km/h se kreće oko 6.7 lit/100km,a u gradu je do 8.5 lit. Ako mene pitaš,svaka preporuka za taj auto,ali vodi računa kad budeš kupovao pošto lomova ima koliko hoćeš,na jednog dobrog dolaze tri loša.

Link to post
Share on other sites

Hvala na odgovorima,miso to sam hteo da cujem,A cale je auto preprodavac tako da ili ce biti dobar ili ce ga upucati za cenu koliko to treba da se sredi. Meni je iskreno malo cudno da tako malo trosi pri tolikoj brzini,al opet sto kaze drugar "to kad nemac napravi nema da fali" :) :e30:

Link to post
Share on other sites

Hvala na odgovorima,miso to sam hteo da cujem,A cale je auto preprodavac tako da ili ce biti dobar ili ce ga upucati za cenu koliko to treba da se sredi. Meni je iskreno malo cudno da tako malo trosi pri tolikoj brzini,al opet sto kaze drugar "to kad nemac napravi nema da fali" :) :e30:

Marko,taj auto koristim samo za puteve,u grad sam ušao sa njim par puta i tad nije prelazio 8.5,inače sa drugim autom se vozam po gradu,. Ako budeš uzimao taj auto nećeš verovati kolicna je potrošnja na otvorenom pri ozbiljnijim brzinama,kao što nisam ni ja. Nemam razloga da te lažem za potrošnju zato što bmw-a ne prodajem,pa da "hvalim mladu" :)

Link to post
Share on other sites

Marko,taj auto koristim samo za puteve,u grad sam ušao sa njim par puta i tad nije prelazio 8.5,inače sa drugim autom se vozam po gradu,. Ako budeš uzimao taj auto nećeš verovati kolicna je potrošnja na otvorenom pri ozbiljnijim brzinama,kao što nisam ni ja. Nemam razloga da te lažem za potrošnju zato što bmw-a ne prodajem,pa da "hvalim mladu" :)

Ako nije tajna koliko te je izasao ?

Link to post
Share on other sites

Ako nije tajna koliko te je izasao ?

Nisam dao pare za njega,zato sam ga i uzeo. Dao sam drugi auto,a za razliku (njegovu doplatu) mi je radio neke građevinske radove i materijal za iste.

Link to post
Share on other sites
  • 8 months later...

Marko,kupio sam pre nepunih mesec dana baš taj auto,e 39 520d 2001 sa pređenih 166.000 km. Ja sam prešao sa njim oko 2.000 km i prezadovoljan sam. Jeste da to nije još uvek neka kilometraža,ali potrošnja i održavanje nije skupo. Servis sa svim filterima i uljem (gorivo,vazduh,ulje,uljne pare i 6 lit bmw 5w30) me koštalo 21.000 din sa sve dijagnostikom i rukama. U servisu su ga iskontrolisali celog,ima još 3 sitnice da se sredi da bude tip-top, a lanac su mi rekli da nije još za menjanje i da se komotno vozim,tako da za taj servis ne znam koliko je. Potrošnja na otvorenom pri brzinama 160-170 km/h se kreće oko 6.7 lit/100km,a u gradu je do 8.5 lit. Ako mene pitaš,svaka preporuka za taj auto,ali vodi računa kad budeš kupovao pošto lomova ima koliko hoćeš,na jednog dobrog dolaze tri loša.

Ovo me je upravo i zanimalo što se tiče 520d e39.

Da li neko može da mi kaže kojih su dimenzija standardne gume na tom modelu?

A pročitah i preporuku sa početka foruma da se na njega ne stavljaju niskoprofilke.

Link to post
Share on other sites

kao sto zlaja rece 225/55 R16... turbina treba se remontuje izmedju 200.000 i 250.000... Ja imam 530d a on ioako ima 1000 kubika vise u gradu nece da mi predje 8 litara... e sad posto si rekao da ne volis brzu voznju itd, po mogucstvu vidi da uzmes automatika, jer automatik vise cuva motor nego manuelni. I prilikom kupovine obavezno na dijagnostiku! jer kao sto misa rece na 3 losa ide 1 dobar...

Link to post
Share on other sites

@Zlajo hvala brate.

@Luka, ja nisam pokrenuo ovaj topic, vec sam upao kao padobranac, trazeci neke informacije za sebe.

U svakom slucaju, hvala obojci na informacijama.

Mene licno zanima 520d. Nisam zeljan trkanja, samo mi treba auto vecih gabarita od vektre, a izbor je pao na e39.

Da li se mogu montirati i 225/65 R16?

I Luka... plasis me sa tom turbinom sada :D taman uradeh remont bosch pumpe na vektri :D

Mislis remont turbine izmedju 200-250k pod obavezno, bez obzira i ako ne pokazuje znake kvara?

Link to post
Share on other sites

@Zlajo hvala brate.

@Luka, ja nisam pokrenuo ovaj topic, vec sam upao kao padobranac, trazeci neke informacije za sebe.

U svakom slucaju, hvala obojci na informacijama.

Mene licno zanima 520d. Nisam zeljan trkanja, samo mi treba auto vecih gabarita od vektre, a izbor je pao na e39.

Da li se mogu montirati i 225/65 R16?

I Luka... plasis me sa tom turbinom sada :D taman uradeh remont bosch pumpe na vektri :D

Mislis remont turbine izmedju 200-250k pod obavezno, bez obzira i ako ne pokazuje znake kvara?

Konkretno za bmw-ove diesele oko 2000 preporucuje se remont izmedju 200 i 250k ... ne znam za vektru...

A mogu se montirati i 225/65 R16, ali time remetis kilometrazu i brzinometar jer se povecava obim tocka za 2.25 cm, iako ti se to cini zanemarljivo, povecace ti potrosnju, auto ce se vise uvijati na krivinama, i tako dalje...ne bih ti preporucio to... imas tyre size calculator na netu, pa lepo vidi koje ti odgovaraju sve gume.

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Ja vozio 530d 2002 od tece,tip top auto,kupljen nov i sad ima oko 100.000km,ispod 10l nisam mogao,drugar vozi 520d e39 i po gradu 8,5l,auto mu je kao nov,e sad..jbg,ja dizela ne bih nikad uzeo,ali to je druga prica

Link to post
Share on other sites

Pa jel vi kupujete BMW-ove da se takmičite u ekonomičnoj vožnji ili da uživate? Ako vam je do ekonomije, eno puni oglasi Corsi 1.0 i sličnih pikavaca...

Imam osećaja da čak i ovde ima ljudi koji bi u karoseriju M5 ladno napakovali 1.0 trocilindričnog benzinca ili dizelaša... Ne razumem poentu, jer za mene glavno uživanje je unutra, dok ga voziš, a ne dok ga gledaš na parkingu? A ako ne želiš da uživaš u vožnji, šta će ti onda BMW, za takve stvari ima puno drugih, jeftinijih automobila i za kupovinu i za održavanje...

Link to post
Share on other sites

Pa jel vi kupujete BMW-ove da se takmičite u ekonomičnoj vožnji ili da uživate? Ako vam je do ekonomije, eno puni oglasi Corsi 1.0 i sličnih pikavaca...

Imam osećaja da čak i ovde ima ljudi koji bi u karoseriju M5 ladno napakovali 1.0 trocilindričnog benzinca ili dizelaša... Ne razumem poentu, jer za mene glavno uživanje je unutra, dok ga voziš, a ne dok ga gledaš na parkingu? A ako ne želiš da uživaš u vožnji, šta će ti onda BMW, za takve stvari ima puno drugih, jeftinijih automobila i za kupovinu i za održavanje...

+1

Link to post
Share on other sites

Pa jel vi kupujete BMW-ove da se takmičite u ekonomičnoj vožnji ili da uživate? Ako vam je do ekonomije, eno puni oglasi Corsi 1.0 i sličnih pikavaca...

Imam osećaja da čak i ovde ima ljudi koji bi u karoseriju M5 ladno napakovali 1.0 trocilindričnog benzinca ili dizelaša... Ne razumem poentu, jer za mene glavno uživanje je unutra, dok ga voziš, a ne dok ga gledaš na parkingu? A ako ne želiš da uživaš u vožnji, šta će ti onda BMW, za takve stvari ima puno drugih, jeftinijih automobila i za kupovinu i za održavanje...

++++++++++++1 oh konacno ispravno rezonovanje

Link to post
Share on other sites

Prije par dana na jednom oglasu procitam kao lik prodaje 530D 2000 prosjecna potrosnja 5.3l i još kombinovano gradska/otvorena. Posaljem mu poruku: pališ ga dok voziš ili se vozaš u njemu na labudici? On se primio kao saučešće i proziva da dođem i da se uvjerim. Ja sam svoje patike i cipele isprovjeravao i cigla nije ni u jednoj. Biće da je do noge i adrenalina :)

Kome je još do goriva u bmw-u?

@Aserbian

Neće te koštati mnogo više da obiđeš i isprobaš više varijanti. Moja preporuka bar 525D ili 523i. Smatram da potrošnja ne smije da bude mnogo bitan faktor u odabiru.

Link to post
Share on other sites