BMW M5 E34 od lesa do pravog uzora


Recommended Posts

Cao drugari, ja sam Dusan i iz okoline Panceva sam.

Ljubitelj BMW-a sam poslednjih 2 dana od svojih 57 godina...

Prvi BMW koji sam imao bio je 318 E30, M10, ali nisam ni znao da je imao oko 12ks, mislio sam da je normalno da 318 86god ide 21km/h... hehehe...

sledeci je bio 320 E30, 12v, pa 318, pa sam jedan dan imao 525i M50 karavan, a posle toga sam bezao od starih BMW-a skoro godinu dana jer su mi svi bili krsine...

A onda...sam kupio najgoreg lesha na planeti

U oktobru sam kupio M5 E34, koji je jedino imao neispravan motor i trap... Svaki element je nosio svoju nijansu roza boje, virio git po desnoj strani, falile lajsne, bile slomljene koje sam imao, slomljen crni far i maglenka, prokisnjavali siber i soferka kao tus, nije radila struja uopste osim kamionske sirene i farova kada ne zezaju, koza bila unistena, ma groblje zivo...a trudicu se da groblje i ostane posto ja za bolje i nisam

Pre 15 dana je restauracija auta gotova, a danas i svi poluservisi. Ostalo mi je jos par detalja, ali me sramota da kazem do kojih sitnica sam ja isao u sredjivanju...

Ukratko, auto je komplet farban cetkom, dobio je M retrovizore i ponovo svoje original felne, kompletno je uradjena nova fals koza (sedista, kasete, konzole, rucice, volan...), novo nebo, tapaciri i svaki detalj enterijera i exterijera je polomljen posto sam kilav .... Sledece nedelje bi trebao da bude kompletiran (ofarbane felne sa sprejom, vraceni pragovi sa M7 znakom, novim, poliranje i stavljanje novih znakova pod haubu i gepek, kao i oznaka M5 na gepeku pa da budem pravi seljak ratar).

Danas sam u BMW Alone, gde su ga istresali iz gaca 2 dana, dobio pohvalu da je ubedljivo najgori M5 E34 u Beogradu, a verovatno i sire B) i to po svakom osnovu...

Posto sam se sit nahvalio, i propisno vas smorio, ostaje mi da vam okacim i slike, koje jos niti imam, niti znam kako da ih stavim.

Taman dok procaskamo o mojoj cetvoromesecnoj patnji, koja verujem sve zanima, jer svi mi koji volimo starije serije BMW-a uvek imamo zelju da restauriramo naseg ljubimca.

E drugari, ko ima slicne ideje dajte da ga sprecim dok nije prekasno, ili ako je pacenik kao i ja, mozda da mu skratim zezenja i gubljenja vremena :pilot:

Link to post
Share on other sites

Ludi, zao mi je sto nisam fotografisao tokom restauracije, jer iskreno nisam bio siguran da cu uspeti da ga sastavim. Ja sam ga bio rasturio skroz, nisam bio siguran da cu znati gde sam sta ostavio, ali sam na kraju nasao i poslednju zabicu... E sad, ja bi dosao na tu banjicu, ali ne znam gde se okupljate, u koje vreme i koliko traje to okupljanje. Ako me informisete, eto mene ako ne sutra, onda sledece nedelje, kada mi bude auto bas bas gotov.

pozdrav.

Link to post
Share on other sites

Daj slike tog najboljeg......a koliko si ga platio u tom zapustenom stanju?

A za 318 M10 da ima oko 200ks bi rekao da si se `malo` preracunao, pa ne znam kako da je doradjen...

vidi, ja sam M5 u onom groblje stanju platio 5500. Sada je cifra stigla na 9500, uz mnogo, mnogo stvari koje sam sam uradio, pa nisam nikoga platio da to uradi. zdravlje sam ostavio u radionici. i mentalno i fizicko :pilot:

a taj 318 M10 su vozili kad je bio moj ljudi koji voze trke. Galovic licno, ako ga znas. On mi je rekao cim je seo da motoru nije dobro kako vrti. on je u svim brzinama ulazio u blokadu. ja stvarno nisam ni znao tada da to nije razlicito od trkackog motora, dok mi nije zaglavio jedan ventil i na njega igrom slucaja naleteo klip i polomio blok... onda mi je ubacen standardni 1.8 M10, a ja sam mislio da mi je rucna non stop podignuta i nije mogao preko 175km/h. onda sam ga mnogo zamrzeo jer ne samo sto je bio limarijski odvratan nego je isao kao puz... Ja ne znam ni priblizno kako je taj isao tako, osim sto mi je Galovic rekao da su mu i glava i ventili bili obrijani na skroz nule, a ja ni danas ne znam sta to znaci i da mu nisu standardne bregasta i radilica. Radilica je dobila deformaciju u tom sudaru pa se nikako nije mogla iskoristiti, a ona bregasta nije mogla nazad sa standardnim ventilima. Toliko se secam, a sada mi to nebitno posto imam igracku koja kida :lol:

dobrodosao Dule,uzivaj na forumu B)

ej druze samo da pozdravim moj mili Herceg-Novi!

Imam dole dva sjajna druga, dva silna momka.

Ako ih znas, pozdravi ih (mada je jedan vise u podgorici nego u HN a dugi u BG)

Bili su plivaci Dragisa Mihajlovic i Ivan Zuber.

Link to post
Share on other sites

Dobrodosao ponosni vlasnice, i da te zverko sluzi kako valja.

Jedva cekam da vidim na sta to lici :lol:

I ja sam obozavalac e34 serije.. skidam ti kapu majstore.

Link to post
Share on other sites

Dobrodosao ponosni vlasnice, i da te zverko sluzi kako valja.

Jedva cekam da vidim na sta to lici :lol:

I ja sam obozavalac e34 serije.. skidam ti kapu majstore.

Sve sto rece Damarus, posebno ovo da je obozavalac e34. Jbg, sta cu kada obozavam ove okrugle farove.

Link to post
Share on other sites

ej druze samo da pozdravim moj mili Herceg-Novi!

Imam dole dva sjajna druga, dva silna momka.

Ako ih znas, pozdravi ih (mada je jedan vise u podgorici nego u HN a dugi u BG)

Bili su plivaci Dragisa Mihajlovic i Ivan Zuber.

pa i ja sam dosta u PG,studiram :D znam Ivana iz vidjenja ako mislimo na istog :lol:

pozzzzzz i tebi brate :D

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.