e30 Moje luche (Restauracija)


Recommended Posts

  • Replies 826
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

koliko se ja u te opele razumem to je model sa isuzu motorom,jer su se paralelno ubacivali opelovi i isuzu motori.da ne kudim bas previse dobri su oni al da je sve tip top.kompresija i grejaci.a posto je cena neka mala koliko sam razumeo onda neverujem da je sve kako treba.jedino kad je vruc oce da upali bez fergusona i to u avgustu mesecu.

Link to post
Share on other sites

Ja sam cuo da su isuzu motori u opelu dobri dizeli a da bas opelov dizel motor je djubre, za ovo drugo sam i iskusio moj prijatelj je imao kadeta 1.6 djubre od automobila!

Link to post
Share on other sites

meni jedna stvar ovde nije jasna samo... @loshmi ti si u avgustu poceo da radis auto rasturio ga celog i ocekivao si za mesec dana da sve zavrsis, kontam ja optimizam i sve to ali to tako ne ide... ja sam mesec dana pre tebe poceo da radim moj auto, stim sto je moj vec bio rasturen gola skoljka, i jos nije ni blizu gotov, u subotu sam ga tek palio, a sam Bog otac zna koliko para sam dao od svake plate, od svake kinte koju dobijem, zaradim privatno eee... ne ide to tako kao sto ti mislis preko noci i da skarabudzis samo, ako sad pakujes pakuj kako treba ili NEMOJ UOPSTE da pakujes taj auto, koja je poenta skinuti pa opet staviti isti poluispravan deo koji ces za 1000km opet da skidas i kukas kako moras ponovo da dajes pare a samo sto si ga "zavrsio", bolje sedi kuci radi pa kad skupis pare i kupis taj deo onda nastavis...Ali ja ipak mislim kao i vecina ovde prisutnih da ti nemas pojma u sta si se upustio... ajd uzdravlje sad.

Link to post
Share on other sites

jednom je neko ovde na forumu napisao svoje iskustvo sa prelaskom na drugi auto.malo cu da harikiram nek mi ne zameri.elem covek vozio kocku i nesto popravljo ovo ono,presao na drugi auto(koji je mislim bio u segmentu kocke)neznam koji,i tek tada zakljucio koliko je u stvari kocka izdrzljiva.

pa na kockama se i posle 20 i kusur godina vrata zatvaraju ko prvog dana,jedan prost primer.

Link to post
Share on other sites

moja kocka je '83 godiste znaci trideset ebenih godina, a moracu da snimim da pokazem kako se vrata zatvaraju ja kao i svi koji su obisli taj auto i kad sam im pokazao nisu verovali, a nisam dirao vrata a vidi se da nikad nisu skidana niti ista drugo.

Link to post
Share on other sites

E onda moram da ih lepo sredim da mogu do novog sada da dodjem :D

Pa jeste odem kod majstora on mi samo gundja kako se ne isplati kako ima puno jos da se ulaze i da za te pare vec imam auto reg i u voznom stanju i tu me je pokolebao, ali otom potom videcemo kako ce se stvari odvijati ;) Marudza ako nadje poslace mi onu sipku za pumpu za gorivo pa da ga kompletiram da bude u voznom stanju i da ga probam kako ide na benzin, pa se javljam sta i kako je uradjeno i kako ide :)

Možda te loži da njemu prodaš da sitniš.........

Link to post
Share on other sites

meni jedna stvar ovde nije jasna samo... @loshmi ti si u avgustu poceo da radis auto rasturio ga celog i ocekivao si za mesec dana da sve zavrsis, kontam ja optimizam i sve to ali to tako ne ide... ja sam mesec dana pre tebe poceo da radim moj auto, stim sto je moj vec bio rasturen gola skoljka, i jos nije ni blizu gotov, u subotu sam ga tek palio, a sam Bog otac zna koliko para sam dao od svake plate, od svake kinte koju dobijem, zaradim privatno eee... ne ide to tako kao sto ti mislis preko noci i da skarabudzis samo, ako sad pakujes pakuj kako treba ili NEMOJ UOPSTE da pakujes taj auto, koja je poenta skinuti pa opet staviti isti poluispravan deo koji ces za 1000km opet da skidas i kukas kako moras ponovo da dajes pare a samo sto si ga "zavrsio", bolje sedi kuci radi pa kad skupis pare i kupis taj deo onda nastavis...Ali ja ipak mislim kao i vecina ovde prisutnih da ti nemas pojma u sta si se upustio... ajd uzdravlje sad.

Sad cu da ga sklopim pa cu videti za ostalo kad kola krenem da vozim onda ce se sami problemi javljati i popravljacu ih u hodu ;)

Link to post
Share on other sites

Stigo je cilindar sad me zvao iz brze poste tako da uspem da ubedim ovog "majstora" da ga ugradi danas onda ce prva voznja posle DUUUUUUUUGOOO vremena da bude :) Ako ne onda sutra ;)

Link to post
Share on other sites

marudza sutra salje sipku za pumpu za benzin tako da ce sutra ili za vikend da se obidje jedan krug :) A za dalje videcemo, posto moram da ga vozim na benzin nemam za plin otvor da sipam posto sam skinuo i crevo do plina je skinuto :) A i zasluzio je da se tera malo na benzin da se seti kako je to posto od 2006 godine ide samo na plin :D

Link to post
Share on other sites

ako toliko dugo nije video benzin ond su ti druze zapekle dizne sigurno a i s pumpom za benzin ko zna sta se desava/desilo.daj boze da ti to upalis uopste.nebih da te razocaram al ajd recice neko pametniji.

Link to post
Share on other sites

ako toliko dugo nije video benzin ond su ti druze zapekle dizne sigurno a i s pumpom za benzin ko zna sta se desava/desilo.daj boze da ti to upalis uopste.nebih da te razocaram al ajd recice neko pametniji.

Pa brate nije to opel vektra hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha pali on na benzin vec sam ga palio sa slobodan pad direktno iz flase radi kao sat :P samo da stigne sipka da se sve kompletira :D

Link to post
Share on other sites

Pa brate nije to opel vektra hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha pali on na benzin vec sam ga palio sa slobodan pad direktno iz flase radi kao sat :P samo da stigne sipka da se sve kompletira :D

LAAADNOOO JEBOTEEE?????!!!!!

Link to post
Share on other sites