Recommended Posts

  • Replies 506
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

slike su stvarno velike a loše,a za radove svaka čast...

Trebalo bi da se prilagode samo ali... sredice to neki moderator :)

Svaka ti čast na radovima, nek se mašina što pre zavrti i samo lagano :clapping:

Trudimo se, nadam se da ce biti do leta ili pocetka jeseni.

dokle se stiglo sa radovima kad ce masina da se zavrti

Stiglo se do pocetka :), malo sam u guzvi oko diplomskog na faxu pa ne stizem...ali radi se po malo.

ne hebe, nije sad ekstra kao u metropoli Vrčin ali eto :preved:

nepregledno je sa ovolikim slikama, a bas dobar projekat :pilot:

Jeste, bas je zeznuto. Jedino da se drzi CTRL i vrti skrol na misu da se odalji i stane slika u ekran. Kacicu opet slike kao i do sad pa mozda neko sredi stvar. Kome je veliko neka gleda slike direktno na SLIKE

Link to post
Share on other sites

5x120 Overfinch Range Rover Vogue GT 280mm

imag1076r.jpg

Dosta laksi od ovih 260mm, centralni deo od neke spec legure

imag1072a.jpg

m3 e36, Range Rover Vogue i Sport 260mm, i ovaj od 280mm svi su 5x120mm raspon rupa i centralna rupa ista

imag1074t.jpg

imag1078f.jpg

Na zalost idu na x5 kod drugara... morao bi neke skupe japanske 18" felne ili 19" bilo koje, a mislim da na e30 sve preko 17" gubi smisao.

imag1082m.jpg

Dvodelna OZ Mito felna 17" , nije moja samo proba sa diskom od 260mm, staju brembo 4 klipa.

imag1094s.jpg

Ovo su moje zadnje 9 1/2 J i napred 8J Azev 17" 5x120

imag1217.jpg

Kad dodje red, bice i one farbane

imag1216.jpg

imag1218f.jpg

imag1219.jpg

imag1237.jpg

Napred 215 40 17, pozadi 245 35 17 ovakve gume se vec bile na njima isto na e30 i pokazalo se kao prava mera

imag1234i.jpg

Stgao deda mraz :)))))

imag1205.jpg

imag1182.jpg

Kako vam se cini?

imag1187.jpg

Ovo je neki novi model, drugar je kupio iste pre god ili 2 i nisu imali ovaj dugi navoj da se skine cizma ili kako se vec zove.

imag1191.jpg

Visina zadnji

imag1197.jpg

Poceo sam kao ove glupace na FB kad slikaju sta su jele :D

imag1204.jpg

Nazad na glavno jelo :)

imag1037d.jpg

Na originalnom karteru je merac ulja bio na zadnjem delu kartera, morali smo da krivimo merac i pravimo novi drzac meraca. Isto je i sa slivanjem uljnih para samo malo manji posao.

imag1041x.jpg

taj sam

imag1043f.jpg

imag1051x.jpg

Nemam poverenja ni u jedan deo na motoru koji sam kupio kao ispravan :) , pa se trudim da proverim ispravnost svega sto mogu. Dizne su probane na pezou 405 2.0 16v MI16, za cudo rade sve :D . Pre probe smo ih ocistili u u.z. kadi. Nemam snimak ali auto je i upaljen na ove dizne, zivo gorivo izbacuje od kolicine benzina :D dimi ko smederevac

spreman

imag1085.jpg

imag1086t.jpg

Motorna instalacija

imag1105z.jpg

I tu je bilo malo posla

imag1110d.jpg

imag1112u.jpg

imag1145z.jpg

imag1147q.jpg

al ide brzo na slikama :P

imag1170.jpg

e, ovo ce biti zanimljivo na prvoj voznji. Takodje garantovana ispravnost, nadam se da je ok.

imag1171p.jpg

lsd differential , sa 320is e30. odnos 3.46 i 25% sper

imag1209j.jpg

Da je menjac 6 brzina sigurno bi islo nesto jos krace tj 3.91 sigurno

imag1208a.jpg

Suv, presao ispod 100.000km

img0923u.jpg

img0924vy.jpg

Motor spreman, motorna instalacija stavljena, ulje sipano 5w30 professional castrol. Alnaser radi, ulje se diglo u glavu sve ok.

img0925qv.jpg

Mislim da posle nekih 500km promenim ulje i sipam 10w60 ???

Ovako je izgledao unutra pre rasturanja

imag1124.jpg

imag1120m.jpg

imag1121h.jpg

imag1122m.jpg

imag1128.jpg

imag1129d.jpg

imag1130.jpg

Levi bubreg super

imag1132em.jpg

Desni radjen, i opet ce :)

imag1133.jpg

imag1134a.jpg

imag1135o.jpg

imag1136s.jpg

Trenutno 1 konjska snaga :D glavni segrt haha

imag1139f.jpg

imag1141u.jpg

imag1142.jpg

imag1143c.jpg

imag1144e.jpg

img0878lf.jpg

img0880yn.jpg

Izgleda da 1.6 nije mogao da ga razvali, 100cm okruglo ako je to fabricka mera kako kazu...

img0898t.jpg

img0900.JPG

img0905bv.jpg

Planiram da menjam boju pa rasturamo sve. Fabricka boja cirrusblau

imag1150v.jpg

imag1152n.jpg

Glavni limar :)

imag1153.jpg

Kiselina iz akumulatora je cudo, za kaznu ide u gepek :lol:

imag1156.jpg

imag1157g.jpg

imag1160.jpg

Donji deo veznog lima je los pa cu ga menjati

imag1167d.jpg

Nigde nisam nasao da valja pa sam kupio nov, iskoristicu samo donji deo pa ako nekom treba gornji deo moze za 2000din, ceo je 4600din. Moze i neka zamena

imag1168lv.jpg

img0909ae.jpg

Fantom

img0913.JPG

img0916xl.jpg

img0917rk.jpg

img0918oso.jpg

Kako sam se nadao odlacan je :e30: Treba da se radi kao i vecina kola starijih preko 20 godina. Nesto je vec neko radio ali radicemo opet i pregledati sve. Po izgledu prednjih koseva, greda, nosaca prednjeg i zadnjeg branika, veznih limova siguran sam da nije bio lupan. Kako vama izgleda?

U koju boju ga farbati????? Ne bi bilo tesko da nije ovoga

imag0894g.jpg

Kompletan enterijer od e30 m3, prednja sedista, zadnja klupa za 2 osobe :), crveni tepih, tapaciri i zadnja polica. Na slici se i ne vidi lepo, boja koze je neka tamno crvena u originalnom stanju nije presvlaceno.

imag0990y.jpg

Koja boja kola ide sa ovom bojom? Taj m3 je bio crne boje, pa nesto mislim i ja da prskam u crno. Mada i ova boja je lepa a ista boja koze je kao moja

candy-apple-red-can-528ee.jpg

Sva misljenja i sugestije dobrodosle

Link to post
Share on other sites

Svaka cast, napreduje se, ova kocka ce biti metak kad se zavrsi!! Gledam one diskove - ima oci da ti ispadnu blink.gif kad stisnes kocnicu hehehehe. Sto se tice boje i ja mislim da bi mu legla crna extra sa tim sedistima, ili bela eventualno....

Link to post
Share on other sites

Koliki su standardni diskovi na autu iz kog je motor? M5 e34?

Mislim da ne bi trebalo ići preko toga, ništa specijalno nećeš dobiti sa kočnicama od Rovera koji ima 2.2 tone.

Samo muke sa velikim felnama i skupim gumama. Dobri diskovi, pločice i pancirna creva su dovoljni za kockicu :preved:

Link to post
Share on other sites

Svaka cast, napreduje se, ova kocka ce biti metak kad se zavrsi!! Gledam one diskove - ima oci da ti ispadnu blink.gif kad stisnes kocnicu hehehehe. Sto se tice boje i ja mislim da bi mu legla crna extra sa tim sedistima, ili bela eventualno....

I ja sam vise za crnu nego za belu... Kocice samo da se prvo zaleti :D

sto je problem kliknuti rezise kod uploada...

sve mislim proradice forum a onda ce biti male slike...jbg

ili ja ne znam da gledam "u metar" ili je onaj disk 380mm a ne 280 :)

Pogresno sam ukucao 360 i 380mm su diskovi :)

uh kakav ce ovo auto da bude.svaka cast...

Bice bice ako izguramo do kraja :P imam jednu lanciu iz 1939 stoji na pola gotova vec 2 godine, nadam se da ce ovaj projekat ici do kraja.

Svaka cast za radove, ali gde pusti onog sa AUTOGENIM APARATOM da ti sprzi sve pa to se radi sa Co2... :lol:

Mali brener i spec mesing zica, nije neka velika temperatrua a naliva se lepo i bude jako. To mi je cale :preved:

Koliki su standardni diskovi na autu iz kog je motor? M5 e34?

Mislim da ne bi trebalo ići preko toga, ništa specijalno nećeš dobiti sa kočnicama od Rovera koji ima 2.2 tone.

Samo muke sa velikim felnama i skupim gumama. Dobri diskovi, pločice i pancirna creva su dovoljni za kockicu :preved:

Ne znam, nemam te od m5 :) Stavio bi ja i ove od m3 ali su losi, a ovi od rovera su deblji dosta, pa kad se liznu budu debljine kao bmw-ovi kad su novi. 17 inca ide kako god

Link to post
Share on other sites

Mali brener i spec mesing zica, nije neka velika temperatrua a naliva se lepo i bude jako. To mi je cale :preved:

Ako je CALE u pitanju onda je opravdano :lol: i za sve ostalo svaka cast :D

Link to post
Share on other sites

Odlican posao, i krece se u pravom smeru... ;)

Te Azevke..., jel su sa Banetove kocke???

Ja nisam za crnu, zamrzeo sam je kod mene na autu, nije samo zbog prljanja, nego ubije sve konture, kad je MT2 ili M3 onda moze da prodje, ali kod obicne mi se ne svidja, najvise volim sivu, mada i bela mi je super, mozda i crvena???

Link to post
Share on other sites

Ta crvena sedišta nisu iz crnog nego iz belog m3.....kasnije je prefarban u crno....

Link to post
Share on other sites

Ako praviš bmw - pravi ga od bmw delova. Zajebi te engleze i struganje diskova. Pozdrav.

Disk je skinut sa engleza a napravio ga italijan, isto kao i kandze sa e38. brembo

Odlican posao, i krece se u pravom smeru... ;)

Te Azevke..., jel su sa Banetove kocke???

Ja nisam za crnu, zamrzeo sam je kod mene na autu, nije samo zbog prljanja, nego ubije sve konture, kad je MT2 ili M3 onda moze da prodje, ali kod obicne mi se ne svidja, najvise volim sivu, mada i bela mi je super, mozda i crvena???

Jesu, i Azevke i diff, zadnji trap... ima dosta. Nisam za belu, mozda crvena ona kalipso...ne znam. Nemam mt2 mozda bude jednog dana ako naleti povoljno pa ce biti dobra i crna.

Ta crvena sedišta nisu iz crnog nego iz belog m3.....kasnije je prefarban u crno....

Onda sam cuo pricu od pola :D i sta mu bolje stoji? :superstition:

Link to post
Share on other sites