e36 325i M-paket 205hp


Recommended Posts

  • Replies 213
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Sto ga odmah ne chipujes na 240?

mislim da je to mnogo i opterecenje je za motor (moje misljenje)i pricao sam sa neki ljudima za taj motor kazu da je do 220 konja super sve preko toga je rizik za motor. on moze da se cipije a koliko ce motor da izdrzi to ne znam.

Link to post
Share on other sites

Лепа је Бембара ту нема приче али то са чипованјем несто није у реду а можда и јесте само сам ја мало луд :lol: :lol:

Link to post
Share on other sites

pardon, ja hteo da napisem dal je isti zvuk na e46 320 323 325 i 328i :) inace ja imam 2 cevi pozadi, ne znam kako je kod e36.. Ljudi sta mislite o Pirketu, kako covek radi, jel neko ugradjivao njegove lonce i da li ste zadovoljni ??

Link to post
Share on other sites

da ne bi poceo narod da te ismeva i/ili da te tovari da ti odmah kazem kako stoje stvari, to je atmosferski motor i cipovanjem njega (i to najboljim i najskupljim) ne mozes postici vise od 7-8 hp, znaci auto ti trenutno ima 192 hp, mozda malo bolji obrtni moment ima nego fabricki, i to je nesto malo. Preko 200 hp ne mozes postici samo cipom, mora se jos dosta stvari odraditi. Ali svakako svaka cast za kupovinu, auto ti je prelep i predobar. A normalno da dobro ide, 192 hp je puno, pogotovo kad su svi tu.

Link to post
Share on other sites

Лепа је Бембара ту нема приче али то са чипованјем несто није у реду а можда и јесте само сам ја мало луд :lol: :lol:

ok je sve :D

Link to post
Share on other sites

da ne bi poceo narod da te ismeva i/ili da te tovari da ti odmah kazem kako stoje stvari, to je atmosferski motor i cipovanjem njega (i to najboljim i najskupljim) ne mozes postici vise od 7-8 hp, znaci auto ti trenutno ima 192 hp, mozda malo bolji obrtni moment ima nego fabricki, i to je nesto malo. Preko 200 hp ne mozes postici samo cipom, mora se jos dosta stvari odraditi. Ali svakako svaka cast za kupovinu, auto ti je prelep i predobar. A normalno da dobro ide, 192 hp je puno, pogotovo kad su svi tu.

ne zanma sta da kazem :) ali znam decka koji radi cipovanje i tako dalje ovde u nisu. taj auto je bio kod njega i on ga je ciovao i komp je radio dijagnostiku sta vec i ima 205 konja. dobro se druzi sa jednim mojim drugom koji je mehanicar i iskljucivo radi bmw (i jedan i drugi su mehanicari samo sto se ovaj bavi i cipovanjem) reko je da je taj cip programiram samo za taj bmw (moj bmw) kompjuterski i sta vec :) e sad kako je to i sta je nemam pojima

Link to post
Share on other sites

pardon, ja hteo da napisem dal je isti zvuk na e46 320 323 325 i 328i :) inace ja imam 2 cevi pozadi, ne znam kako je kod e36.. Ljudi sta mislite o Pirketu, kako covek radi, jel neko ugradjivao njegove lonce i da li ste zadovoljni ??

ja mislim da je e36 bucniji nego e46 :)

Link to post
Share on other sites

Snaga se testira samo na dinamometru, iliti dyno, ni na jedan nacin se ne moze testirati na dijagnostici. A auto ces lako ubrzati kad skupis para za to, npr agresivne bregaste.. A napisao si takodje da su ti rekli da preko 220 hp nije bezbedno za taj motor. Taj motor bez problema sa fabrickim komponentama izdrzava do 300 hp, preko toga moraju arp srafovi, mls dihtung glave do opet neke granice, posle kovani klipovi i klipnjace i nebo je granica. Sve u svemu imas veoma dobru osnovu, lako ces postici vecu snagu, samo pare i volja.

Link to post
Share on other sites

Snaga se testira samo na dinamometru, iliti dyno, ni na jedan nacin se ne moze testirati na dijagnostici. A auto ces lako ubrzati kad skupis para za to, npr agresivne bregaste.. A napisao si takodje da su ti rekli da preko 220 hp nije bezbedno za taj motor. Taj motor bez problema sa fabrickim komponentama izdrzava do 300 hp, preko toga moraju arp srafovi, mls dihtung glave do opet neke granice, posle kovani klipovi i klipnjace i nebo je granica. Sve u svemu imas veoma dobru osnovu, lako ces postici vecu snagu, samo pare i volja.

hvala :) kazem ne razumem se toliko u te stvari oko cipovanja itd samo kazem da ono sto su mi rekli :) a znam i u to sam siguran (uverio sam se) da ne ide kao 325 sa 192 konja ima mnogo bolje ubrzanje i brzi je :) vidim da se iskusan u tome i svaki savet mi je dobro doso :)

Link to post
Share on other sites

posto vidim da batica ne vidi sta se pise ovde ja cu da kazem koju. taj auto je bio u tip top stanju jedino kod batice i kod mene. svi ovi drugi sto su ga arcili nisu imali pojima sta je to BMW. nego samo gas. originalni cip iz tog auta je napravio gecrk, pre par godina . bio je cipovan u svajcarskoj na 204ks , blokada je bila pomerena na 7300rpm. kad ga je bata uzo sa carine kod njega je auto doso sa tim chipom. a kada mu je crko , neki elektronicar mu je napravio 5 ili 6 kopija tog cipa. e sad ako je cip jos uvek na autu lako ces da proveris ,dok je bio kod mene blokada je bila u 7300rpm . das gas u patos i vidis..... :e30:

pozdrav auto je prva liga

fali malo paznje da bude kao pre

Link to post
Share on other sites

i radi se o tome sto necu da se nastavljam, nemam nameru da zapocnem online svadju. A i dalje stojim iza svega sto sam prethodno rekao. Dyno bar u Srbiji ima i nije skup. Neka dokaze da gresim, bar ce kopije cipa isprodavati munjevitom brzinom ako dokaze.

Link to post
Share on other sites

Brate posle svih tih prica tvojih drugara odes na dyno test i vidis sta je realnost i smoris se, jer i tih 192hp tesko da su tu posle te kilometraze koju ima i naseg goriva... Okacis ovde sliku rezultata i cao zdravo, ne vredi ovo ubedjivanje..

Link to post
Share on other sites