Recommended Posts

  • Replies 425
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Druze, u ovlascenom servisu ili u AMSS kad odes, oni ti prvo pregledaju da li je sve na svom mestu, i pregledaju brojeve na isparivacu i na boci... Ako je sve u redu, onda tek slikaju... Ali 98% svi sad prolaze. Jer ni AMSS vise nema posla kao pre.

Pozdrav

Hvala

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...
  • 1 month later...

Imam ugradjen i atestiran gasni uredjaj 2006-te,koji je tih godina izdat na 10 godina!Cujem da je pre neki dan stupila neka uredba da moram na atest?Blizi mi se registracija pa da znam...

Link to post
Share on other sites

Moraces da ga atestiras opet, jer su retroaktivno spustili atest na 5 godina. Nemoj da te zavara sto pise da vazi 10 godina, jer ovo je Srbija, pa je moguce da neko ponisti vaznost dokumenta pre nego sto istekne.

Zato, trci brzo i raspitaj se kod atestiraca sta moras da promenis od creva i ostalih stvari, pa gledaj da atestiras pre nego sto ti istekne registracija. Jer, ako ti istekne registracija, neces moci da mrdnes cak ni do atestnog mesta, jer su ti kola neregistrovana, a kad pomislis da su najveci kreteni na svetu i da ces sam da skines uredjaj i da se vozis na benzin i tako registrujes kola, tek tad sledi iznenadjenje- i za skidanje mora atest, tj. 6000 dinara i potvrda od automehanicarske radionice da je uredjaj ``pravilno`` skinut.

Ludnica.

Link to post
Share on other sites

SVI MORAJU PONOVO NA ATEST,PRIJATELJ ISAO DA REGISTRUJE JUGA ATEST MU VAZI DO 1016 ALI SU GA SA TEHNICKOG POSLALI NA ATEST KAZE MORAJU SVI, MORAO DA ZAMENI MULTIVENTIL JER NEMA EL VENTIL NA SEBI I NEKE CEVI JOS, ATESTIRANJE OPET 6500 DIN

nema veze sto atest nije istekao,kada je pitao da skine uredjaj,jer mu se ne isplati da daje 11000 za novi atest i prepravke,rekli su mu da bi se u saobracajnoj promenilo sa vozilo na benzin-gas na benzin , mora da se plati atest koji kosta 9500 dinara plus zamena saobracajne....strasno,toliko sam revoltiran da nemam reci!

Link to post
Share on other sites

nista, selimo se u kacarevo.

Kacarevo se pise velikim slovom :D

Ma sto se mene tice atestirajte svi ne samo gasne uredjaje nego i presvlake i patosnice,meni ni iz dzepa ni u dzep!!

Zbog takvih ljudi politicari zive u vilama od po 3 miliona evara,i voze kola od 5000 kubika,kome bre punite dzepove??

Neka pisu kazne nema problema,ali sve dok raja cuti i pusta ima da je jebu oni ce da ga uzivaju.

Da sam na mestu ljudi koje je tehnicki pregled vratio da se radi atest, znaci tuzba kao vrata,ko je izdao atest na 10 godina??? tuzba,pa bre dokle vise da karaju ovaj napaceni narod????

Link to post
Share on other sites

vreem je za pokretanje akcije i pisanje direkt u ministarstvo vucicu i dacicu koga bre oni varaju vise...

Link to post
Share on other sites

Boban je apsolutno u pravu, nas bre aka ko kako stigne i nikom nista, a ovamo se lozimo kako smo jako posebni. Treba bre SVI koji imaju plin u kolima da se parkiraj upred skupstinu i pritisak, pritisak, pritisak...jer dosta oni nama dizu pritisak, mogli bi malo i mi njima...

Link to post
Share on other sites

Ja sam se švercovao poslednjih sedam godina bez atesta, tehnički sam prolazio kako sam prolazio.

Kad sam video kolike su kazne uradio sam prepravku i atest. Boca ne sme da stoji na patosu (to je i po starim pravilima važilo)

i po novom creva za sipanje goriva i za motor ne smeju da idu kroz blatobran nego moraju u patos.

To sam platio 7000 dinara + atest 5000. Pre toga sam platio jednu kaznu po starom zobsu zbog atesta 2000 dinara.

Skoro su me zaustavili tražili da otvorim gepek i kad je video bocu tražio mi atest. Sreća ;)

Link to post
Share on other sites

Ovo nije atestiranje nego periodični pregled koji mora da se obavi svakih pet godina i ukoliko se uoči neispravnost otklanja se na licu mesta. Ma za sve će da nadju način da nam otmu pare.

Link to post
Share on other sites

najgore od svega je sto su njima pare najvaznije..

sad ko ima ajnsprica nemoze vise da vozi na klasican plinski uredjaj vec mora strogo da bude sekvent....

a naravno drugari plavi su zaduzeni za provere...a proveravace uveliko....

Link to post
Share on other sites