Recommended Posts

ako se kubikaza poklapa, mozes sta hoces. I jako vazno, za sada se to gleda samo prilikom reatesta ili vadjenja plina, gde gledaju komplet vozilo.

u onoj temi o atestu ima primer sa m10 motorom i o2 sondom.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 425
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja koliko sam shvatio nije problem bmw 320, bio sa m20 ili m50 motorom, ako je motor te kubikaze postojao u tom autu

Problem je recimo bmw 340i, jer to moze odobriti trenutno izgleda samo proizvodjac

problem je oznaka motora ne samo kubikaza... 20 6 s1, s2 itd

cek a sta ce sad biti recimo sa kockama sa m50 i m30 motorima?

dok ne prepisu evropski zakon nece moci da se registruju a kad ga uvedu onda uz atest koji ce biti jebacki tezak za proci...

Nista registrovace se i dalje ako nemaju plin atestiran

ne radi se o plinu nego o tome da te tu najlakse provale. drugar je registrovao vozilo slep sluzbe koje je pravio, dosli su u kontrolu tehnickom, videli predmet, zatvorili tehnicki i njemu ponistili registraciju. tako jednostavno to ide...

Link to post
Share on other sites

Ako,i treba da jebu!!!

NArod kao ovce potrcao da im da pare za atest pre par godina i to sada vise ne vazi.I sto je najgore isti taj narod ponovo trci i ponovo placa vadjenje,reatestiranje ovo ono....Alo bre na kojim su drogama ovi ljudi??!!!

Umesto da niko ne registruje, pa malo da se zatvori Beograd,pa da vidis kako se menja zakon.

Link to post
Share on other sites

Cek sad , ako nema plin ili ako ga izbaci iz auta onda moze da se registruje ili moze samo ako nikad nije imao plin ?

problem je kad im dodjes na reatest,atest onda oni kao brizna drzavna zajednica koja se toliko brine o ovom jadnom narodu daje edukaciju kako ne smes da imas brisace duze u odnosu na fabricke
Link to post
Share on other sites

Cek sad , ako nema plin ili ako ga izbaci iz auta onda moze da se registruje ili moze samo ako nikad nije imao plin ?

ne moze uopste, a da je problem samo u plinu opet ne mozes da ga odstranis jer imas tehnicki neispravan auto koji ne postoji...

ako se kubikaza poklapa, mozes sta hoces

ne moze m50 u kocki da prodje registraciju.

Link to post
Share on other sites

Ako,i treba da jebu!!!

NArod kao ovce potrcao da im da pare za atest pre par godina i to sada vise ne vazi.I sto je najgore isti taj narod ponovo trci i ponovo placa vadjenje,reatestiranje ovo ono....Alo bre na kojim su drogama ovi ljudi??!!!

Umesto da niko ne registruje, pa malo da se zatvori Beograd,pa da vidis kako se menja zakon.

To , tako bi trebalo ... :thumbsup:

Razumeo sam sve u poslednjih nekoliko postova .

Link to post
Share on other sites

Ako,i treba da jebu!!!

NArod kao ovce potrcao da im da pare za atest pre par godina i to sada vise ne vazi.I sto je najgore isti taj narod ponovo trci i ponovo placa vadjenje,reatestiranje ovo ono....Alo bre na kojim su drogama ovi ljudi??!!!

Umesto da niko ne registruje, pa malo da se zatvori Beograd,pa da vidis kako se menja zakon.

Ovo sam vec rekao

Link to post
Share on other sites

cek nema veze kubikaza,ako rekose da ne moze motor koji fabricki nije ugradjivan ,pa ni m50 nikada nije bio u kocki kao ni m30... kao i za gomilu drugih vozila...recimo jugica sa lancia motorima i slicno ,to mi prvo palo na pamet

Prakticno to jos ne znamo, posto meni recimo nisu imali primedbu na tip motora nego samo na netacno upisane podatke o kubikazi

Link to post
Share on other sites

Brkaju se termini i to dovodi do zabune.

Kocka je pravljena sa 1.6,1.8,2.0,2,5.... znaci fabricki je pravljana sa tim kubikazama i oni to imaju u katalogu

Ako imas motor neke od tih kubikaza koje su se ugradjivale, moze, bez obzira na verziju motora.

ne moze 3.0 dizel npr jer kocka nije bila sa tim motorom.

Link to post
Share on other sites

Meni naj zalije one crne e30 sa v8 , ja bi do Nikolica isao da imam taj auto , sta bi dobio ne znam ali ne bih odustao tako lako .

Mislim da nema atestiran plin i da ce se voziti i dalje bez problema.

Link to post
Share on other sites

Najobicnija autodata pokazuje kodove motora za svaki model, ali izgleda da gledaju samo kubikazu

A u pravilniku o ispitivanju vozila, prilog 1 tacka 1.4.3 ugradnja motora drugog tipa istog proizvodjaca se tretira kao prepravka vozila

http://www.abs.gov.rs/doc/propisi/Pravilnik%20o%20ispitivanju%20vozila%208_2012.pdf

Link to post
Share on other sites

Brkaju se termini i to dovodi do zabune.

Kocka je pravljena sa 1.6,1.8,2.0,2,5.... znaci fabricki je pravljana sa tim kubikazama i oni to imaju u katalogu

Ako imas motor neke od tih kubikaza koje su se ugradjivale, moze, bez obzira na verziju motora.

ne moze 3.0 dizel npr jer kocka nije bila sa tim motorom.

E to je to,nema nikakvih problema na tehnickom ako je motor te kubikaze isao u tu karoseriju i tacka.

MAda i ako su vozila naknadno prepravljena tj ubaceni motori koji nisu isli fabricki trebalo bi da za to postoji ustanova koja ce dati atest za tu prepravku,moze ili nemoze da se registruje,a ne da tako nesto zabrane,svuda u svetu se to radi.

Link to post
Share on other sites