Recommended Posts

  • Replies 425
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

u okolini jagodine...

i ovde u okolini pazove na 2 mesta ista prica..

ko da je vazno dali je auspluh sa dve ili sa jednom cevkom.,...dali ima spojler dali je fabricki,dali su felne ove ili one,a kad nemas plin i kad odes na tehnicki auspluh sa dve cevke je nevazan,spojler takodje nevazan,felna koja gpd daje nije vazno samo je vazno za usrano atestiranje ili ti reatestiranje plina...

neznam ko je smislio sve ovo ali taj neko ili vise njih nemaju blage veze sa zivotom...

a verujem da u toj agenciji za saobracaj dobar deo ljudi nema blage veze sa zivotom a kamoli sa plinom...

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Aaaaaaa novi momenti nova sr..a, stigao odgovor od gospode iz amss. Naravno nisu mi odobrili atest zbog auspuha i sto nemama lambda sondu i kontroler. Niti znam kakav ide auspuh a jos manje koja sonda ni da li je u m10 (1.8i) ugradjivana. :moil:

Link to post
Share on other sites

Aaaaaaa novi momenti nova sr..a, stigao odgovor od gospode iz amss. Naravno nisu mi odobrili atest zbog auspuha i sto nemama lambda sondu i kontroler. Niti znam kakav ide auspuh a jos manje koja sonda ni da li je u m10 (1.8i) ugradjivana. :moil:

a sta je sa auspuhom? ne razumem

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

a koja je procedura prilikom registracije? kod mene ubacen plin 2010,vazi do 2015. nesto sam cuo da mora auto u AMSS na neki pregled,to navodno kosta 2000,pod uslovom da ne nadju neku zajebanciju,ako je to ikako moguce. navodno daju potvrdu,pa tek onda na tehnicki. ima li ko iskustva sa tim? i na kraju se svede na pitanje koliko je voznja na plin zaista isplativa??

Link to post
Share on other sites

ko prelazi manje od 10 hiljada godisnje, nije mu isplativo ni auto da ima a opet svi imaju. plin(ili dizel) se isplate kroz velike kilometraze. To svi guraju plin u sve da bi, kada stanu na pumpu mogli da sipaju za 500 dinara, je druga stvar, niko nije uzeo papir, olovku i sabrao se, da vidi gde je kroz planirani period u kom ce auto biti kod njega.

svaki narod ima vlast(drzavu) kakvu i zasluzuje.

Link to post
Share on other sites

Ja sam stavio na papir, i ispadne da plin se najvise isplati u autu koji malo trosi benzina, jer se sa tim autom najvise i voza.. Ali opet ni u drugi auto, manji od sedmice nisam stavio plin zbog prostora.. Ali, po meni jedino u jugice, korsice i slicno(sve do 1.2) se isplati plin. Sta ce meni u sedmici, da mi potrosi 1200din plina i 3l benzina(450din) kad sa tim parama na cist benzin tucem 100km a gde je sve ostalo. U sm atest se lepo prolazi, ako neko ima problema a da nije daleko moze da dodje ovde i ako je oko plina sve ispravno moze da prodje, ne smetaju spojleri itd itd

Link to post
Share on other sites

he he,vec sam dobio ponudu od drugara da radim tehnicki u SM. ja sam na zalost,uzeo auto sa atestiranim djubretom. nit da ga vadim,nid da vozim,kako god da okrenes,gujsca je pozadi. a matematika je prosta,da nema plina,isto bi me kostala voznja na benz,jos bih ustedeo zivaca pogubljenih oko stelovanja,deto klapni,protokomera i ostalih govana. da nisu uveli jebadu oko vadjenja uredjaja,u dunav bi ga bacio i mrs u Crno more!!

Link to post
Share on other sites

imate male oglase i private poruke pa trgujte.

nego, evo nesto iz amss:

Uslovi da vozilo dodje na atest:

-da bude u voznom stanju,

-da nema polupana stakla, farove, migavce, limariju itd,

-ako ima kuku – kuka mora biti homologovana ili mora imati atest (ako je skida - skida je celu(da se ne vidi!) ,

-ako ima folije mora imati atest za njih ( i prednje i zadnje),

-ako ima rolbarove, bulbarove – moraju imati atest,

-krovni nosac – samo originalan,

-pik-ap-ovi bez dodatnih nosača,

-diode, dodatne stop lampe i dodatna svetla – samo ako imaju atest,

-ne sme da gori check engine, abs ,air bag i sl,

-ne sme vozilo da bude bez pojaseva, naslona za glavu, ručica za prozor, retrovizora i sl. – tamo gde su isti predvidjeni,

-prepravljane usisne grane, auspusi i sl. – nikako,

-vozilo mora da ima gasa...

Ovo je konkretno za novi sad. Gotovo sigurno jos uvek moze da se uradi atest i reatest gasnog uredjaja bez da gledaju ovo sa spiska ali i to je pitanje dokle. Navodno je 20tak tehnickih pregleda vec zatvoreno jer se nisu pridrzavali pravila.

Link to post
Share on other sites