Recommended Posts

Imam problem sa kompjuterom, imam M5 3.6, pokazuje mi na bord ENGINE OIL LOW, merio sam i ujutru i kad sam ga vozio, ostavio da odstoji 10min i izmerio, isto stoji izmedju min i max, ulje je zuckasto kao zejtin, e sad me zanima, da li je to problem do kompa, greska neka ili moram da menjam ulje? A lik od koga sam kupio auto menjao mu je ulje ne znam tacno kad, i rekao mi je da mogu a i ne moram da ga zamenim, a auto je stajao dugo

Link to post
Share on other sites

Svako motorno ulje koliko god kvalitetno bilo posle nekog vremenskog perioda gubi svojstva. Mislim da je godinu dana rok upotrebe od datuma proizvodnje i da posle toga vise nije to to. To vam je info sa Tehnoloskog fakulteta, od neke cure koja je bas zavrsila smer vezan za derivate.

Link to post
Share on other sites

Proveri po autodati koliko ulja ide u taj motor,kupi pravo ulje i zameni,i videces gde je na meracu.Ako i dalje prijavljuje da nemas ulje a na meracu ne mrda zabole te bas,mozda je pobrljavio taj senzor u karteru.

Link to post
Share on other sites

da, ali na bordu mi ne pokazuje stalno...Evo npr bio sam juce u selo, lagana voznja, uzivanje, nista silovanje itd, i pocelo je da mi pokazuje samo kad palim auto i odma se izgubi, a prvo pise "ENGINE OIL LOW+" i posle par sekundi "OWNER'S HANDBOOK" i posle par sekundi se sve izgubi...I evo sada sam ustao i dao kontakt, ne pise nista...U svakom slucaju, necu da ga vozim dok ne zamenim ulje..Hvala ljudiii

Link to post
Share on other sites

fali ti ulja, dospi malo, mislim da se taj senzor pali, kad mu nedostaje oko 400g, kod mene na 525i m50 je tako, upali engine oil low, sipam tako oko 400 g, i vise ne pali upozorenje, nek ti ulje bude ne meracu na gornjoj granici kod max,

a kad sipas ulje, i nastavi da pali idalje, onda je senzor sjeban, i najdi na otpadu drugi, ako uspes, ili probaj da taj ocistis

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Raspitao sam se, nasao sam BMW-ovo ulje 10w40...E sad, rekao mi je covek od koga sam kupio auto za Motul 300V 10w40, ovde kod mene u kraju ga nema, ima neko Motul 300V 10w40 kosta 2100din 4L, a cuo sam da je nemoguce toliko da je jeftino ispada 500din L, a kao cuo sam da kosta 2000din 1L, i sad ne znam, zbunjen sam, iznerviracu se i sipacu ovo BMW-ovo ulje 10w40 ne znam ni ja vise....

Link to post
Share on other sites