e46 lampica akumulatora gori


Recommended Posts

Skoro sam uzeo e46 325ci i uzeo sam ga sa upaljenom lampicom akumulatora koja se nikako ne gasi, znaci gori konstantno (cak i na visokim obrtajima). Momak od koga sam ga kupio mi kaze da je nesto radjeno oko alternatora i da je to od tad tako. Pre trgovine unimerom smo proverili sta kazu cifre, jer cifre ne lazu. Salu na stranu, ugasen akumulator pokazuje 12,5V kad se upale potrosaci pada sto je i logicno. Upaljen na leru pokazuje 13,9-14V sa potrosacima 13,5-13,6 kad je pod gasom pokazuje preko 14 bez potrosaca. Akumulator nije nov ali je ok. Hladan pali na cvoger bukvalno. Pre neki dan sam dotezao rucnu i upalio radio da svirucka i radio je tako nekih sat vremena i posle toga upalio bez problema. Zvao sam jednog elektricara (druga od mog druga) koji mi je rekao da je to regler i da ga doteram da zameni, a regler kosta preko 14.000 plus ruke (tako on kaze). Za malo vise para mislim da moze da se uzme ceo remontovan alternator, al dobro. Naravno da nisam oterao auto (jos), ali zelim da resim problem jer ako stvarno bude neki veci kvar necu znati. Interesuje me da li neko od vas zna o cemu se radi ili je imao neki slican problem. I da, mislim da je na njemu Valeo od 120A ali moram jos da proverim.

Link to post
Share on other sites

Zaboravio sam da kazem da dijagnostika nista ne pokazuje, da sam probao sa drugim akumulatorom i da pokazuje isto i da sam probao preko noci da skinem klemne i opet sve isto :/

Link to post
Share on other sites

Moras da resis to. Ovoj alfi sto je vozim je neko za trajno resio tu lampicu (nikad mi ne gori, ni kad dam kontakt) i auto me ostavio na ulazu u Bg kad mi je najvise trebao. Bitna lampica ako mene pitas.

Link to post
Share on other sites

Moras da resis to. Ovoj alfi sto je vozim je neko za trajno resio tu lampicu (nikad mi ne gori, ni kad dam kontakt) i auto me ostavio na ulazu u Bg kad mi je najvise trebao. Bitna lampica ako mene pitas.

Znam da je bitna, zato i zelim da resim to pogotovo sto ide i vodena pumpa preko tog kaisa pa se ne bih bas mnogo igrao sa tim, ali ne bih da bacam pare na majstore koji imam utisak da zele da te oderu cim cuju da vozis bmw.

Link to post
Share on other sites

Ja imam isti problem sa e46 320d.Kod mene nije regler u pitanju nego stator od alternatora.Na jednoj namotaju imam kratak spoj.Juce sam narucio drugi stator za 65 eur pa cemo sklapiti i videti rezultat.

Link to post
Share on other sites

Ja imam isti problem sa e46 320d.Kod mene nije regler u pitanju nego stator od alternatora.Na jednoj namotaju imam kratak spoj.Juce sam narucio drugi stator za 65 eur pa cemo sklapiti i videti rezultat.

Javi sta si uradio da znam da li da se sad upustam u investiciju ili da pricekam jos malo.

Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...

320d e46 isto u pitanju nije paljen i vozen desetak dana, i danas mi upali lampocu akumulatora nakon malo vise od 10km ugasi je ali vozio sam bez svetla, relacija 15km pri povratku opet pali ali je nije gasio, posle udjem u bord kompjuter i pokazuje isti napon i na kontaktu i kad je upaljen 11.2 tako nesto nisam siguran i uopste ne dize ni pri vecim obrtajima, mozda je neko imao slican problem ili da zna sta bi moglo biti.

Unapred hvala, pozdrav!

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Ivica92 said:

320d e46 isto u pitanju nije paljen i vozen desetak dana, i danas mi upali lampocu akumulatora nakon malo vise od 10km ugasi je ali vozio sam bez svetla, relacija 15km pri povratku opet pali ali je nije gasio, posle udjem u bord kompjuter i pokazuje isti napon i na kontaktu i kad je upaljen 11.2 tako nesto nisam siguran i uopste ne dize ni pri vecim obrtajima, mozda je neko imao slican problem ili da zna sta bi moglo biti.

Unapred hvala, pozdrav!

Crko alternator.

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...