Recommended Posts

Pozdrav jel neko mozda koristio ovaj KIT ili mozda ima kakvo misljenje,Planiram da ga narucim malo posle nove God.....Pakuje se M5 replica motor je 520i M54 :) cilj je dici ga na oko 250KS (vozio bi se svaki dan),kad sam kupovao e60 nisam mogao nijedan naci 530i a ni 525i u dobrom stanju tako da sta je tu je(morao je biti benzinac) .. :) ako ima neko,nekih predloga ili neka druga turbinica da se upakuje na M54 motor neka se javi ili neka mi pusti pm hvalaa :)

http://www.laurent-motors.com/en/turbo-kit/174-kit-turbo-bmw-standard-20l-a-30l-24s.html

Link to post
Share on other sites

Ne bih se ja.mlatio sa tim, ako ti treba snage, a hoces odrzivo resenje 4.4 V8 je idealan, ako ti je to malo spremi mnogo novca za prepravku na turbo.

Mislim da je covek u pravu. Plus jedan za ovaj predlog.

Link to post
Share on other sites

Haha kompletan turbo kit za 900 evra. Radi ti stroker 3.0 od toga ako imas taj novac i to je to, bices prezadovoljan i snage blizu te cifre, cak i manje potrosnje nego da budzis kojekakav turbo.

Za turbo igru ti treba mnogo novca, ne misli o tome ako nisi spreman da platis jos toliko koliko si auto platio.

Link to post
Share on other sites

dobra ideja idealna ,jel znas nekog ko bi mogao to da odradi kako valja , jel bi istrpeo moj menjac, znaci trebao bi da nadjem radilicu, klipove i klipnjace, i moja glava na obradu ,jel ima jos nesto delova od bitnijih delova?? .....

Link to post
Share on other sites

Neznam ko radi hilznovanje m54 motora,do sada nije nikome uspelo da radi duze vreme a da ne zajebava,taj m54 kad ode u bloku to se baci.Ako si mislio samo da upakujes 3,0 u njega nece moci jer bez obzira sto je 2,2 on i dalje ima 80mm precnik klipa kao i 2,0.

Jedina sigutna varijanta je drugi motor,mozda to neko i moze da uradi ali ja neznam takvog ovde i ako moze osecam da kosta kao 3 motora.

Link to post
Share on other sites

Nisam znao da je m54 toliki problem za busenje na 84mm, ali dobro. Eventualno onda moze da pravi neku kombinaciju sa njegovim klipovima, radilicom od 3.0 i klipnjacama od 3.0, pa da mu izadje oko 2.7-2.8 stroker, da ne racunam koliko tacno. Ako su klipovi previsoki da se skine vrh koliko treba. Dobice poprilicno momenta vise zbog dosta duzeg hoda radilice. Nisam to radio dajem samo predlog sta bi trebalo da moze. Svakako je razumnija ideja nego turbo. I rekao sam priblizno, ne mora 250, dosta je da se oseca kao da je 250 hp :D.

Ako ubaci 3.0 blok mora da kuca brojeve ili da ga carini, radi kojekakvu papirologiju i prebaci auto na 3.0 pa placa skupu reg.

Link to post
Share on other sites