Recommended Posts

Kao sto naslov kaze, imam ogroman problem potrosnje. Bez preterivanja, potrosnja je izmedju 20 i 30 litara i ne mogu da se naplacam goriva. U motoru sam zamenio sve sto sam mogao, tipa kablovi, svecice itd, cistio dizne dva puta.

Da ne duzim pricu posto nije kratka, ima li neki senzon ili sta god koji regulise potrosnju goriva? U pitanju je kocka 86 godiste, 2.0 motor, 125ks. Radi se o potrosnji benzina, nema plin.

Hvala unapred.

Link to post
Share on other sites

plavi davac sam zamenio novim, i kaze mi majstor gde sam bio da mozda davac nije za 2.0 motor pa i dalje daje lazne podatke motoru?!? protokomer sam menjao jer je stari zakucao od plina. ne znam sta sve nisam radio.

Link to post
Share on other sites

kada se ugreje ide dobro, dok je hladan raspada se xD ali u svakom trenutku, hladan ili vruc, trosi previse goriva. smrdi zivo gorivo. nekada ume da se desi da nece da upali jer presisa ali to je jednom u par meseci. i onda samo proradi :/

Link to post
Share on other sites

Ja bih rekao da je protokomer u problemu... Ako imas nekoga ko ima isti auto a da mu je ispravan protokomer (mada tesko) samo ih prebaci da vidis ima li neke razlike...

Link to post
Share on other sites

Imam ja 2.0 protokomer, cackan nesto malo by zoranm, dam ti ga za dzabe koj ce mi k***c. Ispravan je moze da posluzi.

druze bio bih ti zahvalan, barem da ga probam. ako nista drugo. imam ja "novi" koji je u autu i imam stari gde se klapna malo pokrivila od detonacije. majstor gde sam isao da teram auto kaze da mozda moze da od dva sastavi jedan da radi.

Link to post
Share on other sites

I ja sam mislio da mi je protokomer, kad ono curi gorivo... Pogledaj kako ti dihtuje pumpa/plovak ispod sedista, pogledaj i na filteru goriva kako ti stoji crevo, i kod fuel rail (nznm kako je na srpskom), pogledaj regulator pritiska isto na "rail-u"... Nekad bude takva sitnica a ne primetis... Pa kad sve to radis proveri i dizne.

Link to post
Share on other sites

pumpa je spoljna, menjana je i to je okej, ne curi. dizne sam skoro cistio opet, lepo rade. promenio sam regulator pritiska goriva, stari je pustao gorivo, ovaj je dobar. gledam motor, suvo je svuda. samo mu nesto govori da naliva gorivo.

Link to post
Share on other sites

Proveri da nije propisala sauh dizna tj ona na koju ide crevo sa povrata benzina stoji na usisu plave je boje,i isto tako proveri da li je povrat benzina ok,kad skines crevo sa te dizne stavi ga u neku flasu i upali auto da vidis kako ce da radi.

Link to post
Share on other sites

to vec ne znam da uradim. :/ radjen je neki bajpas zbog plina (to je stari vlasnik uradio) i sad nemam sauh kada palim auto. hteo sam da proverim taj povrat i sve to ali ne znam kako sve to izgleda.

Link to post
Share on other sites