Recommended Posts

da ne otvaram novu temu...

blokiro sam visko ali temp ista za debljinu kazaljke preko sredine oi ne mice se pali grijanje u nutra da rasteretim al nista sad i visko blokiran ista stvar.

zamjenjena cijela rashladna tekucina i ista stavr i ozracen 5 puta.ak nisam dosad 2l sam kroz sisicu izbacio.

gornje crijevo mi je toplo vruce a donje koje ide do termostata mlako. i njega sam rastavio misleci da je on se zablokiro al nista sve ok.

inace mijenjane sve brtve glave itd cjeli motor bio rastavljen i plin novi ugradjen i sve napravljeno brdo stavri imam ga 4mj i od onda samo ulaganja duzan i bogu i vragu a nikako da radi normalno mracim polako najradije bi ga zapalilo al onda izadjem van pogledam ga i jbg dam jos jednu priliku:)

Link to post
Share on other sites

Pa ne valja ti termostat, skini ga skroz, pa probaj tako da vozis i da vidis gde ce da stoji temperatura.

Mada, ako UVEK stoji za debljinu kazaljke preko, nije to razlog za veliku zabrinutost, mozda ti merac ima odstupanje.

Link to post
Share on other sites

Nemoj slucajno da skidas termostat i tako da vozis. Zameni ga! nije skup. A ako ga skines pokazivace ti da je hladan ali onda ne stize da se ohlati rashladna tecnost. Zato sto nema sta da je zadrzi u hladjaku i onda pumpa samo vrti vrelu tecnost kroz sistem. I nemoj nikada da se vodis onom to je visak!!!

Da je visak nebi ga bmw tu stavio ili bi se auto zvao YUGO

Link to post
Share on other sites

jel moguce da je termostat bio sam ga rastavio pregledo cinio mi se ok tem je stalna za debljinu kazaljke od sredine. tako je bila i skroz dok nisam blokiro visko

a i sad je tako. crijeva su meka a sad jel oba trebaju biti vruca jedno hladnije toplije ?

Link to post
Share on other sites

Hm...ja ne kazem da treba da vozi stalno bez termostata, vec da ga skine da bi utvrdio da li je problem do njega ili do neceg drugog......a cim su ti creva razlicite temperature,sve ukazujuje da termostat nije dobar

Link to post
Share on other sites

Ja bi se rešio blokiranog viska što pre, jer se može lako dogoditi odvijanje kod naglog oduzimanja gasa, a onda sve to lepo ode u hladnjak i eto nove radosti.

P.S.

Za svaki slučaj ne nosi sa sobom šibice i upaljače, jer iskušenje zna da bude jako!

Link to post
Share on other sites

Sto se tice termostata bio kod majstora kaze u redu je kao ono gornje mora bit toplije a kad termostat otvori onda i donje treba bit vruce.

Inace se nist ne pregrijava tem je konstantna ali za debljinu kazaljke od sred.

Link to post
Share on other sites

kod mene tokom leta stalno ....

Link to post
Share on other sites

tokom leta 50% na sredini,50% milimetar preko, malo jaci gas i visko odradi svoje,pa se kazaljka vrati na podne.zimi je tacno na 12 ili milimetar ispred.

Link to post
Share on other sites

hvala na ponudi ali uspio sam rijesit kupljeno u bmw centru zadnji:)

pa su mi poslali busom.

kazaljka isto za debljinu stoji ko i prije cini mi se da sve sljaka jedino ko da mi malo vodu gubi mozda deci na 300km nigdje ne curi ne koliko sam vidio ne mijesa ulje i vodu jel moguce da ispari? jos cu malo nadgledat da budem sigurniji

dolaze neki moji drugari krajem nedelje u osijek pa mogu da ti donesu
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

eh, mene isto muci temperatura... od skoro sam vlasnik E30, kod mene temperatura varira od polovine do prve sledece crte. Znam da to nije bas normalno, ali nisam siguran do cega je problem. Na otvorenom putu temp se vrati na sredinu, ali cim stanem i auto radi na leru opet skoci nenormalno sam o sto ne udje u crveno. Naravo da vodim racuna da se to ne desava, ali opet to se mora srediti. Visko mi je najsumnjiviji, gledao sam kako vrti kad je tako vruc i kako kad je hladan i nevidim neku razliku. Koliki je posao promeniti visko? Mislim da to uradim sam ako nije veliki problem.

Link to post
Share on other sites
Pa blokiraj ga da vidis kako ce onda da se ponasa, ako je sve ok, onda ga menjaj, ako je isto, trazi problem na drugom mestu

Jel ima neki oproban recept da se to blokira, da ne izmisljam toplu vodu?

Link to post
Share on other sites

Ja ne bih blokirao visko, on ume da napravi havariju ako je neispravan...

Imas li klimu i ventilator klime ispred hladnjaka? On moze da pomogne hladjenju.

Merac temperature rashladne tecnosti u BMW-u nije tacan... Napravljen je da se uvek drzi sredine, cak i kada se motor blago pregreva... Za tebe i sve one koje brine temperatura, predlog je ugradnja boljeg meraca koji registruje promene temperature motora.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

zavrti ga rukom dok je auto ugasen, ako radi stace odmah, ako ne radi nastavice da se vrti. Zamena nije veliki posao.

Link to post
Share on other sites