Recommended Posts

izneverio me akumulator ( naravno kad se uopste nisam nadao ), pa sam hitno morao da nabavim drugi, tako da nisam imao vremena da razmisljam sta da uzmem, pa mi je kum doneo - TOPLA - 66 amper/h, stavili i teraj dalje.

kakvo je vase misljenje - sta valja a sta ne i ima li neko iskustva sa ovim akumulatorom?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 133
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Topla je odlican akumulator...Slobodno uzimaj novi i stavljaj!Ne kazem da su Varta ili Bosh losi ali u odnosu na cenu mislim da je Topla vise nego dobra!!!!Moje iskustvo sa njim je ok dok za Black Hors ne mogu tako nesto da kazem. :)

Link to post
Share on other sites

j***m li ga meni sve to isto ... cepam vec godinama black horse .... i nije lose

Link to post
Share on other sites

Kada sam menjao aku. trebao mi je hitno a jedini koji je bio u tom trenutku dostupan je black horse. Auto nije hteo da upali, a da ne idem do BG-a za Bosch, kupio sam odmah ovaj navedeni. Doduse uzeo sam veci nego sto mi treba i radi super.

U sustini sve je to slicno, a nekad ako naletis na dobar primerak, najlosija marka aku. ce se pokazati bolje od najpoznatije, tako da nemas razloga da lupas glavu.

Link to post
Share on other sites

Ja taj nisam koristio do sada. Ali mogu da kazem za Black Horse da je tesko sranje!! I nemam reci koje je to govno. I to sam uvek uzimao 72 i nije se nikako pokazao. Sada koristim Bosch. Ali kod nas je problemnaci original. Zato ljudi nekad imaju losa iskustva sa vartom i bosch-om. Obicno nisu pravi. Ja sae nadam da sam zabo pravi.

Link to post
Share on other sites
ma kakve pare. bio sam nervozan, a ko tad da me pita za kesh. sala naravno - kum je kum - bice to po nabavnoj ceni naravno.

Pa sta se onda brines. Za cenu jednog bosch-a dobices dva nova, a oni ce ti nadziveti bosch.

Link to post
Share on other sites

savet sakupis sve svoje stare akomulatore odes u blek hors na rudu tj poslednja okretnica tramvaja p[a malo napred kod sljukine pumpe preko puta

das tvoje stae donijes nekih 2000 dinara i doplatis za njuhovu 99a

sine leti kakavo snazno verglanje itd

Link to post
Share on other sites

ja sam na staroma autu imao neku crnu vartu i jako sam razocaran,akumulator nema snage ni malo,znaci malo duze verglanje nema sanse da upali,nosio ga i u servis na reklamaciju i ne priznaju kazu da je accu dobar

a za vreme dok je bio na servisu koristio sam caletov sa fice black horse koji je verglao kao lud....

bosch je odlican ako se nadje orginal,ali dosta akumulatora je iz autonene koji su jako dugo stajali,a kada je ona zatvorena mnogi su dosli do njih po smesnoj ceni i jos se prodaju ,i moja bivsa firma je dobila u nekoj kompenzaciji 10-ak komada i samo 2 od njih su radila godinu dana....

Link to post
Share on other sites

kakao hoces tvoj je izbor ja od kada sam taj akomulator od 99ampera stavio progledao mi je auto nemama problema

a stare nosis da nebi p;atio 100 jevreja taj od 99ampera nego 5ili 6 soma

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

ja na oba auta i na oba kamiona imam blek hors i super su .u zadnjih nekoliko godina koristim samo njih i ni jedan me nije razocarao.ne znam sta imate toliko protiv blek horsa?za nase uslove je odlican, a i jeftinije se servisira od akumulatora sa gelom i ne kopira se .kod nas ako kupis neki strani neznas da li je original ili ne posto nasi trgovci uvoze svasta.sta da kazem kopiraju i mineralnu vodu,a kamo li autodelove.

Link to post
Share on other sites

Imam 7 kombija, pikapa i dva putnicka automobila i mogu vam reci da sam se izmenjao akumulatora kolko hocete i uvek sam imao problem sa cuvenim Crna Kobila,ni MonBatt nije mnogo bolji a u zadnje vreme kupujem Varta akumulatore i prilicno sam zadovoljan.Na mom autu je Bosch fabricki i on je extra.

Link to post
Share on other sites

mogu samo da kazem da imam Black Horse vec 4 godine i extra mi je

a mislim da mnogo zavisi i od auta

mog druga je zezala nesto struja i stalno mu je praznio akulmulator, tako da je Black Horse kod njega crko posle 1 god

Link to post
Share on other sites

Eto vidis a vazi za jednog od boljih... meni sluzi vec ihaha bez problema....

Link to post
Share on other sites
ja na oba auta i na oba kamiona imam blek hors i super su .u zadnjih nekoliko godina koristim samo njih i ni jedan me nije razocarao.ne znam sta imate toliko protiv blek horsa?za nase uslove je odlican, a i jeftinije se servisira od akumulatora sa gelom i ne kopira se .kod nas ako kupis neki strani neznas da li je original ili ne posto nasi trgovci uvoze svasta.sta da kazem kopiraju i mineralnu vodu,a kamo li autodelove.

:spiteful: Ova ti je dobra ''Ne kopira se'' To je najcesce falsifikovani akumulator kod nas. Bas sam o tome gledao na tv-u.

I znam brdo ljudi da su vracali na garanciju te nase sto rece covek crne kobile. Ili ti bolje CRNE RAGE. Svi ga hvale kao dobar je.. Samo zato sto najmanje kosta i ima ga svuda.

Ako ja za 5god u jednim kolima pomenim 4 akumulatora i tek poslednji je bosch i jos uvek traje. I brat u drugim kolima za 3 god 2 komada. I imam jos brdo primera.

E onda tu nesto gadno nije u redu.

Link to post
Share on other sites

kazes gledao si na tv-u.nije valjda da im sve verujes?oni rade kako im ko plati.kazem da sam i na autu i na kamionima kupio somborske.mislis da bi stavio na kamion svasta pa da se zezam po putu ako nesto crkne.kamioni mi svaki dan rade i nisam primetio nikakvih problema sa akumulatorima vec nekoliko godina.kada sam pre nekoliko godina kupio nov kamion originalan je bio varta nije potrajao ni dve godine

Link to post
Share on other sites