Izgoreo mi je auto


Recommended Posts

Brate, citam i ne verujem. Ja bih poludeo:( Ne znam sta je izazvalo pozar, plin ili benzin, ali plin ja nikako ne mogu da svarim, makar ga ugradio i sam Tesla. Ostajem pri benzinu, jeste skupo, ali sta je tu je.

Ako me secanje ne vara, znam koliko si stvari prodavao, menjao, jurio i koliko si para ulozio da bi ga sredio, i da se ovo desi i to par dana pred rodjendan! Strasno:(

Link to post
Share on other sites
  • Replies 175
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Najvaznije da si ti ziv i zdrav,sve ostalo je manje bitno.Mnogo mi je krivo i prosto ne znam sta da ti kazem.Mislim da bi bilo najbolje da uzmes drugi motor,jer mislim da ce te skuplje izaci svi ti delovi i ruke nekog majstora nego kupovina drugog motora i ubacivanje,sad polako sedi,baci sve na papir,zovi majstore,prodavnice delova,oglase gledaj za drugi motor,napravi racunicu i vidi sta ti se najvise isplati...u svakom slucaju,slavi taj dan kao novi rodjenda,najbitnije je da si dobro...pozdrav i srecno

Link to post
Share on other sites

e jbg sta da ti kazem ...i meni se jednom desilo sa jednim kršem samo sto sam ga ja pustio da izgori i gurnuo u šanac ...

ako treba neki stranac javi pa da trazimo...pa posle polako pakuj.

Link to post
Share on other sites

Druze mnogo mi je zao iskreno,sredice se,a ovi sto kukaju za plin samo da ih pitam sta ce pre procureti ,benzin iz trulog creva starog 20godina ili plin iz bakarne cevi stare par godina.Najlakse je okriviti plin zato sto se ljudi plase,a bezbedniji je od benzina.Znam stotine auta koji su se zapalili zbog prskanja creva a isti nisu imali plinski uredjaj,tako da slobodno nemojte da varite plin ali nemojte da pricate gluposti

Link to post
Share on other sites

I jutros sam se setio jos necega mozda bitnog

Kad smo ugasili auto (plamen) pozicija i muzika u autu je jos radila!!!

tek smo posle skinuli kleme.akumulator je potpuno istopljen.

to mozda znaci da je instalacija struje opstala.

Kutija sa osiguracima je cela.

Visko se okrece nije ostecen

hladnjak ceo *samo malo (tanko crevo) veoma malo izgorelo

Razvodna kapa cela prsla sa sve kablovima

sva creva koja idu u motor i kablici na njima isto.

slika987iq8.th.jpgthpix.gif

Link to post
Share on other sites

slika988si8.th.jpgthpix.gif

Izvinite ako smaram ili bilo sta ali mozda ovo moje lose iskustvo nekome

moze da pomogne , ili sta vec.

Cekam mastora da dodje da pogleda pa da mi kaze sta mi je ciniti

to je covek koji u Palanci glasi za najboljeg/najskupljeg u gradu.

ali covek stvarno radi posao.Elem dobar mi je prijatelj pa se nadam

da se mozemo dogovoriti i oko kinte i svega.

E sad najveci me strah sta ako ne zna? ili prosto prevelik posao pa nece

da se cima :D

U sv.sl. javljam sta se dogadja,

p.s. Hvala svima na podrsci i ponudama za pomoc

inbox mi je bez malo pun.

Ako mi nesto bude trebalo obraticu se naravno.

Jos jednom hvala svima.

Link to post
Share on other sites
Bobane

mislim da ce se svi sloziti sta god bude trebalo zovi bicemo na raspolaganju

Nije tako strasno kao sto izgleda.

Samo polako i srecu pri radu zelim.

Link to post
Share on other sites

Soooory mala greška.Mislio sam da se ispod haube nalazi m20motor{M40}.

E ovako 1. Vidi koji je razloga nastanka ove vatrene stihije!

2.Gledajući slike vidim da je požar buknuo negde izmedju 1-2 cilindra{gledajući odokativno :D }

slika988si8ru9.jpg

Na kom pognskom gorivu si bio kada se desilo ovo šta se desilo??

Tu ima naravno dva razloga:

1.Plin ... 2.benzin

Naime koj sitem{uredjaj za LPG koristiš?}Dali skvencionalni ili vakumski{vrlo moguće jer su oni mahom ugradjivani zbog nize cene}.

Princip rada vakumskog sistema za LPG radi tako sto LPG pod pritiskom uvlači u usisnu granu.

Stvar je u tome što moze doći do detonacija u usisnoj grani

Uzork detonacija u usisnoj grani moze biti iz razloga da je bila siromašna smeša u usisnoj grani ako je pravilno izabrana oprema za taj motor ili mozda razlog je nedostatak LPG u trenutku naglog pritiskanja pedale gasa. Mozda ovo više zvuči na neku priču o LPG simtemima{jer detonacija nastaje u usisnoj grani}.,Ali ne isklučuje se mogućnost

Slazem se sa Hermes-om da je benzin ima veći udeo krivice{mozda},ali se neslazem sa tim što je rekao da 'citiram" Plin gori tek kad se u TACNO odredjenom odnosu pomesa sa vazduhom.To je istina! ali po sistemu rada vakumskog sitema za LPG ne isključuje se mogućnost.

Link to post
Share on other sites

Pa na plinu sam se dovezao do pumpe,kada sam sipao benz krenuo sam

jer mi uredjaj na nekih 3000 obrtaja prebaci na plin sam. ali posto sam bio

extra tanak sa plinom ukljucio sam na benzin i posle 30 tak sek to se desilo

e sad ovo gde je zaokruzeno crvenim ima sisice na koje idu creva , sve sem

prvog s leva gledajuci sa slike stoje a prvo nema ? znaci da je mozda popustila

shelna i poceo da benz prska po razvodnoj kapi ili tako nekako jer je ta strana

vise nagorela a ove crne kapljice posvuda su od izolacije na haubi dosta sam skinuo.

Posto mi majstor nije stigao danas, da pitam nesto,stavio bih drugi akumullator cisto

da proverim struju tipa svetla brisaci itd da znam dal je otisla cela instalacija a mislim

da nije, smem li to?

Ali sva creva ce definitivno morati da se menjaju jer kao sto sam rekao pretvorila su se

u pepeo . mislim da je alternator ceo kais onaj isto stoji ne ostecen .. Gde se nalazi glavno

crevo za dovod goriva?

Link to post
Share on other sites

to znaci i promenu cele instalacije....tj. skoro cele.... pod haubom sve...

Link to post
Share on other sites

u svakom slucaju najbolje je da prvo sve to sto je izgorelo lepo ocistis i operes pa da krenes od instalacije,najbolje bi bilo da zamenis instalaciju,mada ako se razumes malo u struzu,mozes lepo zameniti delove ostecenog kabla a na spojevima umesto izolir trake najbolje koristiti termo buzir,kada spojis zicu,navuces buzir na ogoljeni de,zagrejes upaljacem i spoj je dobro zasticen i od vlage i kulturno izgleda,mada ako se ne razumes onda trazi elektricara....

Link to post
Share on other sites
u svakom slucaju najbolje je da prvo sve to sto je izgorelo lepo ocistis i operes pa da krenes od instalacije,najbolje bi bilo da zamenis instalaciju,mada ako se razumes malo u struzu,mozes lepo zameniti delove ostecenog kabla a na spojevima umesto izolir trake najbolje koristiti termo buzir,kada spojis zicu,navuces buzir na ogoljeni de,zagrejes upaljacem i spoj je dobro zasticen i od vlage i kulturno izgleda,mada ako se ne razumes onda trazi elektricara....

Misliš da zalemi :D ?

Link to post
Share on other sites

Drzi se covece... :D :D proci ce...

Misliš da zalemi :D ?

Ne, to je... kao malo "plasticno crevo" i sluzi za izolaciju, kad se navuce na ogoljenu zicu, tretitano temperaturom (upaljacem) dobije oblik ako zica koju si izlolovao, slepi se uz nju.....

Link to post
Share on other sites

@wice

Koristio sam termo buzir za razne stvari oko kompa i raznih punjaca..

Cak i kas u kolima. jeste da je najurednije i mislim najsigurnije

pa to bih mogao uraditi na kablovima kojima je izgorela izolacija,ali ima i onih koji su

izgoreli i "izdrobili" se. sutra dok ne dodje taj majstor da ocistim malo garez i ostatke

creva i da vidim lepo sta se moze spasiti na taj nacin....

Link to post
Share on other sites

znas kako sam mislio,ostavis zdrav deo kabla.odseces izgoreli i zamenis to parce istom bojom i debljinom kabla,spoj mozes i da zalemis,a nemoras i onda preko spoja stavis termo buzir,jedan po jedan,polako....sve se moze ako imas volju.....

Link to post
Share on other sites