Izgoreo mi je auto


Recommended Posts

E veceras mi se desilo ono sto sam samo jedanput u zivotu video .

Krenuo sam na pumpu da sipam malo benzina da se lepo provozam

kada sam krenuo sa pumpe video sam kako dim kulja pod haubom

i to be ikakvih zvucnih efekata.auto se ugasio stigao sam da sidjem sa

puta jer je jos isao,refleksno sam povukao rucicu za otvaranje haube kada

je vatra pocela da kulja pod haubom izleteo sam iz auta i pretrcao do pumpe

da uzmem protivpozarni aparat,tu se naslo nekoliko ljudi koji su u neverici gledali

i komentarisali kako cemo odleteti u vazuh jer je auto koji gori na 5 metara od

pume sa benzinom i plinom. da ne duzim sve je to trajalo 5 minuta a ja sam kao

nepokretan stajao i cekao kada ce moj ljubimac da odleti u vazduh.

posle uspesnog gasenja sa pp aparatom sa pumpe dosli su i vatrogasci koji su

ohladili auto i sve to lepo sanirali.kada sam prisao imao sam sta i da vidim

izgorelo je sve sto nije od metala,creva ,zice,plastika,akumulator,sva izolacija

pod haubom ,razvodna kapa kablovi . bisaci,,,, posle su dosli i panduri na uvidjaj i uzeli podatke ...

doslepao me je komsija volan i kocnice su radile ,bar nesto.

Srecom enterijer je netaknut

samo je hauba pokazala izoblicenja od temperature.

Kleme skinute plin zatvoren sad stoji i kisne

slika986vh2.th.jpgthpix.gif

Pa se nadam da neki dan od sutra nadjem nekog majstora ako je zainteresovan za popravku ,ako ne ne znam sta da radim.

Sutra cu slikati po danu . nazalost nece biti lepa slika :)

Al bmw je bmw makar i izgoreo.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 175
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jaoj , ne znam

Mislim da je neko crevo od benza vrisnulo,jer sam sipao benz i krenuo sa pumpe

posle 30sec Bum.

Da ne pada kisa sad bih jurio majstora.

Poludeo sam ...........

e da creva od plina i visko zivi koliko sam video.

Zna li neko otprilike jer se ovako nesto sredjuje i ako da

koliko ce me odrati neko.

Ili ako moze sad na osnovu ovoga da se bapne drugi motor?!

al djavo to je sad instalacija pogorela verovatno kablovi creva....

Link to post
Share on other sites

jbg nikako mi nije jasno zasto auto na benzin tako lako plane( ps.s vec sam ranije spomenuo komsinog audija) jbg nije lako ali sreca da si ga ugasio . postavi slike sutra pa da se vidi ali otprilike je instalacija ili crevo od benzina krto i lose pa "pljnucnulo"...ako se ne varam trebace ti komplet instalacija moras videti dal nema spoja na osigurackoj kutiji tj. dal nije provuklo, svejedno trebace ti sve pod haubom sem motora. Ne viid e na slici kakvi li su alnaser i alternator......

Inace bas je bedak jbg tek tako da se zapali..... ne znam sta da ti kazem ... polako sredice se sve.....

Link to post
Share on other sites

naravno da se da srediti,sreca pa meni i nikom nista ne fali,ali moglo je da bude....

malopre sam hteo da pokazem komsiji ali ne mogu da otvorim haubu,izgldea da je sajla izgorela ili sta vec,,.

Link to post
Share on other sites

ih koje sranje.Jbg sta je tu je,nemoj da brines bitno je da si ti ok.Ja sam imao isti slucaj,razlog i ne znam.Nije meni ovoliko izgore motor ali i dan danas na toj petici stoje kapljice kako se topila zastita na haubi odozdo.Menjao sam komplet platike napred,protokomer,klapnu sva creva............Ne brini sredice se to.Pozdrav

Link to post
Share on other sites

Jbs auto, bitno da tebi nista ne fali.

Jesi li siguran da je krivac benzin.

Mozda plin nema veze sa ovim, mada pretpostavljam da je on. Sve u svemu, bio plin ili ne, batalite ga vise. Znam, skupoca itd, ali jbs pare ako mozes nastradati. Sedite jbt na tempiranim bombama, neki od vas voze decu, nedaj boze da se nesto desi. Razmislite malo.

Link to post
Share on other sites

Stvarno pravi užas. :preved: :preved: :preved: Nema reči za utehu... Bitno je da si dobro. Zdrav čovek može sve uraditi. Da čovek poludi. :) :) :vampire:

Link to post
Share on other sites
Jbs auto, bitno da tebi nista ne fali.

Jesi li siguran da je krivac benzin.

Mozda plin nema veze sa ovim, mada pretpostavljam da je on. Sve u svemu, bio plin ili ne, batalite ga vise. Znam, skupoca itd, ali jbs pare ako mozes nastradati. Sedite jbt na tempiranim bombama, neki od vas voze decu, nedaj boze da se nesto desi. Razmislite malo.

Stvarno mi je zao, ali nemojte da okrivljujete plin za ovako nesto. Milion posto je krivac benzin, kao i u svim slucajevima kada su se neka kola zapalila. Plin gori tek kad se u TACNO odredjenom odnosu pomesa sa vazduhom, benzin gori uvek.

Jos jednom da ponovim, kad se plin ugradi normalno, i kad se kontrolisu creva za benzin kao sto bi ih kontrolisali da ne vozite na plin, nema opasnosti.

Link to post
Share on other sites

meni je mogla da se desi ista stvar pre par meseci!matorci negde krenuli,sva sreca hladan auto,matori upali i oseti gorivo,otvori haubu ono gorivo shiklja na sve strane!!puklo mi glavno crevo za dovod goriva!onda mene uhvatila manija posto su mi i ona mala i kratka creva od goriva svremena na vreme pucala,pa promenim sva pa cak i ona od ulj i raznih sranja!jbg sve staro 17 god a u tvom slucaju i starije!! stvarno sranje!!!ja bi puko!!

Link to post
Share on other sites

Strasno, slicno sam se osecao nedavno kada sam ozbiljnije slupao auto;

Ali glavu gore, alat u ruke i bice bolji nego sto je bio (iz inata),

BMW brate bembara je to, svasta moze preziveti i nadziveti!

Samo stalozeno, plakanje cemo otpisati u startu. :)

Link to post
Share on other sites

Tuga covece, ali kao sto su drugi vec rekli bitno je da se tebi a i nikom drugom nista nije dogodilo, a auto je...i ga trebace para vremena i dosta zivaca ali ces ga vec srediti, znaci samo polako jeste da je BMW BMW ali zivot je uvek ispred svega. Samo lagano i srecno.

Link to post
Share on other sites