realna potrosnja ?


Recommended Posts

kolika je relana potrosnja kod e36. 318i plin i benzin.

znaci koliko je relano da trosi plina

po gradu?

na otvorenom?

malo zivlje voznje?

a koliko kad je na beninu isto u tim slucajevima?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 163
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Meni je druze trosio 8-10 otvoreno plina a grad kombinovane voznje 10-13!

A sto se benzina tice neznam, ali uglavnom za nijansu manje, mozda 1-2 litre manje ili cak isto, sve zavisi!

Link to post
Share on other sites

tek sam uzeo auto. malo mi je velika potrosnja. kad malo gazim, onda 10 litara plina potrosi za 45km. a kad pazim kako dajem gas. znaci 2 do 3 hiljade obrtaja, onda mi sa 10litara plina napravi 65km.

jel mislite da je to velika potrosnja?

Link to post
Share on other sites

i jeste mnogo. previse. sta da uradim? znaci ja sa 10 litara napravim da zaokruzimo 50km. a sa 20 litara plina 100km. to je previse.

da li treba mozda svecice zameniti, ili nastelovati paljenje, ili sta vec? u cemu je to problem kad je povecana potrosnja?

Link to post
Share on other sites
a da li je realno da moj e34 525, 24 trosi plina skoro 20L, nesto mi je to mnogo????

Za taj motor je normalna potrosnja tj. trebalo bi da se krece otprilike od 13-20 zavisi gde i kako se vozi!

Link to post
Share on other sites
i jeste mnogo. previse. sta da uradim? znaci ja sa 10 litara napravim da zaokruzimo 50km. a sa 20 litara plina 100km. to je previse.

da li treba mozda svecice zameniti, ili nastelovati paljenje, ili sta vec? u cemu je to problem kad je povecana potrosnja?

Najverovatnije ti je rastelovan uredjaj skroz ili mozda cak i neodgovarajuci za taj motor! Takodje, ne bi bilo na odmet da proveris i struju i sve ostalo sto si nabrojao!

Link to post
Share on other sites
i jeste mnogo. previse. sta da uradim? znaci ja sa 10 litara napravim da zaokruzimo 50km. a sa 20 litara plina 100km. to je previse.

da li treba mozda svecice zameniti, ili nastelovati paljenje, ili sta vec? u cemu je to problem kad je povecana potrosnja?

Koji je gasni sistem u pitanju? Obican ili sekvent? To je bas ogromna potrosnja. Kako ti inace radi auto na plin? Kako ide? Kako drzi ler? Palis na benzin ili na plin? Kakav ti je termostas? Jel postize radnu temperaturu?

Link to post
Share on other sites

auto sam kupio pre manje od 2 nedelje.

ima atestiran plin LOVATO. covek od kog sam kupio, pokazao mi je kako i sta. znaci auto kad se upali, on radi na benzinu, i cim se da gas do 2 iljade obrtaja, sam prebaci na plin. radi na plinu na nesto manje od hiljadu obrtaja na na leru. kad se vozi. tromiji je dosta od benzina, mora da se vise stiska papucica nego kad je na cistom benzinu. znaci lepo prima gas na plinu i na benzinu. lepo drzi ler i na plinu i na benzinu. ali ne ide bas nesto lepo na plinu kao sto ide na benzinu.

termostat je dobar. podigne temperaturu tamo na onoj skali na sredinu bas tacno. digne je relativno brzo i stoji uvek na sredini bas.

Link to post
Share on other sites

odlican je majstor. ulica je bele njive, iz temerinske levo, e sad koja je tacno, ne znam. na ulazu u ulicu je prodavnica rezervnih delova, njegova radionica je 100-150 u ulici sa leve strane.

Link to post
Share on other sites

oticu sutra bas da se raspitam.

znaci mogu sam da odvrnem za pola kruga onaj sraf za plin. pa da vidim koliko ce da predje normalne voznje sa odvrnutim pola kruga.

Link to post
Share on other sites

probao danas da odvrnem za pola kruga. kako je rekao hermes. i auto je mnogo losije isao, i sve ostalo. znaci mrtav. i cak se osetio plin napolju...

onda sam vratio za pola kruga, to jest. kako je i bilo. i jos zavrnuo za pola kruga. auto je lepse primao gas i lepse isao odmah. e sad... videcu koliko cu da predjem sad ovako sa 10 litara plina.

Link to post
Share on other sites

Ja merim tako sto cekam da mi se upali lampica. Tada zapisem kilometrazu, natocim 10 litara i vozim dok se ponovo ne upali. Sracunas koliko je presao i u kakvim uslovima i to ti je otprilike to :) Ovo se naravno odnosi na benzin.

Link to post
Share on other sites

Eto, Veselin ti rece najbolju metodu. Samo.....sto se opterecujes toliko potrosnjom, ona zavisi od milion faktora - od nacina voznje do konfiguracije terena gde se vozi, nije isto gradska voznja u Bg-u i u npr. Leskovcu......bitno je auto da ide kako treba, vrlo malo slabije nego na benzin, skoro i da ne primetis - e, tad je lepo nastelovan na plin. A da li dobro ide na benzin, to proveravas tako sto se trkas sa nekim ko ima ista kola, ili stopericu u ruke, pa meri ubrzanje - ako gledas po brzinomeru, nije bas pouzdano, ali otprilike moze da ti pokaze gde si

Link to post
Share on other sites

pa brine me potrosnja jer guta nenormalno. a svima je maltene upola manje. sto da sisa duplo, ako ne treba. znaci sigurno mi je plin rastelovan do jaja.

Link to post
Share on other sites