realna potrosnja ?


Recommended Posts

  • Replies 163
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

nebih se bas slozio da je vesanje na m3 e 36 , lose ... jednostavno to je resenje iz 90-tih - kompromis izmedju udobnosti i drzanja puta u krivinama !. Sumnjam da su ga pravili za maximalne brzine na pravcu ... elem auto od 1600kg , drzi pravac , ali u krivinama hoce da izbaci ... to je moj "retrovizor" , naucio na pamet , (posebno sa zlim dizelasima) , koji na pravcu samo sto se na krov ne popnu , ali u krivini imas uzivi prenos centripetalne sile !!! :lol:

Moje iskustvo je da 330xi bolje leži od e36 m3... Znam da će me odmah gomila forumaša napasti ali vozio i jedno i drugo.. :D

Naravno pričam od 330xi sa 19-ama i novim gumama u perfektnom stanju.. Ne o nekom umorenom sa uništenim trapom :D

Kada je m3 e46 u pitanju to je već druga priča... :preved:

Link to post
Share on other sites

Moje iskustvo je da 330xi bolje leži od e36 m3... Znam da će me odmah gomila forumaša napasti ali vozio i jedno i drugo.. :D

Naravno pričam od 330xi sa 19-ama i novim gumama u perfektnom stanju.. Ne o nekom umorenom sa uništenim trapom :D

Kada je m3 e46 u pitanju to je već druga priča... :preved:

Zasto bi te neko napao ,prvo pogon na 4 tocka resenje trapa iz 2000-i neke godine.Realno je porediti sa m3 e46 ako si vozio pa da napravis poredjenje,

Link to post
Share on other sites

Jesam vozio ali nisam divljao tako da nažalost nemam odgovor :(

Osećaj je fantastičan. To je sve što mogu da kažem. Mada bih se teško usudio da kupim ikada više polovan M3. To je realno pametno kupovati samo novo a 100.000 je 100.000 :D

The best of the best jedan jedini M3 :)

Link to post
Share on other sites

Biciklom sa brdskim gumama, od Klise do centra 7km, konstantna guzva, semafori, toplota, potrosim oko 2dl vode! Ako hoces da uzivas, onda kupis cedevitu i lagano! :D

Link to post
Share on other sites

Biciklom sa brdskim gumama, od Klise do centra 7km, konstantna guzva, semafori, toplota, potrosim oko 2dl vode! Ako hoces da uzivas, onda kupis cedevitu i lagano! :D

ako potrosis 2 dl vode ,na 7 km - pocni da razmisljas o jednoj poseti kardiologu !

Link to post
Share on other sites

Jesam vozio ali nisam divljao tako da nažalost nemam odgovor :(

Osećaj je fantastičan. To je sve što mogu da kažem. Mada bih se teško usudio da kupim ikada više polovan M3. To je realno pametno kupovati samo novo a 100.000 je 100.000 :D

The best of the best jedan jedini M3 :)

sto se nebi usudio da kupis polovan ??? aj se dogovorimo...oteramo moj auto u ovlasceni servis ... zamenimo sve sto treba i to ja platim , a tebi dam auto za dz - platis mi samo svaki racun koji imam od odrzavanja , delova i extra parts-OK ? B)

Link to post
Share on other sites

xexe :)e36 m3 sam već imao :)

Realno, interesuje me E46 ali retko koji je stvarno čitav sem na oko :)

Mada bi mi bilo najpametnije da se malo smirim sa ovim dok ne rešim neke bitne stvari da ne rasipam pare na fetiše :D

Link to post
Share on other sites

@bgsinger: pa normalno je brale da bolje lezi kad ima aluminijumsko vesanje. sta vise u poredjenju sa E36, E46 skrece kao karting.

Sto se potrosnje tice:

Grad - svaki dan full spic ujutru i posle podne (cukarica - centar - cukarica), potrosnja od 13 do 16.5L plina s tim sto ja to teram kao tudje bez i malo cinculiranja.

Otvoren put: Ibarska do 120km/h 8.5L

Autoput: od 9 do 11L pri brzinama od 120 do 200km/h

Dok sam ga vozio na benz potrosnja u gradu se kretala od 11 do 15l a otvoren put od 6.5 do 9L

Link to post
Share on other sites

"sve si pros" :P , interesuje i mene, a i zenu interesije 120 D ... a i klince interesuje ... i dodje mi .... da idem u tri lepe ..... :(

Znaci , Posao u Italiji . Kao u stara dobra vremena u ridzu pa u izlog i sve kupis . :dance3:

Link to post
Share on other sites

"sve si pros" :P , interesuje i mene, a i zenu interesije 120 D ... a i klince interesuje ... i dodje mi .... da idem u tri lepe ..... :(

ko jos slusa zenu,jel ti dobro?Ako joj se ne svidja uvek moze kod mame da se vrati!

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Ja cu da poludim sa ovim mojim autom. Sve dok mu nisam zamenio neispravnu pumpu za benzin, i oterao kod majstora da mi ocisti, al on mi zamenio dizne i prestelovao ler gas je bilo ok. Od tada, ebe me opasno. Na benzinu ne radi lepo. Gusi se kad mu nabijem gas, ali kasnije prima gas.To cu ovih dana da odem da pogledam i da isproveravam sta je. Drugari sa foruma pretpostavljaju da je protokomer. Sada na plinu se odmah ugasi na prvo paljenje, ali na drugo radi,ali ler mu je los dok se ne zagreje. A sto troooooooooooooooooooosi kao da vozim azdaju. Sipam pre neki dan 10l plina, i od tad sam vozio par kilometara. I jutros mu sipam za 1000 din(14L) i krenem za BG. Autoput,u rezervoaru oko 23-24l. Posto je bilo magle nisam bas nesto jurio ali vozio sam tako izmedju 100-140km/h , osim na delu gde je ono Begaljicko brdo tu se oseca slab motor.Kad sam se vracao vozio sam skoro celim putem 140 km/h i na onom pokazivacu potrosnje pokazuje 10L,5-ta brzina na oko 3,5k obrtaja.E sad ne znam da li ima to veze i sa plinom ili samo za benzin pokazuje.Cak sam na jednom delu puta vozio oko 170 km/h sto mi je rekord sa ovim BMW-om, nisam smeo vise. I tako ja predjem malo jace od 150 km. I odem veceras do grada , i kad sam se vracao nece auto preko 3k obrtaja,to je znak da nema plina(ne znam da li je to normalno, ali kad sipam plin onda je ok). Sto znaci da mi on na 100 km trosi 16 litra plina. :( Motor M40, gume 205/60/R15. E , da i sporo mi digne temperaturu na sredinu. Od Smedereva do Kolara nije stigao na polovinu....mada do sada na to nisam obracao paznju. Sta da mu radim? Da prestelujem plin? Nisam pametan vise....al stvarno volim ovaj auto :)

Link to post
Share on other sites

Mare, tesko moze taj auto da trosi 16 litara na 100km, kako god da ga vozis :) Predlazem ti da napunis bocu za plin do kraja i da vozis normalno, realno, a ne 140-170km/h i da posle predjenih barem 100km odes na istu pumpu i ponovo napunis bocu. Taj auto ne bi smeo da trosi vise od 10 litara plina na otvorenom, pod uslovom da ne vozis preko 120km/h. Kad sipas plin, obavezno ista pumpa, isto mesto tj pistolj na kom si sipao prethodni put i do kraja. Ili, mozda jos bolja metoda, kad ti nestane plina, sipas 10 litara i vozis i kad nestane, to ti je to, valjda...nisam strucnjak, ali ja tako merim potrosnju i u oba slucaja dodjem na isto ;)

Link to post
Share on other sites

Pa tako sam i radio,kad ostanem bez plina nece preko 3000 obrtaja. Prosli put mi potrosio 14 litra a nisam presao ni 90km.

@hermes: Nisam te bas najbolje razumeo.

Link to post
Share on other sites