realna potrosnja ?


Recommended Posts

  • Replies 163
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Testirao sam ovih dana 328IA, sa zimskim gumama Pirelli winter snow 195x65x15, potrosnja na 100km u gradu u odnosu na 225x35x18, se smanjila za skoro citava 3 litra plina. Za ne poverovati. Dva puta sam testirao, jer nisam mogao da verujem, ali tako je pokazalo oba puta.

Link to post
Share on other sites
ali gradka voznja me jebe i dalje. 16L minimum normalne voznje. popizdecu... nisam jos servis uradio....

Meni 328IA manje trosi po gradu bez klime. Kada ga gazim i sa klimom oko 17-17,5, kada ga normalno vozim oko 15. I to sa felnama od 18'' i 9J.

Link to post
Share on other sites
ali gradka voznja me jebe i dalje. 16L minimum normalne voznje. popizdecu... nisam jos servis uradio....

Pa tvoj GUTA, meni sa 4.6l motorom i 1800kg praznim vozilom sa 235.45zr17 na 100km po gradu i to sa malo tezom nogom na gasu max 19l gasa a na otvorenom zavisi na 120km/h 10l a na 200km/h 15l.

E39 je u pitanju...

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Da osvezim temu..

Evo moj auto trosi 15.79

Sipao sam juce ujutru 1200 dinara, kasnije dopunio sa 1500, to je 67L, presao sam 426km..

Znaci:

3700/55*100/426=15.79

Bilo je otvorenog puta, lagane voznje i brze, po gradu samo agresivna voznja, 4 prelazaka preko fruske gore, znaci brdovite, ravnice.. Sve u svemu ostrija voznja, jedino sam na nekim mestima postovao ogranicenja. Rada u mestu je takodje dosta bilo.. Po meni mi je ovo ok potrosnja....?

Link to post
Share on other sites
Da osvezim temu..

Evo moj auto trosi 15.79

Sipao sam juce ujutru 1200 dinara, kasnije dopunio sa 1500, to je 67L, presao sam 426km..

Znaci:

3700/55*100/426=15.79

Bilo je otvorenog puta, lagane voznje i brze, po gradu samo agresivna voznja, 4 prelazaka preko fruske gore, znaci brdovite, ravnice.. Sve u svemu ostrija voznja, jedino sam na nekim mestima postovao ogranicenja. Rada u mestu je takodje dosta bilo.. Po meni mi je ovo ok potrosnja....?

To je 2700 dinara, znaci oko 11!! A benzina mi od 15-17 trosio :focus:

Link to post
Share on other sites

moj auto e36 318 m43 trosi po gradu oko 13l plina(u pitanju je obican plin) na otvorenom ne prelazi 10l do 120km a kad sam se vracao letos iz crne gore prosek je bio oko 8,5l na sto ali je i brzina bila do 80km na sat

Link to post
Share on other sites
tek sam uzeo auto. malo mi je velika potrosnja. kad malo gazim, onda 10 litara plina potrosi za 45km. a kad pazim kako dajem gas. znaci 2 do 3 hiljade obrtaja, onda mi sa 10litara plina napravi 65km.

jel mislite da je to velika potrosnja?

Ne da je velika nego ogromna uzmi 316 i to compacta jos je i ekonomicniji i lepsi nego taj!

Link to post
Share on other sites

Kod mene stvari stoje ovako:

Kada sam imao 320 E36 M50 po gradu plina nisam mogo da spustim ispod 15-16l (mazenje po gasu) dok na otvorenom 130-140km/h oko 11l (obican plinski uredjaj)

Kad sam imao 318 E36 M40 po gradu ili na otvorenom trosio je identicno od 11,5 do 12,5l (normalna voznja) na otvorenom identicno sa brzinom od 140km/h

E sada vozim 318ia E36 sa sekventnim BRC24, po gradu max do 12,5l (zimski uslovi, zimski kvalitet gasa, normalne voznje), na otvorenom 140-150km/h od 9-10L plina!

Dok mi je sluzbeni auto Skoda fabia 1.2 glanc novi auto sa tarantini plinskim uredjajem sekventnim po gradu od 8-10l, a na otvorenom do 110km/h trosio 7l, ali preko 130km/h trosio je i 14l plina.

Link to post
Share on other sites

neznam stvarno sta je ovo-sad ste me bas zabrinuli :clapping: :)

meni je e34 m50 automatik-i po gradu trosio je i do 36l-sto me izludelo-sad kad sam sredio neke sitnice od 22-26l i opet mislim da je i to puno

a na otvorenom 12l neke normalne voznje

e da plin je obicni nije sekvent-bio sam kod nekih likova da vide membranu u rasprsivacu ali niko nece ni da pridje kad vidi da je obicni plin

KOLIKO BI TREBALO REALNO DA BUDE POVECANA POTROSNJA SOBZIROM DA JE AUTOMATIK???

Link to post
Share on other sites

Tebi je jeftinije da se vozis na benzin... :-) Vozaj se par stotina kilometara na benzin pa vidi kakva je tu potrosnja. Pa ces onda znati da li ti na plin trosi mnogo ili ne.

Link to post
Share on other sites
neznam stvarno sta je ovo-sad ste me bas zabrinuli :) :blink:

meni je e34 m50 automatik-i po gradu trosio je i do 36l-sto me izludelo-sad kad sam sredio neke sitnice od 22-26l i opet mislim da je i to puno

a na otvorenom 12l neke normalne voznje

e da plin je obicni nije sekvent-bio sam kod nekih likova da vide membranu u rasprsivacu ali niko nece ni da pridje kad vidi da je obicni plin

KOLIKO BI TREBALO REALNO DA BUDE POVECANA POTROSNJA SOBZIROM DA JE AUTOMATIK???

Evo ja da ti kazem moje iskustvo posto imamo isti motor i plin samo je moj manuelni menjac.

Po gradu sada u ovim uslovima oko 16l. a na otvorenom oko 11l. Sad leti se malo poboljsa situacija i bude od 13-15l. a na otvorenom oko 10l.

Za otvoreno konkretno. Prosle godine sam isao za grcku i na otvorenom pun auto sa stvarima i sta sve vec ne (kad ides sa porodicom) i voznja u proseku 120km/h trosio mi je 10l. ravno.

Pa ti sada vidi koliko tebi trosi i dali je to normalno. Ali ja bi reko da tebi ne trosi nego guta. Bolje kupi kamion manje ce da trosi. :clapping:

Link to post
Share on other sites
Evo ja da ti kazem moje iskustvo posto imamo isti motor i plin samo je moj manuelni menjac.

Po gradu sada u ovim uslovima oko 16l. a na otvorenom oko 11l. Sad leti se malo poboljsa situacija i bude od 13-15l. a na otvorenom oko 10l.

Za otvoreno konkretno. Prosle godine sam isao za grcku i na otvorenom pun auto sa stvarima i sta sve vec ne (kad ides sa porodicom) i voznja u proseku 120km/h trosio mi je 10l. ravno.

Pa ti sada vidi koliko tebi trosi i dali je to normalno. Ali ja bi reko da tebi ne trosi nego guta. Bolje kupi kamion manje ce da trosi. :clapping:

razmisljo sam ja i o kamionu :) :blink: ne stvarno ako je pukla membrana npr.moze li tako da guta???

Link to post
Share on other sites
Meni trosi sad zimi,sa tezom nogom na gasu do 17l.Tako da nesto nije dobro sa tvojim plin,meni benzin trosi u gradu 12l. :clapping:

jeli i kod tebe m50 motor-pa dobro jel neko moze da ima ideju sta da radim da sredim to-koji je plinski uredjaj kod tebe

Link to post
Share on other sites
neznam stvarno sta je ovo-sad ste me bas zabrinuli :clapping: :)

meni je e34 m50 automatik-i po gradu trosio je i do 36l-sto me izludelo-sad kad sam sredio neke sitnice od 22-26l i opet mislim da je i to puno

a na otvorenom 12l neke normalne voznje

e da plin je obicni nije sekvent-bio sam kod nekih likova da vide membranu u rasprsivacu ali niko nece ni da pridje kad vidi da je obicni plin

KOLIKO BI TREBALO REALNO DA BUDE POVECANA POTROSNJA SOBZIROM DA JE AUTOMATIK???

realna potrosnja za automatik u odnosu na manuelni menjac je do 25% vise potrosnje,sto znaci da tvoj auto ne bi trebao da trosi vise od 18l plina gradske voznje

Link to post
Share on other sites
Jeste m50,a plin je LOVATO star oko godinu dana.Ali mi je motor preso pravih 150000. :good: :lol: :D

e moj je motor preso 235000 ali je plin odradjen prije sigurno 10 god.a ne verujem da je do sad servisiran-i kod mene je LANDIRENCO a vise bih voleo da je lovato-rasprsivec je oko 50e pa ako budem pri parama zamenicu ga -pa sta bude bude

Link to post
Share on other sites

Zasto bi ga menjao samo ga servisiraj tj. zameni membrane. Pre par dana sam menjao pasi na autu (komplet membrana i gumica 1200din.)i nemoz da prepozna auto kaze on. A nov Lovato isparivac (90kw) u istoj prodavnici gde smo uzeli membrane je 6.500din. A nevidim zasto bi menjao tvoj.

Link to post
Share on other sites
Zasto bi ga menjao samo ga servisiraj tj. zameni membrane. Pre par dana sam menjao pasi na autu (komplet membrana i gumica 1200din.)i nemoz da prepozna auto kaze on. A nov Lovato isparivac (90kw) u istoj prodavnici gde smo uzeli membrane je 6.500din. A nevidim zasto bi menjao tvoj.

jel komplkovano zameniti membrane na isparivacu? ako ti nije mrsko da kucas mogo bi malo detaljnije da napises kako se menja poosto je moj isparivac presao nekih 40000 pa bi mogao da ga servisiram :D

ako napises hvala a ako ne onda opet hvala :good:

pozdrav

Link to post
Share on other sites