realna potrosnja ?


Recommended Posts

jel komplkovano zameniti membrane na isparivacu? ako ti nije mrsko da kucas mogo bi malo detaljnije da napises kako se menja poosto je moj isparivac presao nekih 40000 pa bi mogao da ga servisiram :D

ako napises hvala a ako ne onda opet hvala :lol:

pozdrav

da stvarno-ako nije frka da ispises :good: :lol:

Link to post
Share on other sites
  • Replies 163
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

i jeste mnogo. previse. sta da uradim? znaci ja sa 10 litara napravim da zaokruzimo 50km. a sa 20 litara plina 100km. to je previse.

da li treba mozda svecice zameniti, ili nastelovati paljenje, ili sta vec? u cemu je to problem kad je povecana potrosnja?

Problem je u tome sto ti nije nastelovan plin tj.odvrnut je do nekog maximuma

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...
  • 3 weeks later...
i jeste mnogo. previse. sta da uradim? znaci ja sa 10 litara napravim da zaokruzimo 50km. a sa 20 litara plina 100km. to je previse.

da li treba mozda svecice zameniti, ili nastelovati paljenje, ili sta vec? u cemu je to problem kad je povecana potrosnja?

smanji vazduh i samnji plin,ostavi 1 trecinu vazduha,nece pucati a ide extra...

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Moj auto E30 320i trosi:

12l plina na otvorenom putu- normalna voznja

15l po gradu takodje normalna voznja

U zimskim uslovima je sve ovo do 2l vise na 100km.

Kad se pritisne po gasu onda.....necu ni da pricam o tome...

Mislim da ipak previse trosi sobzirom da sam zavrnuo potrosnju koliko sam mogao i sad se vucem po putu kao one mecke sa dizel motorima.

Link to post
Share on other sites

Moj auto E30 320i trosi:

12l plina na otvorenom putu- normalna voznja

15l po gradu takodje normalna voznja

U zimskim uslovima je sve ovo do 2l vise na 100km.

Kad se pritisne po gasu onda.....necu ni da pricam o tome...

Mislim da ipak previse trosi sobzirom da sam zavrnuo potrosnju koliko sam mogao i sad se vucem po putu kao one mecke sa dizel motorima.

takodje ovo zimi je uzas,potrosnja nenormalna

Link to post
Share on other sites

Ma uskoro ce on u oglase,mnogo mi izbija pare iz dzepa. Mozda je pametno i da zamenim za 316 , kazu da on mnogo manje trosi.

trosi sigurno ... samo nikad ne bih menjao za slabiji od 2.0 :)

Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...

Pozdrav, imam u planu da pazarim bmw e39 V8 e sad da li cu 535 ili 540 videcu vec, ali imam par glupih pitanja tako da nemojte mi zameriti. Da li neko moze da mi kaze potrosnju benzina i plina na oba modela. Hvala

Link to post
Share on other sites

moj bmw 523i kada sam ga uzeo imao sam utisak da trosi 10 l ali nije tako

kroz godinu dana mogu da napisem ovo

nebitno dalije plin ili benzin, vrlo mala je razlika

grad: 15-16 l

grad zimi: kada je mnogo hladno i kada su losi putevi, led sneg posrce 18l

otvoreno

do 90km\h: 8-9 l

do 120km\h: 10 l

do 150km\h:11 l

Link to post
Share on other sites

Uf.. ovo je mnogo nezahvalna tema...

Meni lično je razlika da li sam na Novom Beogradu ili u centru oko 3 litre benzina!!!

Uveče ako krstarim lagano potrošnja mi je 10-12 litara. Pričam samo o bmb98 oktana...

Na otvorenom isto normalne vožnje... U gradu normalna vožnja bez preteranog pritiskanja gasa je 16. Grad sa oštrom vožnjom 18-20 litara a grad zimi po gužvi i do 22... Samo da napomenem da pri 80 troši između 6 i 7 litara. Takođe, auto mi je sa pogonom na sva 4 točka i težak 1600kg!

U svakom slučaju, ogromna je razlika da li se auto vozi u NS-u, Nišu, Kragujevcu, Bijeljini, Starom Beogradu ili Novom beogradu!!!

ako neko živi tipa u Kaluđerici, njemu je 50% gradske vožnje ustvari otvoreni put a ja kada izađem iz dvorišta prvi (od 50) semafor mi je na 30 metara i konstantna gužva do 22h... Pozz :)

Link to post
Share on other sites

a...jeste nekada (kao ja) pomislili , da vam je busan rezervoar ?...

Ja sam razmišljao da kao na v12 Jaguaru dokupim još jedan rezervoar :D

Verovao ili ne, meni je m3 3.0 trošio identično kao ovaj :D

Link to post
Share on other sites

ma , zavisi kako ga vozis ...secam se auto puta u HR , brzina na 230 km/h , kocnica ...menjanje brzine u "crveno" i nije mi bio dovoljan rezervoar da prodjem HR , mada ponekad bord pokaze i 10,6 l/100 km ...a ja sav sretan ! ... :lol:

Link to post
Share on other sites

E sada si me odsetio da i ovo napišem... Pri konstantnih 250km/h troši preko 20 litara.. Tipa 23.. 24...

P.S: Naravno, to je potrošnja dok si još živ.. Jednom probao, vozio tako jedno 10 dobrih minuta (pre par nedelja) i iskreno, nemam više nameru :D :unsure:

Link to post
Share on other sites

E sada si me odsetio da i ovo napišem... Pri konstantnih 250km/h troši preko 20 litara.. Tipa 23.. 24...

P.S: Naravno, to je potrošnja dok si još živ.. Jednom probao, vozio tako jedno 10 dobrih minuta (pre par nedelja) i iskreno, nemam više nameru :D :unsure:

Gde si ti to uspeo da odvozas pri toj brzini??U Srbiji???

Link to post
Share on other sites

Gde si ti to uspeo da odvozas pri toj brzini??U Srbiji???

novosadski oko 3 ujutru od batajnice do mosta... sve vreme duga svetla (sa xenonima) i realno je bilo malo automobila... Na par mesta je bilo je*eno sa onim brazdama ali preživeh... Mada ovaj auto ima svarno bolesno dobro ležanje. Mnooogo mi je bolji osećaj sigurnosti na velikim brzinama nego u M3 e36 pošto sam i sa njim ozbiljno divljao.

Sa 320d sam retko kada autoput vozio ispod 200 (200-210) ali je to bilo pre presretača :)

Zato i kažem, nikada više :)

Link to post
Share on other sites

nebih se bas slozio da je vesanje na m3 e 36 , lose ... jednostavno to je resenje iz 90-tih - kompromis izmedju udobnosti i drzanja puta u krivinama !. Sumnjam da su ga pravili za maximalne brzine na pravcu ... elem auto od 1600kg , drzi pravac , ali u krivinama hoce da izbaci ... to je moj "retrovizor" , naucio na pamet , (posebno sa zlim dizelasima) , koji na pravcu samo sto se na krov ne popnu , ali u krivini imas uzivi prenos centripetalne sile !!! :lol:

Link to post
Share on other sites