Recommended Posts

  • Replies 20.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Cekajte ljudi, a sta je sa carinom?

Kad su tek bili uveli paypal, ja sam kupio nesto, (u vrednosti od 10 dolara) i stiglo mi na kucnu adresu, a zajedno sa tim je i stigla uplatnica, gde je pisalo "Carinski dug" i obrazlozenje, da moram platiti oko 360 dinara za to.. Od tada sam se manuo narucivanja.

Link to post
Share on other sites

Do 50 eura nema carine.

E sad ako porucujes od nekog pravnog lica a ne fizičkog onda te oporezuju sa 20 % (PDV) i to i na poštarinu.

E sad ima slucajeva gde su naplaćivali i carinu i pdv na predmete vrednosti koja je manja od 50 eura (tipa 5-10) eura. Kako im ćefne...

Doduše ja sam iz V. Britanije do sad narucivao neke gluposti (sitnice)od fizičkih lica i nema carine.(malo je poštarina varirala).

Kod ovih papucica pise da je postarina besplatna e sad postoji mogucnost da se nasa pošta nesto tu ugradi... Sve u svemu kontaktiraš prodavca i vidiš da li šalje kao fizičko pravno itd...

Link to post
Share on other sites
E sad ima slucajeva gde su naplaćivali i carinu i pdv na predmete vrednosti koja je manja od 50 eura (tipa 5-10) eura. Kako im ćefne...

u ns je ovo postalo pravilo, bez obzira na iznos.

Link to post
Share on other sites

u ns je ovo postalo pravilo, bez obzira na iznos.

Čak mislim da u zakonima o carinjenju i pdv suma koja ne podleže carinjenju i oporezivanju iznosi 70 eura. Imao sam članove zakona izvučeno negde ali davno to beše...

Eh (seta) bilo bi lepo da se uključi i neko ko poručuje za pare sa ebaya da podeli iskustva ali verovatno su zauzeti... AKTUELNO NARUČIVANJE, NAJBRŽA ISPORUKA itd... :pleasantry:

Link to post
Share on other sites

Ja kad sam narucivao karike iz engleske za 70-80 funti mi je carina bila oko 20€ pa sam ih vratio jer su bile pogresne pa mi poslali druge i stavili cenu nesto tipa 10 funti i tad nisam platio nikakvu carinu,samo postarinu za nasu postu 300-400din...

Link to post
Share on other sites

Pa to... Ti se sa prodavcem dogovaras sta i kako, dal će slati kao fizičko, kolika će cena biti naznačena itd... naravno nećeš za felne da staviš 10 dolara, eura i sl...

Link to post
Share on other sites

u NS ništa nije čudno,ako si sa BG tablicama i propustiš nekog neće ti se zahvatili nego će ti pokazati srednji prst! :blink: :blink: bolesni ljudi!

..do nedavno sam vozio auto na BG tablicama i nikad nisam imao ni sličnu situaciju al ok :rolleyes:

Link to post
Share on other sites