Zatamnjivanje stakala


Recommended Posts

Ja sam skoro citao u nekom listu da folije puno doprinose bezbjednosti...sprecavaju rasipanje bochnih stakala prilikom udesa,smanjuju temperaturu u autu tokom vrelih dana itd...kad nadjem te novine,napisacu i ostale razloge...Ja planiram da zatamnim samo zadnja bocna stakla,imam neku foliju,mislim da je oko 50%...e,sad,moze li mi ko napisati kako da uradim to sam?...da chisto probam B)...auto je e30 kupe...

Link to post
Share on other sites
  • Replies 149
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

aaaaaaaaa zadnje staklo???? :) kao sto rekoh citao sam u novinama i u blicu i press-u valjda ,da ce biti dozvoljeno zatamnjivanje samo bocnih stakala,

a kontam da oni imaju bolje izvore od nekog lika sto se vozika???? to je bilo u onoj rubrici gde su pricali o zimskim gumama i opremi pa su pomenuli i ovo!! jbg ja nebih da bacam pare da moram da skidam B) a to stupa na snagu 1 novembra?

Link to post
Share on other sites

Ne odnosi se na tebe, al sam sokiran koliko ljudi ne razmisljaju... Neka novinarska susa nesto lupala i svi se popalili... JEDINO merodovno je zvanican pravilnik koji je obajvljen u sluzbenom glasniku. I nista drugo! U njemu pise ono sto je vec 1000 puta receno... Soferka nista, prednja bocna max 25% ukupnog zatamnjenja, ostalo moze da se tamni...

Link to post
Share on other sites

Ja znam SIGURNO da se mogu zatamniti zadnja bocna stakla,koliko hocesh...i 100%...koliko ima auta sa reklamama preko chitavog auta?...ovih dana puno...samo shoferka i prednja stakla nijesu prekriveni...mene zanima kako da sam zalijepim foliju na zadnja 2 stakla?...treba li poseban postupak,treba li da se prska voda ili shta?...ako neko zna,bicu zahvalan...

Link to post
Share on other sites
Ne odnosi se na tebe, al sam sokiran koliko ljudi ne razmisljaju... Neka novinarska susa nesto lupala i svi se popalili... JEDINO merodovno je zvanican pravilnik koji je obajvljen u sluzbenom glasniku. I nista drugo! U njemu pise ono sto je vec 1000 puta receno... Soferka nista, prednja bocna max 25% ukupnog zatamnjenja, ostalo moze da se tamni...

hvala na odgovoru B)

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Imam ja atest za tamna stakla za moj e39, to lepo prolazi kod pubova.. Za godinu dana koliko ga vozim, 3x su me svega zaustavili i to od kada je na NI tablicama. Dok je bio na BG, samo su me odgledali lagano..

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

panduri poceli od pre dan,dva da skidaju tablice svakome ko ima zatamljena stakla,licno video.zaustavljali ispred mog servisa i licno juce video na 3-4 auta kako skinuli tablice,fazon dobijes tablice nazad kada skines folije i platis 5000 din kaznu.mene nisu do sad cimali.jel zna neko nesto vise o ovome???

Link to post
Share on other sites

Imam ja atest za tamna stakla za moj e39, to lepo prolazi kod pubova.. Za godinu dana koliko ga vozim, 3x su me svega zaustavili i to od kada je na NI tablicama. Dok je bio na BG, samo su me odgledali lagano..

kako do atesta?

Link to post
Share on other sites

Jedva sam nasao ovu temu...ja sam isto video ali i citao po raznim forumima,POCELI SU DA CIMAJU ZBOG ZATAMNJENIH STAKALA.....a isto sam se imformisao da atest nemoze tako lako da se dobije,ustvari moize sam na jednom mestu u Beogradu :boredom: :aggressive: :huh: ....kao dobili su nardjenje da svaka kola koja imaju zatamnjena stakla iskljucuju iz sabracaja jeli ugrozavaju bezbednos.....da li je se nekom nesto slicno desilo u skorije vreme????????

Link to post
Share on other sites

Desilo se mom drugaru,vozi e39 zaustavili ga par puta u BG-u i jednom kod nas u PO-u...hteli da mu skinu tablice i da mu napisu kaznu 5000din...on im obecao da ce da skine,i sinoc smo ih skidali :D

Link to post
Share on other sites

samo u ruzveltovoj moze atest i to samo za onu fazon fabricku varijantu,znaci najsvetlija folija.i ja ne znam sta cu sa folijama,kod mene nece da mi skidaju tablice ali nigde i ne idem na stranu dok ne vidim sta cu sa tim.cuo sam da moze da se izmuva ali za sada samo veza,nista kes...tako da.

zato smo mi srbi,sve sto u svetu moze kod nas ne moze.

a i svi znamo da je ovo smisljeno samo zbog kazni + atesta ko hoce = dodatni harac za majku srbiju!

Link to post
Share on other sites

Atest samo u AMSS ali trenutno se ne prolazi ni sa najsvetlijom folijom! Prica se da ce ipak biti izmene i da ce se neograniceno dozvoliti iza B stuba a ispred nista.

Link to post
Share on other sites

Meni su hteli danas da skinu tablice....Obecao sam da cu skinuti i pustili me....Skinuo sam samo sa prednjih stakala,bilo mi zao za ova zadnja... :/ostavicu koji dan pa ako bas bude moralo.....

Link to post
Share on other sites

Ja sam juce skinu folije,necu da me drkaju i smaraju... :angry: Drugar je juce krenuo sa ujakom u Valjevo da zameni Jeepa,auto je profi zatamnjen,ne moze da se pozna da je folija osim na vrhovima....kazu otvori prozor,vide da je folija,kaze skidaj odmah ili skidaj te tablice...tako je po celoj Srbiji....CUO SAM DA CE SLEDECA AKCIJA DA IDE ZA XENONE....sva kola koja nemaju elektro podesive i prskalice napred nece moci da nose xsenon sijalice.....

Link to post
Share on other sites

Najgore je to, sto ne postoji nekakav info za vozace, da ljudi budu upuceni.

Nekom zatvorenom sednicom, uglavnom preko noci, donesu niz uredbi, pravilnika... a sledeceg dana "invazija vanzemaljaca".

Evo izvod tog pravilnika:

http://www.informisanje.info/2009/10/pravilnik-tehickim-uslovima-vozila/

Link to post
Share on other sites