Primer jednog E34 IZUZETNOG


Recommended Posts

  • Replies 142
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Imao sam priliku da e-34 vidim uzivi i auto deluje neverovatno dobro. Decko iz Lazarevca koji ga je prodavao je zaista vodio racuna o ovom bimeru, verujem da je i drugi vlasnik, s tim sto je cena realno jaca za nekih 1000 e.

Link to post
Share on other sites

5000 ovaj auto moze da plati samo kolekcionar,a takvog u Srbiji nece da nadje.DA je bar restyling "mozda" bi neko izvadio 3500e i to da ima sve od opreme za to godiste.

Ovako u ovom izdanju tesko!!

Ne sumnjam da je auto u zavidnom stanju,i naravno lepo izgleda na slikama,malo PS-a ali nema veze, kad kazu ljudi koji su ga videli uzivo da je ok,verujem.

Ipak za 5000e moze da se nadje e39,pa cak i restyling.Ne lozite se da nema za te pare dobar e39.

Link to post
Share on other sites

Čitam ovo i ne verujem... Vi pričate o 1000 evra kao da se radi o 10000 evra... Drugim rečima, da održavate vaše ljubimce kako stvarno treba, imali bi totalno drugi pristup ovoj razlici u ceni... Moj auto je u "perfektnom" stanju! ( ko ga zna može da potvrdi), a to stanje znači da je potrebno oko 3000 evra godišnje na "održavanje" bez registracije i kvarova kojih za sada nema!!! NE NA POPRAVKE!

Auto u perfektnom stanju nema dodirnih tačaka sa tržišnim cenama jer nije kanta. To možete da vidite imna stranim sajtovima. Ako je sa originalnim delovima, da od kante napraviš perfektan, trebaće ti minimum još para koliko košta cela kanta i opet je pitanje da li dobijaš približno dobar auto!

Takav automobil kao što je ovaj je JEFTIN za te pare ako je stvarno FABRIČKI! Druga je stvar da li neko može to sebi da priušti i da li ga uopšte zanima takav primerak ;)

P.S. Po vašoj priči, moj auto vredi 8000 evra a gume, felne i navigacija su koštali 3000 I ne postoji deo na njemu koji nije originalan... Razmislite ;) :D

Link to post
Share on other sites

5000 ovaj auto moze da plati samo kolekcionar,a takvog u Srbiji nece da nadje.DA je bar restyling "mozda" bi neko izvadio 3500e i to da ima sve od opreme za to godiste.

Ovako u ovom izdanju tesko!!

....

A sto ste toliko sigurni u to...Jel vama ovaj Forum uzorak? I sto toliko trcite pred rudu?

Mislim da za nekog ozbiljnijeg interesenta koga u ovom trenutku ne interesuje ni "restyling", ni "oprema" ni "E39" i sl., moze da bude nepovoljan utisak JEDINO sto je taj auto vrlo brzo promenio tog drugog vlasnika....sto rece neko gore: "asocira da se taj drugi vlasnik negde za*ebo"... To, recimo, u prvom trenutku pada u oci...moze da nesto znaci, al i ne mora...

Link to post
Share on other sites

5000 ovaj auto moze da plati samo kolekcionar,a takvog u Srbiji nece da nadje.DA je bar restyling "mozda" bi neko izvadio 3500e i to da ima sve od opreme za to godiste.

Ovako u ovom izdanju tesko!!

Ne sumnjam da je auto u zavidnom stanju,i naravno lepo izgleda na slikama,malo PS-a ali nema veze, kad kazu ljudi koji su ga videli uzivo da je ok,verujem.

Ipak za 5000e moze da se nadje e39,pa cak i restyling.Ne lozite se da nema za te pare dobar e39.

X5!!! Kraj svake price o beloj petici...

Link to post
Share on other sites
Link to post
Share on other sites

Nekom nije bitno dali je auto u prvoj boji, dali je kvalitetno servisiran, malo presao, bitno je samo da voze istu marku, uopste nije bitno to sto mu je potrebna pomoc komsija da bi zatvorio haubu ili sto malo svirucka na 120, ali naravno mora da bude jeftin .

Link to post
Share on other sites
' date='14 November 2011 - 09:10 PM' timestamp='1321300654' post='178728']

Pa i ti se zaleteo za jeftin v8 :) i koliko bi na kraju ispalo da si ga sredio? :) nema dobar bmw za male pare...

Zaleteo??? :) Da je onaj auto bio 2.5, bio bi registrovan i vozen, a da dajem 900e za registraciju za 20 godina star auto mi nije padalo na pamet, koliko god auto bio dobar, a bio je. Onaj moj V8 je imao pravih 250 000 predjenih, odrzavan u svajcarskoj do 2005. od PRVOG vlasnika, nikad udaran auto u totalnoj full opremi u koga je trebalo uloziti nekih 300-400e da bude u besprekornom stanju. Mene je iskostao 1300e, 500e ulaganje da se dovede u 1A stanje i 500e registracija sa prenosom od sledece godine i eto ti hebeno predobar BMW e34 sa veoma interesantnijim motorom, 5x jacom opremom od ovog belog i u jako pribliznom stanju za upola manje para :)

Link to post
Share on other sites

meni je ovaj auto u komsiluku i vidjam ga uzivo svaki dan,znaci izgleda PERFEKTNO i tvrdim da nema takve 34-ke u Srbiji.auto je bukvalno kao NOV, i sa originalnom kilometrazom ,jedina zamerka je sto je svadji sa dodatnom opremom,ali dobro...

iako ne volim nesto specijalno E34,pre bih kupio njega (kad bih kupovao auto) nego neku vec umornu E39-ku pa posle dao jos toliko para da bi je doveo do iole perfektnog stanja

ne sumljam da ce ovaj auto naci svog kupca koji ce znati sta kupuje

Link to post
Share on other sites

P.S. Po vašoj priči, moj auto vredi 8000 evra a gume, felne i navigacija su koštali 3000 I ne postoji deo na njemu koji nije originalan... Razmislite ;) :D

tvoj auto je totalno druga prica i po stanju a i po opremi ,i realno vredi i mnogo vise al jbg tebra ,Srbija je ovo

P.S pa skini ti felne i navigaciju i dacu ti ja 5000 ;) :P

Link to post
Share on other sites