BMW 325ix vs Lada NIVA


Recommended Posts

  • Replies 101
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ne mos da kazes da ga je ix dobila, kad ovaj sto vozi nivu vise drzi kocnicu nego sto daje gas...

al' opet veliki uspeh ix-a

lakse ga vucem kad daje gas nego kad drzi kocnicu.

Link to post
Share on other sites

Znaci odusevio sam se :preved: :preved: :preved:

Ovo smo bas danas hteli da probamo drugar i ja.On vozi Ford Sieru 2.0 Dohc a ja moj maleni 1.8 pa da vidimo "KO TERA TRAKTOR,A KO OTVARA KAPIJU" :lol: :lol: :lol: :lol:

Link to post
Share on other sites

hmmm koliki obrtni momenat ima lada a kolil ix ? nemoj se lazemo...

ne razumem?

lada sa malesnim motorcetom od 1,7l i 59,5 kw i obrtnim momentom 127,5nm vs bmw 2,5l i 125 kw i obrtnim momentom od 215 nm

u svakom slucaju bmw nije terenac,ali razlika u snazi je ogromna.....a cinjenica je da lada kada uhvati grip,da nema snage da povuce....

Link to post
Share on other sites

Ma sta pricate kakve veze ima obrtni momenat na proklizavanju,nisu se potezali na 400m,ovde je ponta da se obori mit o Ladi Nivi kao najboljem terencu koij nikad ne proklizava i izlazi gde hoce,sjebala je kocka koja je laksa od nje.

DA je Lada to sto se prica odvukla bi kocku kao nista,jedino sto nju vadi su uske gumice i lakse gazi kroz dubok sneg,inace je takva krsina od auta da je to strasno,vozio sam je u firmi skoro novu.

Link to post
Share on other sites

Ovo je definitivno jedan od najboljih klipova i reklama za e30 :D :D :D Sad samo mogu da se pokriju usima svi oni koji su ikada rekli da nema boljeg terenca od ovog krsa lade, znam licno trojicu ljudi koji su pre par godina otisli u Moskvu i kupili NOVE lade Njive, krenuli su njima za beograd, jedna je stigla a dve su ostale usput, NOVI AUTOMOBILI!!!Toliko o tome da je to najbolji terenac, isto kao sto je i mercedes 123 najbolji i najudobniji auto na svetu :lol: :lol: :lol:

:e30: E30 RULES!!! :e30:

Link to post
Share on other sites

Lada Niva je u samom vrhu sto se prohodnosti tice a ovaj vas test nista pametno neprikazuje . Gde Niva prodje nemoze ni X5 a kamoli IX , otac mi se bavio uzgojem konja i Nivu imamo u kuci 20 godina i iz licnog iskustva pricam , pricam o stvarno teskim uslovima za voznju , blatu , njivama , snegu , Niva je zakon sto se terenskih uslova tice .

Link to post
Share on other sites

ovde nema veze koji je auto jaci i koji je prohodni. naravno da ix nece proci kud lada ali samo zato sto je nizak. sto se tice lade ona je smece od terenca. ima sve otvorene diferencijale s mogucnoscu blokiranja centralnog i redukcije. ix ima centralni i zadnji diff viskozni tako da mi najmanje 3 tocka vuku a ladi 2. jos utice tezina auta i sirina guma. lada je prohodna samo zbog visine. uvjerio sam se u to 100 puta. cim naidjes da diagonalno ostanu tockovi u zraku samo stane.

lada je dobra za cijenu i koliko pruza na terenu.

Link to post
Share on other sites

Ja se iskreno ne bih kladio da će Lada proći gde neće X5 sa novim gumama 17".... Iskreno, to su više mitovi za neku staru generaciju automobila.... Sistemi koje poseduje konkretno X5 E53 facelift su fascinantni i testirao sam ga u uslovima gde bi me teško premašila ta ruska kanta...

Link to post
Share on other sites

Prva stvar, na snimku je X5 prve serije koji nema dodirnih tačaka sa facelift-om o kome ja pričam jer je totalno drugi pogon, drugi motor i drugi menjač! Druga stvar, ovde se radi o extremnim nagibima (koji ne postoje na putevima) gde je bitan faktor da je težina ruske kante 1200kg a X5 2200kg... Ja govorim o realnom putu pod snegom, ledom i td...

Link to post
Share on other sites

Izvinjavam se ali sam iz urbane sredine.. Ne vozim po livadama i potocima...

Mozda sam ja sa livade ali ovde se govori o vozilima i njihovim namenama a ne o tome ko je odakle.

Link to post
Share on other sites