e30 Moje luche (Restauracija)


Recommended Posts

  • Replies 826
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Uzmi neku optimu ili neko jeftinije ulje posto sklapas motor pa ga provozaj sa tim uljem nekih 1000-1500km pa mu posle zameni ulje i filter a ako si u mogucnosti to odradi i sa nekim skupljim uljem za taj prvi put ti je dosta i 3lit a posle to iskoristi za neku tarabu a u motor sipaj Liqui Moly 15w-40 THT u tamno plavoj kutiji i ne razmisljaj , moj je presao 150000km na to ulje i nikad ga nije grama potrosio.

10w-40 je skupo i nepotrebno ulje za taj motor , bolje skrati interval zamene ulja 15w-40 nego da bacas pare za ulje koje mu nista dobro nece napraviti samo ti se moze desiti da ga trosi .

Link to post
Share on other sites

Uzmi neku optimu ili neko jeftinije ulje posto sklapas motor pa ga provozaj sa tim uljem nekih 1000-1500km pa mu posle zameni ulje i filter a ako si u mogucnosti to odradi i sa nekim skupljim uljem za taj prvi put ti je dosta i 3lit a posle to iskoristi za neku tarabu a u motor sipaj Liqui Moly 15w-40 THT u tamno plavoj kutiji i ne razmisljaj , moj je presao 150000km na to ulje i nikad ga nije grama potrosio.

10w-40 je skupo i nepotrebno ulje za taj motor , bolje skrati interval zamene ulja 15w-40 nego da bacas pare za ulje koje mu nista dobro nece napraviti samo ti se moze desiti da ga trosi .

Znaci prvih 1500km da sipam nesto sto jeftinije da ispere motor a posle Liqui Moly 15w-40 i filter :D Hvala druze za pomoc ;)

A sto ja vozim na plin ne ide li neko drugo ulje?

Link to post
Share on other sites

znaci napreduju radovi,samo napred

Ma idu radovi nego ovo vreme poludelo danas je malo falilo upalu pluca da dobijemo svi koji smo radili :angry:

Link to post
Share on other sites

Ima li neko sa foruma onu sipku sto gura pumpu za gorivo za m10 motor 66kw 1766 kubika hitno mi treba da kupim ili na poklon svejedno. Unapred zahvalan!

Link to post
Share on other sites

Napravi to ako ne nadjes.

Ima na oglasima ovde na forumu, covek prodaje gomilu delova za m10,i koliko se secam ima 2 pumpe kompletne.

Ne znam koja je duzina te cevcice, ako stavim duzu slomice pumpu a ako stavim kracu onda nece lepo da pumpa :(

Link to post
Share on other sites

Danas po prvi put upalio :D Ima jos da se steluje ali se motor ne cuje kako tiho radi snimacu sutra pa kacim video :D oko 70% 80% auto sklopljen :)

Link to post
Share on other sites

Ne znam koja je duzina te cevcice, ako stavim duzu slomice pumpu a ako stavim kracu onda nece lepo da pumpa :(

Pa gde je tvoja sipkica???

Ako neznas koja je duzina vidi kod nekoga skini i izmeri,ja sam na nekoj kocki to pravio ali nemogu da se setim koja je tacna duzina, mislim da je oko 9cm.

Link to post
Share on other sites

Alo decko, otvaras haubu sa pogresne strane :D

Pravim mu tjuning sad cu i vrata da namestim kao lamburgini :D Salim se nije jos namestena pa zato a kisa padala pa da mi ne kvasi instalaciju morao sam da je postavim

Pa gde je tvoja sipkica???

Ako neznas koja je duzina vidi kod nekoga skini i izmeri,ja sam na nekoj kocki to pravio ali nemogu da se setim koja je tacna duzina, mislim da je oko 9cm.

Nesto mi to ne radi kako treba,kao da paljenje nije dobro nastelovano,pomeri mu malo razvodnik.

Pa moram da nadjem koja je duzina da to zamenim kako vec ide, ne znam mozda neko zna duzinu sa foruma ako ne snacicu se nekako, a sto se tice paljenja sad je stelovano ima i neki ventil lupa pa i to sutra na stelovanje ide sve da se kompletira ali to sve ide u hodu ne zurim se nigde kad sam dovde stigao sad moze lagano da se privodi kraju :)

Link to post
Share on other sites

Ima li neko samo spoljni deo one plastike od uskog stopa da mi proda ili pokloni posto je kod mene stanje ocajno desna je slomljena a leva moze da gura :)

Link to post
Share on other sites