Recommended Posts

Prinova u porodici, auto isporucen pocetkom oktobra,

motor od 258 KS sa osmostepenim automatskim menjacem

od opreme ima svega i svacega, sto bi nasi na oglasima rekli "totalni full" :pleasantry:

ako nekoga bas interesuje, mogu jos i listu ispisati...

leti po putu kao azdaja, stvarno je odlican motor i adaptivno vesanje je vredno doplate!

velika je razlika izmedju "comfort+" i "sport pro" rezima, a trosi u proseku oko 8 litara nafte (dok ga ja vozim :D ) inace je oko 6...

webasto i grejanje volana su tako dobra stvar sad na ovoj hladnoci!!!! preporuka :thumbup:

naspram stare petice, kako sam navikao na novu, nemam ama bas nikakve zamerke!

jedino sto je sada ova nova ustrojena na 250 dok je stara mogla 260...

evo par fotki, one govore vise nego reci :

img1571.jpg img1577.jpg img1586.jpg

img1572.jpg img1576.jpg

img1589.jpg img1591.jpg

meni najjace od opreme ikada: head-up display

img1596.jpg img1597.jpg img1600.jpg

img1598.jpg img1803.jpg

ambient osvetljenje

img1894.jpg img1900.jpg img1888.jpg

poprilicno dosta zezancija na bord kompjuteru, interaktivno upustvo, provera stanja i kojekakve statistike

2012-12-31-030210.jpg 2012-12-31-030040.jpg 2012-12-31-025926.jpg

i za kraj jedna porodicna fotka - trojka, petica i sedmica zajedno B)

2013-01-03-103443.jpg

Link to post
Share on other sites

hvala na komplimentima :blush:

sedmica je 730d 2010.

A sto se tice uporednog testa 1:1, F10 530d i F01 730d, oba auta imaju otprilike istu opremu i motor, tako da ih je jos lakse uporediti. Sedmica je udobnija, unutrasnjost je sira i prostranija, a pozadi ima vise mesta, dok je petica prakticnija zato sto mogu zadnja sedista da se obore i poprilicno je startnija i veoma agilnija. ja bi pre uzeo peticu za svaki dan nego sedmicu koja je za duge relacije!

Link to post
Share on other sites

ako neko misli da se automobili u inostranstvu kupuju za ziv kes, u teskoj je zabludi! kes se obrce i mnozi...

posebno ovi automobili nove generacije koji prepuni elektronike i ko zna kako ce se ponasati i izgledati za 8-9-10 godina.

na zapadu su automobili odavno postali potrosna roba, lizing i na svake 3 godine nov model!

a kada malo bolje pogledate nove automobile shvatite da se prave samo za lizing, sam svoj majstor je sve teze biti!

inace, imamo "vezu" u BMW-u pa tako da samim tim odlicne pogodnosti za kupovinu i lizing.

npr. bivsi kec moje snajke, 120d sa kompletnim M sport paketom, M sport volan, koza, navigacija itd tako reci "full" je kostao oko 170€ mesecno!

Link to post
Share on other sites

nebili im otvorio oci :D oni samo znaju za jedno i nedaj boze neko da spomene neku drugu marku :lol:

a sto se tice ove poslednje generacije, F10 i W212, petica je stvarno daleko ispred E klase! bar sto se mene tice i mog ukusa...

nego dobro te nasao ;)

gde da postavim slike iz BMW-og muzeja?

Link to post
Share on other sites