Recommended Posts

  • Replies 328
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

kosmajac pa ti jos kukas bre :) hahah

da si ovde kukao bi ti sto se tice TÜV-a (tehnickog) gledaju svaki detalj na autu, da li tebi u saobracajnoj pise sirina gume koju smes da stavis? lako je se radovati :dance3: tudjoj muci :girl_cray2: haha

Uzivajte dok ne udjete u Evropu :girl_devil: hahaha

Link to post
Share on other sites

guma 235 40...2cm distanc pozadi,ali moracu da skinem i stavim 1,5cm jer ovako sa 2cm kaci malo sa dvoje u kolima :)

Meni su pozadi 225,i 2cm distanci,kaci pozadi isto kad neko sedne

Link to post
Share on other sites

da si ovde kukao bi ti sto se tice TÜV-a (tehnickog) gledaju svaki detalj na autu, da li tebi u saobracajnoj pise sirina gume koju smes da stavis? lako je se radovati :dance3: tudjoj muci :girl_cray2: haha

Uzivajte dok ne udjete u Evropu :girl_devil: hahaha

Kako bre ne mozes da stavis ti gumu koju hoces? Ok je za dubinu sare i godinu proizvodnje ali koliko se secam fabricke mere na vratima na e34 pisu da moze 255 40 17 i 235 45 17, ne vidim razlog ako je fabrika tako napisaa da ovi na tehnickom nesto zaludjuju...

Meni su pozadi na 10j et15 245 45 17, kace malo na klekavice ali mislim da je to zbog amortizera jer su zadnji malo losiji pa gibaju vise nego sto treba, pre ovih sam vozio 245 40 i nije kacilo nista nigde, ne znam kako vama 225, jedino ako je kroz 50.

Link to post
Share on other sites

Kako bre ne mozes da stavis ti gumu koju hoces? Ok je za dubinu sare i godinu proizvodnje ali koliko se secam fabricke mere na vratima na e34 pisu da moze 255 40 17 i 235 45 17, ne vidim razlog ako je fabrika tako napisaa da ovi na tehnickom nesto zaludjuju...

Meni su pozadi na 10j et15 245 45 17, kace malo na klekavice ali mislim da je to zbog amortizera jer su zadnji malo losiji pa gibaju vise nego sto treba, pre ovih sam vozio 245 40 i nije kacilo nista nigde, ne znam kako vama 225, jedino ako je kroz 50.

Nemam moju saobracajnu ali sam nasao na netu neku,

FahrzeugscheinXenon.jpg

Ovo je jedna "veca" saobracajna, jer je sve sto je nadogradio prosao tehnicki i prijavio tako da nema problema ako ga policija zaustavi, ako nema upis u saobracajnu policija moze i da zapleni auto cak, inace ti narede da odes na tehnicki i da prijavis, ako tehnicki odobre ako ne moras da skines, tako je i sa gumama....vidis na saobracajnoj pise koje dimenzije mozes da koristis...

Distancere moras isto prijavis, dakel sve promene na vozilu sto nije fabricko moras da prijavis.... i svaka prijava i u uvod u saobracjnu kosta ekstra...ja sada ugradjujem kuku i moram da idem na tehnicki i posle na policiju da mi ubace u saobracajnu, tako da ga je ova saobracajna kostala garant 400 evra ako ne i vise....

Ja nemam ni trecinu od ovoga...

Zato kazem blago vama.... :)

Link to post
Share on other sites

Taj upis od 400e je pickin dim....to je u najgorem slucaju 1/4 tvoje plate(a mozes da vozis i standard i nemas troskove upisa).....i to je luksuz....ovde bi to bilo 2 (i slovima) DVE prosecne plate.....Zato nemoj ko svaki gastrabajter vikati na sva usta kako je nama ovde lako a vi mucenici se ubiste od troskova.....ne brini necemo se seliti u Nemacku....

Link to post
Share on other sites

Taj upis od 400e je pickin dim....to je u najgorem slucaju 1/4 tvoje plate(a mozes da vozis i standard i nemas troskove upisa).....i to je luksuz....ovde bi to bilo 2 (i slovima) DVE prosecne plate.....Zato nemoj ko svaki gastrabajter vikati na sva usta kako je nama ovde lako a vi mucenici se ubiste od troskova.....ne brini necemo se seliti u Nemacku....

Ja nisam rekao da je vama lako sto se tice plata, zivota ili sto vec, ja pricam samo kako vi mozete da stavite sta vam se pozeli na auto a da pri tom ne morate da bilo kome odgovarate i da se zezate oko tehnickog i biroktatije kao ovde...

Zato sam rekao blago vama ne PARA radi...

Link to post
Share on other sites

Samo opušteno .....i ne brini...kako su usvojili usrana pravila oko kataloga za uvoz oko nove godine i dodatni pregled vozila pocev od sutra.....te razne agencije za ispitivanje,ni nama uskoro nece biti nista bolje......jebu a ni priznanicu ne daju.....

Link to post
Share on other sites

Kako bre ne mozes da stavis ti gumu koju hoces? Ok je za dubinu sare i godinu proizvodnje ali koliko se secam fabricke mere na vratima na e34 pisu da moze 255 40 17 i 235 45 17, ne vidim razlog ako je fabrika tako napisaa da ovi na tehnickom nesto zaludjuju...

Meni su pozadi na 10j et15 245 45 17, kace malo na klekavice ali mislim da je to zbog amortizera jer su zadnji malo losiji pa gibaju vise nego sto treba, pre ovih sam vozio 245 40 i nije kacilo nista nigde, ne znam kako vama 225, jedino ako je kroz 50.

225/45/17 i 2cm distanceri,kad dvoje sedne pozadi kaci malo kad naidjem na neravninu neku

Link to post
Share on other sites

Ja i dalje ne razumem taj glupi zakon, ako je fabrika propisala neke dimenzije za taj auto kako tehnicki moze da ne da prolaz za te iste dimenzije?

U svakom slucaju to ovde kod nas nece da dodje ni za 300 gogina, garantovano!

Link to post
Share on other sites

Da li ce ti biti jasnije ako pomislis da je ta nalepnica na vratima ista i za M5 i za 518i?

Znam da je nalepnica ista, Kosmajac mi je objasnio detaljno sve sto nisam znao tako sad znam :)

Ali i dalje ostajem pri tome da im je taj zakon sranje :D

Link to post
Share on other sites

Moze i u Nemackoj da se stavljaju velike i siroke felne ali mora razmak izmedju ruba blatobrana i tocka biti min 3mm pod max opterecenjem ako je manji razmak nemoze da prodje tehnicki , na tehnickom imaju kartice sa razlicitim debljinama i proveravaju razmak.

Link to post
Share on other sites

Slazem se ja s tobom, ali i kapiram ove momke. Pakuje se sta se ima, trude se da to izgleda sto bolje i svaka im cast. Imaju bar WBS ili motor od M-a. Mene nervira kako obicna kocka koja WBS videla nije, sa motorom koji ne da nije M, nego nije ni BMW, moze da bude M? Jel zato sto je kostala boga oca? Sprdnja. Samo hocu da kazem da pravila treba da budu ista za sve.

Link to post
Share on other sites