Recommended Posts

E ja sad tek baš ništa ne razumem...

Jesi ti imao neatestiran plin, pa je to procedura za vađenje atesta,

ili si produžavao atest koji je istekao?

Ili si rešio da se otarasiš plina?

Ne razumem?

I ovo za ksenone, kako bre auto ne sme da ima ksenone?!?!?

Pa većina novijih auta je sa ksenonima fabrički.

Šta sad ja kada budem produžavao atest moram negde pazariti polovne farove sa običnim sijalicama, da stavim umesto mojih fabričkih zbog atesta plina.

EDIT:

Evo sad sam izvrteo temu malo u nazad i video da vadiš plin napolje.

Ali opet ovo za ksenone...

sve sto nije fabricki predstavlja potencijalni problem

Link to post
Share on other sites
  • Replies 425
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mislio sam na aftermarket ksenone, rol barove, pak tregere, kuke i slicne stvari koje nemaju homologaciju, tako sam ih razumeo..

U sustini, kod ovih sto rade atest plina gledaju plinsku instalaciju, ne obracaju posbnu paznju na ostalo, a kod ovih sto vade plin gledaju sve,

znaci da vozilo bude vraceno u fabricko stanje

Link to post
Share on other sites

koje su to dzukele,joj bolje da ne pisem sta mislim....strasno kako ostre onu stvar po nasim ledjima....da mi je da sretnem samo onoga ko je pisao taj zakon,da ga pitam sta on vozi samo.....

Link to post
Share on other sites

pa ovi nisu normalni

Link to post
Share on other sites

Ubise nas sa nametima.Ja sam pre neki dan atestirao plin i mogu vam reci da je lakse dobiti vizu za ameriku nego atest :) Ja sam prosao iz prve ali zato su vracali ljude bukvalno za najmanje sitnice.Sve zivo slikaju tako da ti ni rodjeni brat ne moze pomoci nesto.Naj zalije mi je sto sam morao da vadim moju tocak bocu od 70 litara sa kojom je bio uvezen auto. Istekao joj rok pa sam stavio od 50.Najveci debilizam je to sa rokom trajanja boce.

Link to post
Share on other sites

Ubise nas sa nametima.Ja sam pre neki dan atestirao plin i mogu vam reci da je lakse dobiti vizu za ameriku nego atest :) Ja sam prosao iz prve ali zato su vracali ljude bukvalno za najmanje sitnice.Sve zivo slikaju tako da ti ni rodjeni brat ne moze pomoci nesto.Naj zalije mi je sto sam morao da vadim moju tocak bocu od 70 litara sa kojom je bio uvezen auto. Istekao joj rok pa sam stavio od 50.Najveci debilizam je to sa rokom trajanja boce.

pa sad vrati staru bocu..mom drugaru su tako skinuli fabricki plin,kao ovaj njihov ce manje da trosi bolji ono ovo,ono je sam bilo gore,,,vratio je posle fabricki plin,al je muke imo dok ga je kalibrisao ili sta vec,jedva,

a o tom specijalizovanom servisu i plinu i atestu nebih tosi reci..

sve je njihovo bolje,kad platis naravno.....a istina je TAMO NEGDE ....

Link to post
Share on other sites

Tako je kako je, bilo je pitanje dana kad ce takva pravila o prepravkama i slicno doci i kod nas, samo licno mislim da je pogresno mesto i vreme da se to sad lomi na ljudima koji jednostavno hoce da demontiraju plinski uredjaj

nije to jos nista , sacekaj dok pocnu da ubacuju sve zakone EU ... pa xenon svetla , sirina i dimenzija gume , dimenzija felni , zatamnjena stakla , pecurke filteri , katalizatori i buka u decibelima , merenje izduvnih gasova , na tehnickom provera amortizera , kocnica i svetlosne signalizacije itd itd .... sve to eu standardi a plata domaca . :lol:

Link to post
Share on other sites

sad dobih info da kad jednom izvadis gas iz nekog auta nema vise vracanja ni pod razno, npr kupis auto od kaspera i ne mozes da ugradis plin.

Koliko je tacno ne znam ali vise nista ne iznenadjuje.

Link to post
Share on other sites

Kasper jos nije dobio papir :)

U Agenciji su rekli da broj motora ne odgovara kubikazi i broju kilovata, pa su me zvali ponovo

Pa sam poslao Delti mejl, kao ovlascenom predstavniku, koji smo morali da prilozimo uz predmet, da ne mogu da daju podatke o jacini motora na osnovu broja motora, tako da su u Centru za motorna vozila rekli da ce oni dati podatke i slikali su broj motora, pa sad cekamo dalji rasplet dogadjaja, to bi trebalo da bude dovoljno

Link to post
Share on other sites

I ima jos jedna stavka, posto sam pricao i sa ovima iz Agencije :D

Kazu, mi imamo pravilnik za ispitivanje vozila sa ugradjenim pogonom na TNG

ali nemamo pravilnik za izgradnju plinskog uredjaja, pa zato radimo pregled celog vozila

Ali da nisu oni krivi posto ne pisu oni zakone :huh:

Link to post
Share on other sites